Obajtek tłumaczy: „Ataki na mnie to nie przypadek”

Orlen musi poczekać z przejęciem Polska Press - zdecydował sąd

Po długim milczeniu prezes Orlenu wreszcie przemówił: „połączenie z Lotosem i PGNiG, dalsze dywersyfikowanie dostaw ropy i przekształcenie Orlenu w multienergetyczny koncern mam do wykonania tu w Orlenie i zamierzam te projekty zrealizować”.

 

Wyborcza od wielu dni publikuje artykuły dotyczące Daniela Obajtka: najpierw o tym, jak chciał zniszczyć firmę swego wuja, pracując dla konkurencji, będąc  jednocześnie wójtem w Pcimiu. Wreszcie o tym, jak państwo remontowało mu jego prywatny pałac. Podczas tych wszystkich publikacji szef Orlenu milczał. Przemówił teraz.

Tłumaczy, że nagrania sprzed kilkunastu lat mogą być zmanipulowane. Nikt nie jest w stanie potwierdzić ich wiarygodności. „Jako osoba prywatna zaangażowałem kancelarię prawną, która w moim imieniu zajmuje się tymi oszczerstwami. Zleciłem analizę treści opublikowanych przez gazetę rozmów”. Prezes Orlenu dziękuje Pawłowi Wojtunikowi, który, jako ówczesny szef CBA, dokładnie prześwietlał jego majątek w 2011 r.  „Nie postawiono mi żadnego zarzutu. Za tę wnikliwość mogę dziś podziękować panu ministrowi Pawłowi Wojtunikowi, bo to on był wtedy szefem CBA i panu Andrzejowi Seremetowi, bo był wtedy prokuratorem generalnym”.

 

Obajtek tłumaczy się także z zatargu z wujem, Romanem Lisem, który od 15 lat zmienia jego życie w piekło, bo prezes Orlenu miał odwagę zeznawać przeciwko niemu: „To między innymi moje zeznania doprowadziły do skazania go prawomocnym wyrokiem”. Tłumaczy się także z kwestii renowacji pałacyku. Twierdzi, że włożył w nie sporo własnego kapitału, bo pałac był w ruinie. „Te prace wymagały jednak czasu i tylko dlatego szukałem Fundacji, która się tym zajmie”. Cała sprawa to szukanie sensacji.

Zostań patronem KODUJ24.PL

W jego opinii cały szum medialny wokół niego to efekt naruszenia jakichś układów. „To kolejny dowód, że ataki na mnie nie są przypadkowe” – podsumowuje.

/ep/

Źródło: businessinsider.com.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
6 marca 2021 12:58

Boska aureola nad głową Obajtka to też nie przypadek, tylko podstępnie i konsekwentnie przeprowadzana akcja „kanonizacyjna”.

smętek
smętek
7 marca 2021 13:35
Reply to  Zwinka

Dwa stare capy Kaczafi i Jędraszewski ogłoszą go darem Najjaśniejszego.

Janina
Janina
6 marca 2021 14:42

Cyt.:”ataki na mnie nie są przypadkowe”. Pewnie, że nie są, bo aby był skutek potrzeba przyczyny. Obajtek dał powód do dociekań. Sens rozmów telefonicznych przykrył knajacki język, ale jak „przecedzić” to sytuacja się rozjaśnia. Jak to się mówi :”koń, jaki jest, każdy widzi”.

Dron
Dron
6 marca 2021 19:25

W normalnym państwie jego kariera byłaby jak kariera ognia sztucznego – leciał do góry, leciał, huknęło, błysnęło i zgasło. Polska dziś to nie jest normalne państwo.

Czytelnik
Czytelnik
6 marca 2021 20:56

Na cześć Obajtka „jestem z PiSu to widać jestem z PiSu to słychać …”

smętek
smętek
7 marca 2021 13:33
Reply to  Czytelnik

„To widać, Słychać i czuć…”Koniecznie trzeba podkreślać, że jest z pisiatych bo ktoś przez pomyłkę pomyśli, że chwalimy ex wójta uznanego za bożego posłańca, który wspierany miłością starego capa Polskę uratuje.

marian
marian
7 marca 2021 09:24

Po co się tłumaczyć b….. p… . Mówiąc twoim językiem po prostu w………. i wsadż sobie w dupę swoje bardzo wątpliwe talenty.

Stary Wuj
Stary Wuj
7 marca 2021 22:10

To dopiero kolejne odcinki pierwszego sezonu serialu „Człowiek z Pcimia” Po tym sezonie pt. „Pocałujta w dudę wójta”, będzie drugi „Agent rolny wszechmocny i żniwo zagłady” no i ten aktualny – „Z grubej rury tankuję” Po to pan Zbyszek kupił Pegasusa, żeby wszystko się nagrało. Będzie ciekawie i ponuro.