„Obecna sytuacja w policji zagraża bezpieczeństwu Polski i obywateli”

„Obecna sytuacja w policji zagraża bezpieczeństwu Polski i obywateli”

Joachim Brudziński w najbliższy piątek w Sejmie będzie się tłumaczył, dlaczego dopuścił do takiej eskalacji protestu policjantów. O informację bieżącą szefa MSWiA wnioskowała PO. – „Sytuacja w policji jest dramatyczna. Z szacunkowych danych wynika, że nawet 30 tys. funkcjonariuszy przebywa obecnie na zwolnieniach lekarskich. To jest jedna trzecia stanu etatowego polskiej policji. Sytuacja ta z całą pewnością zagraża bezpieczeństwu państwa i obywateli” – stwierdził poseł PO Marek Wójcik.

Posłanka PO Anna Nemś zwróciła uwagę, że protest policjantów trwa od lipca. – „Minister Brudziński wiedział, że jesień będzie wyjątkowym okresem, ponieważ mamy obchody niepodległości, także szczyt klimatyczny w Katowicach. Nie widać wygaszania konfliktu z policją. Minister i komendant piszą listy, twittują. To nie jest odpowiednia droga, trzeba usiąść do rozmów, trzeba rozwiązać problem” – mówiła Nemś. A były minister spraw wewnętrznych i administracji Marek Biernacki w rozmowie z TVN 24 skomentował: – Sytuacja zagraża już bezpieczeństwu państwa. Kroki, które podejmuje MSWiA, nie poprawiają sytuacji, a ją pogarszają”.

Przypomnijmy, że Komendant Główny Policji zadecydował, że funkcjonariusze, którzy będą pełnili służbę 11 listopada w Warszawie, dostaną nagrody po tysiąc złotych. Według TVN 24, zgłosiło się tylko 200 policjantów z całego kraju. To oznacza, że udało się zebrać dwie kompanie, a potrzebnych jest 25.

Odmówili także policjanci z Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego. – „CBŚ to zawsze charakterne chłopaki z kręgosłupem. Szacun” – napisał Paweł Olszewski z PO na Twitterze. Dołączył zdjęcie pisma, w którym zastępca naczelnika tegoż Wydziału informuje, że „żaden z wytypowanych funkcjonariuszy nie jest zainteresowany taką formą wyróżnienia”.

bt

Źródło: tvn24.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o