Obrady Sejmu jednak na Wiejskiej

"Minister Robert Nowicki patrzy czy Jadwiga Emilewicz ma niezbędne dokumenty"

Długo Prezydium Sejmu zastanawiało się, jak rozwiązać problem prac Sejmu w okresie epidemii. Elżbieta Witek zaproponowała, by w piątkowym głosowaniu nad tarczą antykryzysową wzięli udział tylko przedstawiciele klubów, a reszta posłów głosowała przez internet.

 

Wcześniej jednak, posłowie zdalnie mieliby zagłosować nad zmianą regulaminu Sejmu, który nie przewiduje głosowań wirtualnych.

Na tego typu rozwiązanie część opozycji nie wyraziła zgody, słusznie uznając, że byłoby to niezgodne z prawem.

Prezydium Sejmu podjęło dzisiaj (w środę) decyzję o zwołaniu obrad na czwartek. Wówczas mają zostać przyjęte zmiany regulaminu Izby. Przeważyć miały wątpliwości konstytucyjne i krytyka KO oraz  Konfederacji.

 

Wcześniej Kancelaria Sejmu rozesłała dane do logowania do obrad, zaliczając przy tym niezłą wpadkę. Login i hasło otrzymał m. in. Rafał Trzaskowski, który jest na pewno prezydentem Warszawy, ale nie parlamentarzystą.

Trzaskowski skwitował to na Twitterze krótko, pisząc „Tak właśnie rządzący chcą profesjonalnie zapewnić bezpieczeństwo obrad. PS W tej kadencji nigdy nie byłem posłem”.

Ostatecznie więc obrady Sejmu odbędą się tradycyjnie. Posłowie przyjadą w czwartek do Warszawy i rozdzieleni na kilka pomieszczeń sejmowych będą głosować nad projektem tarczy antykryzysowej oraz zmianami w regulaminie Sejmu.

Tamara Olszewska

źródło: polskatimes.pl/rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Jacekewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ewa
ewa

ciekawe czy Kaczyński przyjdzie czy stchórzy

Jacek
Jacek

Jutro obrady Sejmu. I wchodzi Kaczyński – cały w plexi.