„Obrońca białej rasy” nie przyjedzie do Warszawy

Szef przedstawicielstwa KE po wezwaniu do MSZ: „KE nie może nie reagować na zagrożenia, jakie wynikają dla sędziów”

Młodzież Wszechpolska pewnie będzie niepocieszona… Skrajny neonazista Richard B. Spencer w obawie przed tym, że nie zostanie wpuszczony do strefy Schengen, nie weźmie udziału w konferencji zaplanowanej na 10 listopada. Miał być „gwiazdą” spotkania „Europa przyszłości, wizja po upadku Zachodu”, organizowanego przez Kongres Narodowo-Społeczny związany z Młodzieżą Wszechpolską.

Spencer od 2014 roku – po tym, jak deportowano go z Węgier – ma trzyletni zakaz wjazdu do strefy Schengen. Niebawem wygasa jego ważność, ale wciąż obowiązuje. Na razie więc Spencer odwołał przyjazd do Polski, ale to nie koniec. – „Wrócę, ale jeszcze nie teraz”– zapowiedział.

Opisywaliśmy sprawę przyjazdu tego skrajnego neonazisty. To zwolennik białej supremacji, który postuluje stworzenie w USA stanu tylko dla białych. Po zwycięstwie Trumpa skandował: „Hail Trump, hail nazi, hail zwycięstwo”. Kilka dni temu wystąpił na Uniwersytecie Florydy. Protesty związane z tym wystąpieniem były tak duże, że w obawie przed zamieszkami wprowadzono w hrabstwie stan wyjątkowy już kilka dni przed wydarzeniem. Obawy były uzasadnione. Jak donosi „USA Today”, zwolennicy Spencera strzelali do protestujących. Cudem nikomu nic się nie stało.

Oświadczenie w sprawie przyjazdu Spencera do naszego kraju wydało wreszcie polskie MSZ. Czytamy w nim m.in.: „MSZ wyraża zdecydowany sprzeciw wobec wizyty w Polsce ludzi głoszących poglądy bazujące na ideach rasistowskich, antysemickich i ksenofobicznych. Jako kraj będący jedną z największych ofiar nazizmu, podzielamy stanowisko, iż koncepcje propagowane przez Pana Spencera i jego zwolenników mogą być zagrożeniem dla wszystkich, którym bliskie są wartości praw człowieka i demokracji oraz stoją w sprzeczności z porządkiem prawnym RP”.
(Źródło: wyborcza.pl)

/j/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Polka gorszego sortuantyuzurpatorMordazdradzieckaZwinkaAleksander Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aleksander
Aleksander

Stanowisko MSZ w sprawie przyjazdu amerykańskiego naziola jest tak odmienne od dotychczasowe praktyki PiS,że wzbudza moje zdziwienie i podejrzenie.

Zwinka
Zwinka

Skoro naziol ma jeszcze szlaban na strefę Schengen, to mógłby być dostarczony do Polski chyba jedynie w formie desantu z powietrza i tu mogłoby się okazać, że jest to o jeden most za daleko. Połapał się w tym nawet tak lotny intelektualnie człowiek, jak minister Waszczykowski …

antyuzurpator
antyuzurpator

Chciałem to samo napisać.
Gdy „san-eskobarczyk” się zorientował że naziol ma szlaban, mógł spokojnie i bezpiecznie zabłysnąć: „Jednak coś znaczę: spowodowałem, ze nie przyjechał!”.
Gdy (jeśli?) szlaban zostanie zdemontowany, naziol się wyspowiada, odbędzie pokutę, dostanie rozgrzeszenie i już będzie mógł być zapraszany, ku uciesze łysolków.

Mordazdradziecka
Mordazdradziecka

No i bardzo dobrze ze ten nazistowski smiec nie przyjedzie. Szkoda ze podobne naziolskie mgowno panoszy sie swobodnie po naszym kraju.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

No być nie może! Pan minister wypił za dużo czy zjadł za mało?