Obrzydliwy atak „Gazety Polskiej” na sędziego TSUE. Możliwy pozew

Obrzydliwy atak „Gazety Polskiej” na sędziego TSUE. Możliwy pozew

„Gazeta Polska” zamieściła na okładce zdjęcie prof. Marka Safjana i napisała, że jego ojciec był współpracownikiem radzieckich służb i członkiem hitlerowskiej straży.

 

Safjan nie zamierza się patyczkować z dziennikarzami skrajnie prawicowego pisma. „Po raz pierwszy po tylu wcześniejszych próbach wypisywania różnych rzeczy na temat mojej rodziny rozważam wystąpienie z powództwem cywilnym o ochronę dóbr osobistych” – powiedział Onetowi. „Metody działania tego tygodnika pochodzą wprost z głębokiej komuny, kiedy to wykorzystywano wszystko: rodzinę, przeszłość – byle tylko jakąś osobę zniszczyć”.

Następnie wytłumaczył kuriozalne oskarżenia kierowane przez „GazPol”:

„Podczas wojny mój dziadek dostał od Niemców alternatywę: albo jego syn wstąpi do formacji sanitarnej, działającej przy Grenzschutzu jako organizacja pomocnicza, albo zostanie wywieziony do obozu razem z ojcem. Obaj zginą. Mój ojciec za radą dziadka wybrał pierwszą możliwość i faktycznie przez kilka miesięcy pracował w tej formacji sanitarnej. Nie w samym Grenzschutzu, ale w jego służbie pomocnicze”.

 

Warto dodać, że przodkowie Safjana byli Polakami żydowskiego pochodzenia (!). Oskarżanie ich o celowe kolaborowanie z hitlerowcami jest po prostu niesmaczne.

Jeśli chodzi o późniejsze działania jego ojca, to profesor nie zamierza się z nich tłumaczyć. „Ojciec podjął decyzję, która była wyborem życia. I co, ja mam się z tego spowiadać? Tłumaczyć po kilkudziesięciu latach? Próby łączenia tego z moim życiorysem są tak ohydne, że aż trudno znaleźć mi słowa na tego określenie. Mój życiorys był ponadto życiorysem odrębnym, ja od trzeciego roku życia nie mieszkałem z ojcem. Nigdy nie należałem do żadnej organizacji młodzieżowej, ani do partii, tymczasem wciąż się wobec mnie używa stereotypu ‘Żyda-komucha’” – dodał.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Przypomnijmy, że Safjan jest jednym z sędziów unijnego Trybunału Sprawiedliwości. Stąd też nienawiść do niego płynąca z kręgów narodowo-katolickich.

/kw/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
26 lipca 2021 18:00

Pis do delegalizacji i wszyscy jego czlonkowie do paki!!!!

Marek
Marek
26 lipca 2021 18:50
Reply to  Agnieszka

Popieram w 500+ %.

Kornel
Kornel
26 lipca 2021 23:40
Reply to  Marek

To zróbcie to przy urnie!

Stanisław
Stanisław
27 lipca 2021 08:13
Reply to  Kornel

Po co przy urnie? Szybciej załatwi to Merkel przy błogosławieństwie Józia Bidena.

Marek
Marek
27 lipca 2021 11:09
Reply to  Stanisław

***** ***

Marek
Marek
27 lipca 2021 11:09
Reply to  Kornel

Chyba pogrzebowej.
Rozumiesz ordynację wyborczą? Rozumiesz upolitycznienie organów wyborczych (PKW, sąd),?
Rozumiesz niedemokratyczność, fałszywość i nielegalność propagandy ze strony rządu i tvpis?
Jakbyś to rozumiał to być nie pieprzył o urnie.
W niedemokratycznych wyborach nie odsuniesz od władzy partii dyktatorskiej. Nawet jak teoretycznie (bardzo teoretycznie) zmieni się władza, to będzie to tylko mniej lub bardziej niedemokratyczna partia u steru.
Na koniec garść danych. Wyjaśnij mi jak chcesz w wyborach odsunąć partię, która pełnię władzy bierze mając 37% przy 46% opozycji, albo 44% przy 55% opozycji.

Stanisław
Stanisław
28 lipca 2021 07:46
Reply to  Agnieszka

Nie lepiej od razu do obozu?

Zwinka
Zwinka
27 lipca 2021 12:09

Cóż, nie każdy może mieć tak wspaniałych przodków, jak Kaczyński …

Pan Wojtek
Pan Wojtek
27 lipca 2021 13:42

„Gazeta Polska” jest tak kłamliwa, że kłamie nawet w swoim tytule. Prawidłowo jej tytuł powinien brzmieć: „Gazeta Rosyjska”.

Marek
Marek
27 lipca 2021 13:43

Jak nie można znaleźć niczego niewłaściwego u osoby to szuka się u jego rodziny albo wręcz u przodków. Takie biblijne zdaje się. Coś mi świta, że to tam jest wyłożona taka filozofia „..niegodni są synowie niegodnych..” i to chyba bóg ze starego testamentu karał(przeklinał?) kogoś za jego czyny na kilka pokoleń wprzód.
Wybitnie antyludzkie.

Stanisław
Stanisław
27 lipca 2021 18:41
Reply to  Marek

To jest wpis antysemicki.

Marek
Marek
27 lipca 2021 20:29
Reply to  Stanisław

***** ***

Stanisław
Stanisław
28 lipca 2021 08:16
Reply to  Marek

Racja.

Marek
Marek
28 lipca 2021 13:30
Reply to  Stanisław

***** ***

Marek
Marek
27 lipca 2021 20:41
Reply to  Stanisław

Prawicowy troll jak zawsze usiłuje mieszać, nie znając znaczenia słowa, którego używa, albo (w przypadku inteligentniejszych, czyli nie stasia) usiłuje zmienić znaczenie owego słowa.