Obrzydliwy atak w TVP Info na WOŚP i Owsiaka (film)

Hanna Gronkiewicz-Waltz zamierza skierować prywatny akt oskarżenia przeciwko Telewizji Polskiej

Kukiełka Hanny Gronkiewicz-Waltz buduje kukiełkę Jerzego Owsiaka, a następnie ją nakręca. Razem zbierają pieniądze na rzecz WOŚP. Znaczna ich część jest odkładana na bok i trafia do worków przygotowanych przez byłą prezydent Warszawy. Kukiełka przedstawiająca Owsiaka powtarza „hej, siema” – tak wyglądała przygotowana przez Barbarę Pielę animacja, którą wczoraj wieczorem wyemitowano w TVP Info.

Na tym nie koniec – w tej rzekomo satyrycznej animacji pojawia się również scenka z kwestowania. Wolontariuszka stoi na mrozie z puszką WOŚP, a Jerzy Owsiak siedzi na ławce pod kołdrą.

Internauci zwrócili też uwagę na jeszcze jeden szczegół – na jednym z banknotów 200-złotowych widać gwiazdę Dawida oraz… wizerunek Lecha Kaczyńskiego (a może Jarosława?). I tylko za to autorka animacji Barbara Piela postanowiła przeprosić na Twitterze.

Podobnie zachował się Jarosław Olechowski z TVP, który napisał: – „Szanowni Państwo, dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej stanowczo potępia powielanie antysemickich stereotypów. Nie ma na to zgody. Dlatego wobec osób odpowiedzialnych za incydent w ostatnim programie „Minęła 20” zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje”. – „Plastusie powielają antysemickie stereotypy od dawna. Nie zareagowalibyście, gdyby nie to, że ich autorka jako rekwizytu użyła banknotów sugerujących, że Lech Kaczyński to żydowski król (skoro jest na banknocie z Gwiazdą Dawida). I co to konkretnie znaczy „surowe konsekwencje”?” – zapytała Bianka Mikołajewska z oko.press. Odpowiedzi nie było ani też reakcji TVP na obrzydliwe sugestie, dotyczące Hanny Gronkiewicz-Waltz i Jerzego Owsiaka.

bt

Źródło: wirtualnemedia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
antyuzurpatorZygfrydGośćPolka gorszego sortuJacek Doliński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar
PiJar

Tego się nie da już wytłumaczyć inaczej, jak tylko patologiczną nienawiścią. Tak jak w hitlerowskich Niemczech zaindoktrynowani przez publikacje „Der Stürmer” ludzie wierzyli we wszystkie pisane tam okropności na temat Żydów, tak Ci z TVPiS chyba też uważają Owsiaka za najgorszą bestię. A co dopiero powiedzieć o tej masie, która na okrągło ogląda jedną stację i jest pompowana lejącą się stamtąd nienawiścią?!

Maciek123454321
Maciek123454321

Czy te prymitywy myślą, że te ohydne kukiełki obrzydzą ludziom WOŚP? Kloaka, którą obejrzałem, zdopingowała mnie, aby w tym roku wrzucić do puszki nie 20 zł, jak robiłem to przez lata, nie 50 zł, jak zrobiłem w roku 2016 i 2017, a 100 zł. W TYM ROKU PODWAJAM WPŁATĘ NA WOŚP, do czego i Was, Kochani, zachęcam. Na pohybel obrzydliwym parszywcom pisowskim. Do zobaczenia na finale w niedzielę!

antyuzurpator
antyuzurpator

Popieram! Dawniej wrzucaliśmy (tzn. ja i żona) drobniaki, do 10 zł. Od 2017 r., po tym gdy jesienią 2016 pisiate jawnie zaczęli niszczyć podstawy państwa, co roku leci 200 zł, tak też było i wczoraj. Chociaż niezupełnie – tym razem żona dołożyła jeszcze 100 zł od siebie. Chyba więcej ludzi tak reaguje – widać to po dynamice wzrostu końcowej sumy od 2016 r. Jeśli nie uda się oderwać pisiatych od władzy, od następnego roku będę miał przygotowane 500 zł i nie zawaham się ich użyć. PS. Dawno mnie tu nie było – przez nawał pracy nie nadążałem z czytaniem serwisu,… Czytaj więcej »

F16J23
F16J23

Brzydactwo , nieudolna przaśna animacja fuj, ” treść ” paskudna pomówienie nie mające żadnego poparcia w realu. Słowem paskudztwo. Wstyd. Państwowa telewizja i taki chłam w pełnej krasie,

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Taka akcja przyszła mi do głowy: w tym roku do puszki wrzucamy tylko symboliczną kwotę, żeby dostać serduszko, a właściwą darowiznę składamy przelewem na konto WOŚP. W rozliczeniu podatkowym za 2019 odpisujemy tę kwotę. W ten sposób państwo zwalczające WOŚP będzie musiało, chcąc nie chcąc, pokryć 18% naszej darowizny.
Ten sposób przekazania darowizny pozwoli również zneutralizować negatywny wpływ zamknięcia w niedzielę centrów handlowych.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Doskonały pomysł!

Gość
Gość

Boże błagam. Postaraj się bardziej i nie produkują więcej takich zakompleksionych miernot. AMEN

Zygfryd
Zygfryd

Zwyrodniała baba realizuje chore wizje, może czas na produkcję o blond dzidziach piernik od Glapy?