„Obrzydliwy #fakenews. Nasze linie produkcyjne płynu do dezynfekcji rąk w Jedliczu działają bez zakłóceń”

Na Nowogrodzkiej coraz większy strach. "Jeśli opozycja dobrze to rozegra, to lipiec może być końcem jedynowładztwa PiS"

W sieci pojawiły się głosy na temat trudności Orlenu z wypuszczeniem na rynek płynu do dezynfekcji. Spółka zaprzecza tym doniesieniom.

 

W środę prezes Orlenu Daniel Obajtek obwieścił na Twitterze sukces spółki.

W ciągu 10 dni od rozpoczęcia produkcji na stacje@PKN_ORLEN trafiło już ponad 710 tys. litrów płynu do dezynfekcji rąk. Zdajemy sobie sprawę z olbrzymiego zapotrzebowania na ten produkt dlatego dokładamy wszelkich starań żeby systematycznie zwiększać jego dostępność” – napisał Obajtek.

W załączniku do wpisu pojawił się też diagram dotyczący działalności przedsiębiorstwa.

 

Wynika z niego, że w tym miesiącu Orlen dostarczył Agencji Rezerw Materiałowych ok. 500 tys. litrów płynu do dezynfekcji. Państwowa spółka wypuściła więc na rynek 1,2 mln litrów płynu. Jest to połowa zapowiadanej wcześniej produkcji.

Zamieszanie wywołały fałszywe doniesienia jakie pojawiły się w środę w internecie, mówiące o technicznych problemach Orlenu. „Czy wiesz dlaczego Orlen nie wyprodukował tyle płynu? Wszystkie linie produkcyjne stoją bo nie były przystosowane do alkoholu i okazało się że pod wpływem alkoholu rozszczelniły się uszczelki na liniach produkcyjnych. Jest to duża tajemnica ukrywana przed wszystkimi i nikt Ci oficjalnie tego nie potwierdzi. W tej chwili całą produkcję przejął Boryszew” – donosił w sieci anonimowy informator.

„Gazeta Wyborcza” zapytała przedstawicieli spółki Orlen o prawdziwość doniesień. „Dementujemy te doniesienia: linie produkcyjne ORLEN Oil w Jedliczu pracują na pełnych mocach wytwórczych. Produkcja płynu do dezynfekcji rąk trwa bez jakikolwiek zakłóceń, a instalacja jest na bieżąco monitorowana przez wewnętrzne służby techniczne ORLEN Oil” – poinformowała rzeczniczka Joanna Zakrzewska.

Przedstawicielka Orlenu dodała również, że spółka jest w pełni przygotowana na produkcję płynu do dezynfekcji. „Pragniemy z całą mocą podkreślić, że linie produkcyjne są w pełni dostosowane do rozlewu produktów zawierających alkohol etylowy i jakiekolwiek spekulacje na ten temat są nieuzasadnione” – zapewniła.

Być może zamieszczony w internecie fake news był próbą wypromowania firmy Boryszew. W zeszłym tygodniu przedsiębiorstwo ogłosiło, że rozpoczęło sprzedaż płynu dezynfekcyjnego ERG CleanSkin.  Pracę nad rozpoczęciem produkcji płynu rozpoczęła równolegle państwowa spółka strategiczna KGHM Polska Miedź.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
wojtek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wojtek
wojtek

A może zamiast dementi niech Orlen pokaże materiał wideo z dzisiejszej produkcji.