Obrzydliwy wpis szefa portalu TVP Info o Marianie Turskim – „Nawet więźniów Auschwitz pan weryfikuje?”

Pereira atakuje małżeństwo Pazurów i sugeruje, że powinni skrytykować Gajosa

Niezwykłe przemówienie byłego więźnia Auschwitz Mariana Turskiego („Poruszające przesłanie b. więźnia Auschwitz: „Nie bądźcie obojętni, gdy jakakolwiek władza narusza umowy społeczne”) wielu odebrało także jako przestrogę, a jednocześnie wskazówkę dla obecnie rządzących.

 

Trudno uwierzyć, że w odpowiedzi na te arcyważne i mądre słowa, można napisać coś podobnego: – „Niestety zło potrafi być zaraźliwe. Przypadki gdy więzień Auschwitz, który sam doświadczył cierpienia i zbrodni nazizmu – później działał w PPR, pracował w wydziale propagandy PZPR i w komunistycznej „Polityce”. Takie też są karty naszej trudnej historii…”. W dzień rocznicy wyzwolenia obozu śmierci nie zawahał się tak napisać szef portalu TVP Info Samuel Pereira.

„Właśnie o takich jak Pan mówił Marian Turski. O ludziach przypisujących sobie prawo stanowienia, kto jest uczciwy, a kto nie. Naziści decydowali o tym, kto jest człowiekiem, a kto podczłowiekiem. Oni przegrali”; – „Zabolały słowa prawdy. I mogę zrozumieć, że nie jest miło ich słuchać takim ludziom jak Pan. Natomiast nie jestem w stanie zrozumieć jak można, w takim dniu, napisać coś takiego, o byłym więźniu Auschwitz. Twarz stracił Pan dawno, dzisiaj dorzucił Pan honor. Wstyd”;

 

– „Właśnie o tym ten Były Więzień mówił – o takiej formie wykluczania i nienawiści jeden do drugiego”; – „Nawet więźniów Auschwitz pan weryfikuje?”; – „Takich młodych propagandzistów: bez skrupułów, bez wiedzy, intelektu, podstawowej przyzwoitości i moralności wychowują pisowskie media… Brakuje cenzuralnych słów” – odnosili się do wpisu Pereiry internauci.

„Kiedy były więzień Auschwitz na uroczystości z okazji 75. rocznicy wyzwolenia obozu mówi coś, co nie podoba się władzy, więc pracownicy państwowych mediów ruszają do hejtowania go… to jest kwintensencja podłości” – podsumował Bartosz Węglarczyk z Onetu. – „A szumowiny już atakują Mariana Turskiego, potwierdzając słuszność jego słów” – dodał Tomasz Lis z „Newsweeka”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

55
Dodaj komentarz

avatar
43 Comment threads
12 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
52 Comment authors
JanuszbobWiechaJolkaEnia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ireneusz Lara
Ireneusz Lara

PiSobolszewicka propaganda nie zna pojęcia przyzwoitość. PiS rządzi przypinaniem łatek. Negatywnymi, emocjonalnymi przymiotnikami. Dlatego fakty i ich logiczna analiza są poza zasięgiem umysłów zwolenników Kaczyńskiego. Tak jak u Kim Dzong Una. Gdyby Koreańczycy posługiwali się logiką, a nie ulegali propagandzie to przeszliby z głodówki do rewolucji.

Maja
Maja

Kiedykolwiek czytam, co wypluł z siebie ten szczurkowaty propagandzista, naprawdę mam ochotę kopnąć go między nogi. Choć nie jestem pewna, czy on tam cokolwiek ma. Przepraszam za dosadne słowa, ale ten typek takie we mnie budzi obrzydzenie, że inaczej nie potrafię.

Brad pitt
Brad pitt

A co pani Maju spodziewałabym się uszkodzić tym kopniakiem?
Nie pomogłaby druga ani trzecia próba bo jak nie da się poruszyć przyzwoitości pisowca tak nie da się uszkodzić męskiego atrybutu kogoś kto mężczyzną nie jest ani przez sekundę.

Kohones raczej nie ma ten nieskażony testosteronem fircyk.

Aleksander
Aleksander

Pereira kolejny raz udowodnił,że jest miernotą moralną.Okazję wybrał sobie wyjątkowo perfekcyjnie.

daroo
daroo

Czy tego typa nie można w żaden sposób nauczyć kultury i szacunku dla innych ludzi? czy może jego chamstwo jest wrodzone lub związane z trudnym dzieciństwem ( jakieś blaszane zabawki , komara mu starzy nie chcieli kupić, a może go tata molestował ) 😐

Wiecha
Wiecha

Nie nauczy się bo on nie wie co to „kultura”.Gdyby jeszcze z kulturalnymi przebywał to może coś by dotarlo.Nie.moj prezydent i jego żona też dali dowód podczas uroczystości że z kulturą im nie po drodze…

Aluś
Aluś

Smarkacz, niewykształcony dziennikarzyna. Co od takiego wymagać. Żyliśmy w takich czasach, nie było wyboru, kto był przyzwoitym, takim pozostal. A ten gnojek ocenia? ! Kim jesteś? Marny sprzedawczyk. Bez Kurskiego zginie na śmietniku zapomnienia, a to go czeka niechybnie.

HerodAntypis
HerodAntypis

Auschwitz już się nie powtórzy, Niemcy odrobili lekcje. Ale polski Oświęcim może nam „spaść z nieba” . Bydlaków skłonnych i zdolnych do założenia i prowadzenia takich przybytków do eksterminacji „nieprawdziwych Polaków” mamy aż nadto. Wystarczy „nie przeszkadzać”

Dorota
Dorota

I być obojętnym.

Ryszard
Ryszard

Działanie w PPR, Wydziale Propagandy PZPR czy komunistycznej Polityce, to pryszcz w porównaniu z aktywna praca w TVP Info!

Wlodzimierz
Wlodzimierz

Kiedy wyznawcy pisu zmadrzeją?

daroo
daroo

Obawiam się że nigdy 😐

Marcin
Marcin

Jak przegrają wybory!sprzedajni ludzie!!!

Aron
Aron

By zmądrzeć pierw trzeba myśleć, a pisowska ciemnota nie myśli.

Bolko
Bolko

Oni myślą inaczej jak by bliźniemu dowalic opluc zgnoic tak po katolicku falsz obluda i hipokryzja w tym gronie nie ma granic- przyzwoitosci.

Jolka
Jolka

Niestety ci wyznawcy są tacy sami

toja
toja

Wypierdek z importu rządzi Qrewną

Kolo
Kolo

Scierwo. Szacunek dla ocalałych.

Marek
Marek

PAMIĘTAJCIE WSZYSCY BO CHYBA NIE WSZYSCY DALEJ TO ROZUMIEJĄ PRZYCHODZICIE NA ŚWIAT Z NICZYM I Z NICZYM Z NIEGO WYCHODZICIE……. CZY WARTO KRZYWDZIĆ BLIŹNIEGO……

Skool
Skool

Wiekopomną mowę Pana Turskiego trzeba co najmniej przeczytać, choć lepiej jej posłuchać i ją zobaczyć.
To wspaniałe przemówienie powinno stać się obowiązkową lekturą dla wszystkich polskich szkół ponadpodstawowych.
Polska przyszłość nie decyduje się bowiem na Wiejskiej, Nowogrodzkiej czy w prezydenckim pałacyku.
Ona tworzy się w szkołach i kształtuje tam razem z młodymi umysłami…

Alicja
Alicja

Moje zdanie jest takie samo. To przemóiwenie powinno być przegadane na lekcjach historii czy godzinie wychowawczej i ile takie jeszcze w szkole sa.

Hala
Hala

Dzisiaj w szkole sluchalam z młodzieżą.

tolek
tolek

Pereira ty miernoto ty intelektualny kurduplu Pan Turski przeżył Auschwitz i nie ma żadnego znaczenia co robił później , ty jesteś sługusem obecnej władzy liżesz jej tyłek i do tej małej główki ci nie przyszło że więźniowie Auschwitz mają inne zdanie niż klub niedouczonych cwaniaków . Mój wujek Wiesław Raczyński więzień KLA nr 40702 przeżył i zmarł nie dawno w jego imieniu czuje się zobowiązany dać ci w mordę

Lidia
Lidia

…a mnie się jakoś ciśnie na myśl takie stare powiedzenie: „uderz w stół, a nożyce się odezwą”. Wypowiedź p. Turskiego „zabolała” tych, których miała zaboleć. Powiedział prawdę.

Romuald
Romuald

Debil,debil, po trzykroć debil.

Danusia
Danusia

Szef portalu TVP Info powinien zostać wywalony na zbitą gębę.Taka reakcja ,na jego obrzydliwą wypowiedź wobec Wielkiego Człowieka – Mariana Turskiego,powstrzymałaby innych,pożal się Boże,dziennikarzy .

andre
andre

Czego wymagać od Pereiry? Przecież do władzy doszli wszelakiej maści odrzuceni jego pokroju. Dla nas jest to co pisze obraźliwe, a dla ludzi jego opcji politycznej jest to szczera prawda. Naród dał się kupić za swoje pieniądze i głosuje na takich …. Szkoda słów. To są słowa dokładnie podobne do tych wypowiadanych z mównicy sejmowej o mordach zdradzieckich itd. itp. I nikt nic z nimi nie zrobił. Przez takie zachowania staje się do dla nas normalnością , a nie powinno. Bo jak mówił prof. Bartoszewski warto być przyzwoitym. Władzy i Pereirze tego zabrakło.

Darek
Darek

Po prostu BARAN!!!

Darek
Darek

Po prostu BARAN

Nestor
Nestor

Tego ścierwowatego wymoczka zabolał Turski, ale Terlecki, rozwalony jakby był na leżaku w przydomowym ogródku u komendanta Rudolfa Hoessa, już nie.

Zdzisław
Zdzisław

Skwaszony A. Duda podczas przemówienia M. Turskiego, który mówił o małych kroczkach nazizmu w latach 30- tych prowadzących do tragedii.

A.Duda powinien pod ziemię się zapaść w obliczu niedawnego nawoływania: „Czarne owce muszą być natychmiast eliminowane” . Takim przesłaniem przecie kierowali się oprawcy z Auschwitz.

Mam skromną satysfakcję, że mądry człowiek M. Turski potwierdził moje postrzeganie o pełzającym narodowym socjalizmie („Bóg z nami”) made in PiS.

Jan
Jan

Pereira to nazwisko muzułmanów Portugalczycy gdy wyganiali ich z Portugali to tym, którzy pozostawali zmieniali nazwiska, i dawali im nazwiska drzew np Oliweira Pereira itd.

grzegorz
grzegorz

To coś przerażającego- myślenie tego redaktora. Człowieku upadłeś, zastanów się jeszcze nie jest za późno !
przeczytaj jeszcze kilka razy słowa pana Turskiego i pomyśl. Pomyśl o tych słowach zawsze nim pobiegniesz grzebać w jakimś archiwum. Pomyśl zawsze kiedy będziesz wygłaszał zdania, walcząc o idee którym chcesz być wierny.

marek
marek

Słowa Mariana Turskiego mnie wczoraj poruszyły, tak dogłębnych przemyślen na ten temat dawno nie słyszałem.Ale Pis myśli że go to nie dotyczy, bo oni bardzo dobrze „zarządzają” chaosem na polskiej scenie politycznej.Jak ” lewacy i tęczowi” podnoszą głowę to się napuszcza na nich narodowców i wmawia że są oto inni prawdziwi Polacy kochający rodzinę , wartości etc…Nauczycieli , lekarzy i śędziów można wziąć pod buta inaczej i wmówić że to fałszywe elity. Ale Auschwitz już gzieś znowu kiełkuje, bo konfederacja w tym narodowcy na razie mają w sejmie 9 % ale po następnych wyborach mogą mieć 20% i nagle Pis… Czytaj więcej »

Marian
Marian

Zobaczymy jakiej kary doczeka się ten młody propagandzistą.

Irena
Irena

Czy ja, jako opłacająca od lat abonament radio-telewizyjny, a więc opłacająca również Pereirę mam prawo żądać odwołania tego człowieka z TVP?

Zbigniew
Zbigniew

Sądzę n i e s t e t y, że 8,5 miliona _olaków.. (co najmniej tylu) myśli podobnie dodając „Bóg tak chciał” – do tego mrugając porozumiewawczo – „przecież Wy wiecie – Kto ukrzyżowała Polaka Chrystusa?” TA o b r z y d l i w i e zjadliwa, wypowiedź redaktorka, właśnie potwierdza słowa Turskiego, cyt: „- I tak powolutku, stopniowo, dzień za dniem, ludzie zaczynają się oswajać z tym i ofiary, i oprawcy, i widzowie, świadkowie” …… ALE TO NIE TYLKO O OSWAJANIE CHODZI – właśnie to napisał przedstawiciel kurWizji – polskiej, rządowej szczekaczki propagandowej…. potwierdzający, ze oto coraz… Czytaj więcej »

Ryszard
Ryszard

„Twarz stracił Pan dawno, dzisiaj dorzucił Pan honor”. Utratą twarzy, twarzy kompulsywnego onanisty akurat bym się nie przejmował. A honor? Honor, żeby stracić, to najpierw trzeba mieć.

Agat
Agat

Chłopak jet niedouczony. Historia XXw, logoka, socjologia i parę innych. Ale tak zawsze działają władze bolszewickie, powierzając poważne zadania niewłaściwym, ludziom. Takimi można łatwo sterować.

Pola
Pola

Żałosny . Kiedyś sam się swoim jadem udusi.

waldomierz
waldomierz

Proponuje piszącym zapoznać się z lekturą „5 lat kacetu” i poznać postępowanie tych którzy przeżyli w tym piekle 5 lat min Grzesiuk i Cyrankiewicz. To daje dużo do myślenia

Joanna
Joanna

Do cholery jasnej!!! W jakim kraju ja żyję, żeby tak gnoić ludzi, wszystkim coś znaleźć, każdemu przypiąć łatkę i mieć jedynie słuszną prawdę!!! Wszystkich wyzywać od komunistów, Żydów, brudasów i pedałów. Niech już ten rząd zapadnie się w nicość, bo to urąga zwykłej ludzkiej przyzwoitości!!!

jerzy
jerzy

Co tu sie dziwic. Pereira zdeklarowany antysemita i rasista – gdyby zyl w tamtych czsach to niewatpliwie zatrudnilby sie w obozie koncentracyjnym w Oswiecimiu i jako kapo i mordowal Polakow. To taka kreatura

Lena
Lena

Ten „wybitny publicysta” o wyglądzie zgłodniałego szczura pozwala sobie na dyskredytowanie Człowieka, którego przejmujące słowa zacytowały media na całym świecie! To równie niepojęte jak ogrom zła, którego doświadczył w młodości 94-letni dziś więzień KL Auschwitz.

Antoni
Antoni

To nie żaden dziennikarz tylko nocnikarz.

wladzio
wladzio

Te same media gloryfikują prokuratora stanu wojennego. Oskarżającego opozycjonistów. Lektora szkoleń partyjnych PZPR. Do tego stopnia, by nagrodzić go zaszczytemam sędziego Trybunału Konstytucyjnego!!!

prawda nas wyzwoli
prawda nas wyzwoli

No ,ale Samuel powiedział prawdę.Nikogo nie obrażał PO atakuje PiS okropnie,dyskryminuje krzykiem,opluwaniem ludzi głosujących na PiS,nie chce odejść od koryta,niszczy katolikow,.Jestem atakowana przez Pezetperowców,peowców od 20 lat.O was ,tj.o opozycji (moim zdaniem)mówi pan Turski.To,ze był w tym strasznym miejscu,gdzie był Maksymilian Kolbe choć ten ostatni nie musial ginąć,bo oddał zycie za kogos innegi,co w takim miejscu jest rzeczą bardziej szlachetną i niewyobrażalną, niz sama walka o przetrwanie,nie znaczy,że wszyscy znależli się tam będąc identycznymi ludżmi wcześniej.Każdy miał swoje poglądy.Są jednak rzeczy ponad poglądami,zło i dobro,którym hołdujemy w róznych proporcjach.Jeśli ludzi się zabija,krzywdzi,choćby z innej partii,to jest to zło.O tym pisze… Czytaj więcej »

HerodAntypis
HerodAntypis

Co ślepemu po oczach, co głupiemu po rozumie… I choćby przyszło tysiąc Turskich i tak wygra kurski…

Krzysztof
Krzysztof

„zdradziecka morda” i jeszcze nazywa się w ” obcym języku”. Nic innego jak „zakamuflowana opcja…..” portugalska?

Andrzej
Andrzej

Czy to o takim typie mówił kaczy kuper w Sejmie ostrzegając przed imigrantami,że niosą różnego rodzaju moralną zgniliznę?

ANDRZEJ
ANDRZEJ

Kiedyś było PZPR, a teraz tylko słuszn a racje radio MARYJA,ojciec Rydzyk i PiS …..a o reszcie nawet nie wspomnę….

Jarek
Jarek

A czy Pan Redaktor mógłby się wypowiedzieć o pracy, osiągnięciach i własnej opinii w sprawie Pana Piotrowicza ….

Enia
Enia

Co może takie nic w porównaniu do więźnia Auswitz.

bob
bob

Urodził się jako Mosze Turbowicz. Żyd. A nagle nazywa się Marian Turski. Dalej Żyd.Po II wojnie światowej osiadł w Warszawie, a od 1945 działał w młodzieżowej organizacji Polskiej Partii Robotniczej. Następnie pracował w Wydziale Prasy PZPR Alez autorytet.

Janusz
Janusz

Ten Pereira bredzi, może żarcie mu zaszkodziło, wstrętnie i głupio bredzi, bez składu i ładu, od rzecz.