Obserwatorzy z OBWE skrytykowali stronniczość mediów publicznych

Sąd zdecydował, że TVP musi przeprosić miasto Gdańsk – pozew złożył jeszcze prezydent Adamowicz

– „Te wybory były dobrze zorganizowane przed dniem głosowania; obywatele przekraczając próg lokali wyborczych, mieli wiele opcji, lecz ich zdolność dokonania wyboru w oparciu o dostępne informacje była pomniejszona poprzez stronniczość mediów, przede wszystkim nadawcy publicznego” – powiedział Jan Petersen, szef Misji Obserwacji Wyborów Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE.

 

To jeden z wniosków, płynących ze wstępnego raportu delegatów Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, którzy obserwowali tegoroczne wybory parlamentarne w naszym kraju. Pełny raport zostanie opublikowany za dwa miesiące.

„Delegacja OBWE o przebiegu wyborów. Ciekawe czy widzieli zdjęcie Jacka Kurskiego w sztabie PiS?” – zapytał na Twitterze Dariusz Ćwiklak z „Newsweeka”. Chodzi oczywiście o fotografię, która umieściła Beata Mazurek, o czym pisaliśmy w artykule „Minister propagandy świętuje ze zwykłym posłem”.

 

Obserwatorzy OBWE – poza zarzutami wobec mediów publicznych – zwrócili uwagę na jeszcze jeden aspekt minionej już kampanii wyborczej. – „Używanie narracji dyskryminacyjnej przez czołowych polityków w kraju budzi poważne obawy w społeczeństwie demokratycznym” – dodał Petersen.

Misje OBWE przebywały w Polsce już podczas wyborów w 2007, 2011 i 2015 roku. Po raz pierwszy delegaci zajęli się też monitorowaniem mediów oraz sposobem przedstawiania informacji o wyborach i kandydatach.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
JantarsmętekWaldemarNihil Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nihil
Nihil

I co z tego… Karaluch ma już władzę na cztery lata, a co za tym idzie bezkarność. To teraz wszyscy mogą go cmoknąć..
No narodzie, rano pobudka i do pracy, tyrać na patolę z wiejskiej, wioch i miast

smętek
smętek

Nie byłbym taki pewien tych 4. lat. W świecie idzie już pogorszenie sytuacji gospodarczej co i nas dotknie. Dodatkowych pieniędzy zabieranych ludziom przy okazji wprowadzania PPK wystarczy max. na rok, a co później. Mamy sytuację, w którą Kryształowy Wódz Narodu wepchnął Polskę i pomysłu jak nas z tego wyciągnąć brak. A może on jest baronem Munchausenem?

Waldemar
Waldemar

„Nadawca publiczny”? To o TVP? Żarty się trzymają panów z OBWE.

Jantar
Jantar

Wczoraj w TVN24 komentatorzy jednogłośnie stwierdzili, że Kaczyński i PiS jeszcze zatęsknią za Timmermansem. Raport obserwatorów trafi też zapewne do komisji od praworządności, więc będzie się działo.