Oburzająca decyzja MZ – nie chce badań profilaktycznych dla seniorów w Warszawie, bo… zwiększą się kolejki

Oburzająca decyzja MZ – nie chce badań profilaktycznych dla seniorów w Warszawie, bo… zwiększą się kolejki

Ministerstwo Zdrowia – na podstawie opinii podległej mu Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji – negatywnie oceniło program badań profilaktycznych dla osób w wieku 70 i 80 lat w Warszawie. W opinii Agencji, na którą powołuje się RMF FM, napisano, że do grupy, która miałaby zostać w ramach programu przebadana, włączono również „populację bezobjawową, a to może skutkować nadwykrywalnością poszczególnych jednostek chorobowych”.

 

Tłumacząc ten urzędniczy język, oznacza to, że im więcej osób zostanie przebadanych, tym więcej chorób może zostać wykrytych. Rzeczona „nadwykrywalność” może się więc – według Agencji i resortu zdrowia – przyczynić do „pogłębienia trudności w dostępie do świadczeń NFZ przez zwiększenie kolejek do specjalistów”.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nie godzi się z decyzją Ministerstwa Zdrowia. – „Będziemy na pewno protestować. Mam nadzieję, że rząd pójdzie po rozum do głowy i da nam jednak certyfikację na ten program” – powiedział w rozmowie z RMF FM.

 

Trzaskowski dodał, że stołecznemu ratuszowi nie chodzi o przekazanie przez rząd środków finansowych na ten program. – „Pieniądze są nasze, my pieniądze na to przewidzieliśmy. Tylko rząd się boi, że jeżeli się ludzie przebadają, to później będą chodzić do lekarza, co jest absurdalne, bo chodzi właśnie o to, żeby doprowadzić do sytuacji, w której profilaktyka będzie mogła być szybciej wykonana. Wszyscy specjaliści wiedzą, że to pomaga, jeżeli chodzi o obciążenie systemu zdrowia, bo to pomaga w szybkim wykrywaniu chorób i w rzetelnym podejściu do zdrowia. Rząd ma tutaj bardzo dziwne stanowisko, którego ja nie rozumiem” – stwierdził prezydent Warszawy.

„Przełomowe odkrycie medyczne PiS! Koniec kolejek do specjalistów! Powszechne uzdrowienie! Starsi ludzie mogą już nigdy nie potrzebować lekarza – wystarczy, że nie będą wiedzieli, że na coś chorują. Natychmiast zgłosić do Nagrody Nobla”; – „Nowy program PiS – senior minus”; – „To może w ogóle zlikwidujmy przychodnie, szpitale, wtedy wszyscy będziemy zdrowi” – gorzko komentowali internauci.

bt

Źródło: RMF FM, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
AOTMiTRafał PMarekPolka gorszego sortuHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
antymoher
antymoher

Taa,współczesna eksterminacja!!!!!!!!!!!!!w dodatku legalna!!!!!!!!!!!!!!zaoszczędzi się na lekach,pampersach,pobytach w szpitalach itp…..AAAAAAAAAAAAAAAA, i Maryja troszkę odpocznie.

Jantar
Jantar

Do tego trzeba jeszcze koniecznie dodać słowa Kaczyńskiego z jednego z wywiadów, a szło to mniej więcej tak: „Ludzie starzy mają bardzo negatywny wpływ na psychiczny i psychologiczny rozwój dzieci i młodzieży, dlatego chcemy, żeby seniorzy zamieszkiwali w specjalnych domach opieki, gdzie będą mieć specjalistyczną pomoc lekarską i pielęgniarską o każdej porze. My te domy opieki będziemy budować, oczywiście one muszą być na peryferiach, żeby odizolować dzieci i młodzież, bo już sam widok osoby w podeszłym wieku ma na nich bardzo zły wpływ na psychikę”. Kaczyński przy tym zapomniał, że sam jest w takim wieku i do tego bez rodziny…

Jantar
Jantar

Przecież rząd wypełnia polecenie Episkopatu! Jak to było w wypowiedziach księży i hierarchów? Aha, to szło tak: „W Biblii nie ma nic o medycynie. W czasach Chrystusa medycyna nie istniała i ludzie żyli. Jeśli ktoś jest chory to niech się pomodli. Jeśli Jezus zechce to uzdrowi, a jeśli nie to trudno, taka wola naszego Pana.”. Jednocześnie rząd ogranicza ilość lekarzy i pielęgniarek, a także ilość miejsc na studiach, jak i liczbę kierunków medycznych na uniwersytetach. O zamykaniu przychodni i szpitali oraz obowiązkowej klauzuli sumienia dla lekarzy wymuszającej „leczenie zgodnie z religią katolicką” nie wspominając. A więc mili państwo, wracamy do… Czytaj więcej »

Chermes
Chermes

Myślę, że gdyby zrezygnować z operowania kolanek pewnemu karłowatemu kuternodze, odciążyłoby to system opieki zdrowotnej i zmniejszyło kolejkę do prywatnej kliniki.
Przecież zamiast bolesnej operacji może udać się on do najbliższego kościoła i pomodlić do Jezusa i Panienki. Modlitwa powinna mu pomóc.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Ale modlitwa koniecznie na tychże kolanach. Bezpośredni kontakt z poświęconą posadzką ma zapewne zbawienny wpływ na stan zdrowia klęczącego.

HerodAntypis
HerodAntypis

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Tą starą zasadę pisożyty rozumieją po swojemu. Wg ich odwróconej i przekreconej logiki jeśli zapobiegnie się wykryciu choroby nie trzeba będzie jej leczyć. Można byłoby wykorzystać to w kampanii wyborczej ale osoby w podeszłym wieku często maja zaawansowanego Pisheimera i pamiętają tylko trzynastą emeryturę i zerowe podatki dla wnuków. Poza tym dali sobie wmówić że to lekarze i pielęgniarki nie chcą się nimi zajmować bo są starzy.

Marek
Marek

Seniorzy dostali już prezent od PiS w postaci 13 emerytury! No w głowach się poprzewracało wysyłać seniorów na badania profilaktyczne! Tu trzeba stosować zasadę wypowiedziana przez Kaczyńskiego czyli „Proszę na nas głosować i nie przeszkadzać”. Premier ogłosił wielki sukces reformy służby zdrowia i koniec kolejek do specjalistów, a tu Trzaskowski chce żeby te kolejki znowu powstały badając profilaktycznie i wykrywając nowe choroby. Seniorzy nie przeszkadzajcie chorując, nie przeszkadzajcie chodząc do lekarza! „Popierajcie PiS czynem umierając przed terminem”

Rafał P
Rafał P

POPIERAJMY PARTIĘ CZYNEM,
UMIERAJMY PRZED TERMINEM !

AOTMiT
AOTMiT

W związku z medialnymi wątpliwościami dotyczącymi programu polityki zdrowotnej miasta stołecznego Warszawy pod nazwą Bilans 70-cio i 80-cio latka Agencja informuje, iż wydała negatywną opinię z uwagi na szereg błędów merytorycznych programu. Przesłany projekt oceniała w pierwszej kolejności Rada Przejrzystości, składająca się z grona ekspertów klinicznych i uznanych autorytetów medycyny, która jednomyślnie wydała negatywną opinię o zaproponowanym programie. Program został skonstruowany w błędny sposób, bez zrozumienia zasad i celu prowadzenia programów polityki zdrowotnej. Autorzy programu zrobili podstawowe błędy w postaci chociażby przedstawienia celów nie mających odzwierciedlenia w zaplanowanych interwencjach. Dodatkowo należy wskazać, iż program miał objąć jedynie 30% populacji docelowej,… Czytaj więcej »