Oburzający antysemicki tweet radnego PiS

Oburzający antysemicki tweet radnego PiS

– „Czy to jest konto radnego PiS w Rembertowie, który lądował Jakiem 40 w Smoleńsku? Jeśli prawda, to pogratulować PiS antysemickich kadr” – skomentował na Twitterze Paweł Wroński z „Gazety Wyborczej”. To jego reakcja na tweet Artura Wosztyla, który nie wahał się napisać: – „Żydzi nie tylko mordowali się nawzajem w czasie okupacji niemieckiej w gettach, kolaborując z Gestapo. Wydawali również Żydów ukrywających się na “aryjskich papierach” w “aryjskich” częściach miast. Z kolaboracji z Gestapo przeszli do współpracy z bezpieką”.

 

Artur Wosztyl jest radnym warszawskiego Rembertowa od 2018 r. To on siedział za sterami Jaka-40, który 10 kwietnia 2010 r. lądował w Smoleńsku tuż przed katastrofą prezydenckiego Tupolewa. Przekonywał pilotów TU 154, że „się zmieszczą”.

Część internautów postanowiła zgłosić administratorowi Twittera antysemickość wpisu Wosztyla jako naruszenie zasad. Pozostali oburzeni komentowali: – „Jeżeli był takim pilotem, jak obecnie agitatorem, to…”; – „Wybory idą. Paliwo smoleńskie wyparowało, trzeba wypracować nowe zasługi dla swojego pana. Może da miejsce na liście?”;

 

– „Jprdl. To szkoła niejakiej Kurek, która opowiada i wypisuje te kłamstwa, jednocześnie przedstawiając się jako „uczennica Bartoszewskiego”. Chwali się też, że Jan Karski napisał przedmowę do jej książki w 1996. Zablokowaliśmy ostatnio jej wystąpienia w polskich parafiach w NYC”; – „Ten człowiek jest jednym z wielu dowodów na to że kandydaci na stanowiska powinni przechodzić badania psychiatryczne i testy IQ”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Maciek123454321WojtekWaldemarRafał Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał
Rafał

PiS go nie wsadziła za narażenie życia pasażerów podczas lądowania w Smoleńsku, to się teraz odwdzięcz

Waldemar
Waldemar

No cóż, jaki pan, taki kram. Widać ten pan radny uznał, ze taki wpis godny Bubla czy Rybaka, jest na tyle zgodny z linią partii, że nie musi martwić się o ewentualne konsekwencje.

Wojtek
Wojtek

90% dekonspiratorów kryjówek to policjanci żydowscy. Wyszukiwali najpierw sami kryjówki, następnie wskazywali je Ukraińcom i Niemcom. Szubrawcy ci mają na sumieniu setki i tysiące ludzi. EMANUEL RINGELBLUM Kronika getta warszawskiego

Maciek123454321
Maciek123454321

A on jeszcze lata czy definitywnie przyziemił? Jeśli tak, to można go spokojnie nazwać pi(s)lotem-nielotem.