Obywatele czekają przed Sądem Najwyższym na nowo mianowanych sędziów

Obywatele czekają przed Sądem Najwyższym na nowo mianowanych sędziów

„Dziękuję, że tu jesteście w ten mroźny, ale piękny poranek, że rozumiecie, co to jest trójpodział władzy i na czym polega nasz ustrój, który jest zapisany w konstytucji. Dziękuję, że tak dzielnie nas wspieracie w tym naszym trwaniu” – powiedziała prof. Małgorzata Gersdorf, która wyszła w czwartek do Polaków protestujących przed siedzibą Sądu Najwyższego w Warszawie.

Od rana zbierają się tam przeciwnicy bezprawnej decyzji Andrzeja Dudy, który w środę powołał 27. sędziów do SN, ignorując wydany w tej sprawie tymczasowy zakaz NSA.

Protest został zorganizowany m. in. przez Obywateli RP i Akcję Demokracja. Zgromadzeni skandują hasła „państwo prawa”, „nie oddamy naszych praw”, „konstytucja”. Mają w dłoniach flagi narodowe i unijne oraz transparenty, a na jednym z nich widać napis „Zdradza Ojczyznę ten, kto łamie jej najwyższe prawo”. Zebrani mówią, że „czekają na nowo powołanych sędziów” Sądu Najwyższego.

W środę prezydent Andrzej Duda na wniosek Krajowej Rady Sądownictwa powołał 27. Sędziów do Izb: Cywilnej, Karnej oraz Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego. KRS skierowała kandydatury na nowych sędziów SN wbrew tymczasowemu zakazowi, jaki wydał w tej sprawie Naczelny Sąd Administracyjny.

/p/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o