Obywatele RP apelują o niewchodzenie w koalicję z PiS na Dolnym Śląsku

Obywatele RP apelują o niewchodzenie w koalicję z PiS na Dolnym Śląsku

– „Chcemy zaapelować do sumienia marszałka Cezarego Przybylskiego, by Bezpartyjni Samorządowcy, do których należy, nie dogadywali się z PiS-em” – mówili działacze Obywateli RP, którzy pikietowali dziś budynek Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu. Pojawili się tam z transparentem „Nie dla koalicji z PiS. Warto być przyzwoitym”.

Obywateli RP zaniepokoiła informacja, że mający sześciu przedstawicieli w sejmiku Bezpartyjni Samorządowcy nie wykluczają koalicji z PiS. – „Żądamy od was zachowania zgodnego z waszą nazwą, a przede wszystkim zgodnego z sumieniem. PiS od swego powstania jest partią antysamorządową. Wielokrotnie odbierał samorządowi kompetencje i uprawnienia, konsekwentnie centralizował Polskę, usiłował również odwoływać niewygodnych samorządowców. Pisowscy negocjatorzy kuszą was posadami w państwowych spółkach (…). Uważamy, że uczciwy samorządowiec nie może w dobrej wierze wchodzić w układ z wrogiem samorządności. To cynizm, polityczna korupcja i brak zasad” – napisali w petycji, którą wręczyli Przybylskiemu. Dotychczas podpisało się pod nią ponad 2,2 tys. osób.

Przekazali mu także nagrania filmów, w których o niewchodzenie Bezpartyjnych Samorządowców w koalicję z PiS proszą prof. Andrzej Wiszniewski, Paweł Kasprzak i Józef Pinior. – „To, co najważniejsze to sojusz sił prodemokratycznych i proeuropejskich w obronie polskiej demokracji i polskiej wolności. Niech pan nie niszczy swojej biografii. Jest czas na negocjacje i czas na to, aby Dolny Śląsk był w rękach sił prodemokratycznych” – apelował Pinior.

Obywatele RP zapowiadają, że będą pikietować gmach dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego codziennie do końca tygodnia.

bt

Źródło: wyborcza.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o