Obywatele RP: Dość propagandy za nasze pieniądze

Obywatele RP: Dość propagandy za nasze pieniądze

„Tak wygląda propaganda za pieniądze firm państwowych. Witamy w państwie PiS”. Billboard z takim napisem Obywatele RP umieścili dziś na skrzyżowaniu ulic Conrada i Reymonta w Warszawie.

To początek akcji Obywateli RP „Dość propagandy za nasze pieniądze”, a jej bezpośrednim powodem jest oczywiście pisowska kampania o sądach.

„Rząd skłonił spółki skarbu państwa do wyłożenia pieniędzy, aby prywatna firma, na prywatnych słupach reklamowych wywiesiła setki plakatów oczerniających sądy – trzeci filar władzy. My Obywatele RP, nie godzimy się na to” – napisali na swojej stronie.

Obywatele RP uważają, że PiS za publiczne pieniądze promuje zmiany w systemie wymiaru sprawiedliwości, który ma podlegać jednemu człowiekowi – Zbigniewowi Ziobrze. Ich zdaniem, to „prawnik bez doświadczenia i osiągnięć, który dzięki karierze politycznej doszedł do ministerialnego stołka”.

Rafał Szymczak o powodach protestu. W tle wielkoformatowy plakat ObywateliRP (róg Ul. Reymonta i Conrada)

Opublikowany przez Wojtek Fusek na 13 września 2017

Na razie wykupiono jeden billboard, bo – jak tłumaczą – nie mają „zaprzyjaźnionych spółek skarbu państwa, które wbrew ekonomicznym zasadom dałyby nam pieniądze na naszą kampanię. Wielokrotnie udowodniliśmy, że nawet małym nakładem środków jesteśmy w stanie skutecznie walczyć z propagandą PiS” – napisali Obywatele RP.
(Źródło: konstytucjarp.org)

bt

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
6 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ZgredzinkaSobiepanjacekbartMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zgredzinka
Zgredzinka

Wszystkie pisdzielskie propagandowe billboardy powinny zostać zaklejone w poprzek samoprzylepną taśmą, opatrzoną dyskredytującym tekstem.
Tak jak to się robi na afiszach teatralnych , przy okazji odwołania spektaklu.
Można też wejść w układ z młodymi graficiarzami, którzy zapewne z dużym zaangażowaniem przekreślą na krzyż te straszne „nekrologi” czerwona farba w sprayu.
Sama akcja w Warszawie to za mało. Przesłanie powinno pójść w sieci i odbić się szerokim echem wśród młodych, tak jak to miało miejsce z „łańcuchem światła”.
Nadchodzi gorąca politycznie jesień. Teraz przyjdzie nam walczyć o wiele istotnych rzeczy. Dlatego też, trzeba maksymalnie zmobilizować młodych, by pilnowali najbardziej życiowych dla siebie spraw.

Maciek123454321
Maciek123454321

Graficiarze się tym zajmą na 150%. Taka gratka!!!!
PS. Zgredzinko, smutno mi to pisać, ale nikt nie przyszedł pod Kolumnę Zygmunta w niedzielę.

Sobiepan
Sobiepan

Macku, zaiste smutne to i przerazajace- mlodym ta sytuacja fruwa. Wydaje mi sie, ze do momentu wyprowadzenia na ulice- (z nowymi karabinkami) WOT-u Maciory NIC sie nie zmieni. Dopiero jak doswiadcza na wlasnym garbie dzialania ZOMO- (WOT) zobacza te tepe, zapijaczone „mordoryly” moze dotrze cos do „mlodziezy”, ale czy nie bedzie za pozno ?

Zgredzinka
Zgredzinka

Będzie … grubo za późno.
Już jest za późno, bo brak społecznej przeciwwagi na te zawłaszczające państwo działania.
Młodzi ockną się dopiero, gdy nałożony zostanie kaganiec na internet. Wówczas będą peregrynować po ulicach i zdzierać bezsensownie gardła w płonnej nadziei, że ktoś ich usłyszy.
Gdyby czasami wytknęli głowy ze swojego wirtualnego świata, to może gdzieś by dostrzegli tych nieszczęśników z Rosji, Chin, Białorusi, Turcji, Węgier, Syrii, etc.

Zwinka
Zwinka

„Rząd SKŁONIŁ …” Ładny eufemizm dla handlu wymiennego.

bart
bart

Pieniądze na tę kampanię zostały zdefraudowane. Gdzie jest prokurator?

jacek
jacek

A prokurator też geszwefciarz…

Zgredzinka
Zgredzinka

I chory na manię prześladowczą mierny człowieczek.