Obywatele RP mobilizują opozycję

Obywatele RP mobilizują opozycję

Właśnie zapowiedzieli walkę o „więcej demokracji wśród demokratów”. Zamierzają protestować pod siedzibami PO, Nowoczesnej i PSL, aby dowiedzieć się od polityków, w jaki sposób zamierzają wygrać jesienne wybory i jaka wizja Polski im przyświeca.

Przedstawiciele ruchu chcą skłonić polityków do działania. Obywatele domagają się powołania wspólnej listy kandydatów opozycji wyłonionych w prawyborach.

Wesprzyj KODUJ24.PL

Kolejnym postulatem Obywateli RP jest „utworzenie obozu reformy państwa z programem narodowej zgody i budowy państwa, którego podstaw aksjologicznych i prawnych nikt nie będzie kwestionował”.

Na naszych banerach są hasła: Jedna lista demokratów wyłoniona w prawyborach do Sejmu; Konstytucyjna większość, ustrojowa reforma kraju; Obywatelski Senat. Z tymi postulatami staniemy w najbliższych dniach w Warszawie przed siedzibami partii” – zadeklarowali na oficjalnej stronie demokratyczni opozycjoniści.

Demonstracje zaplanowano na najbliższą środę, czwartek i piątek. Pikiety mają odbyć się kolejno pod siedzibami PO, PSL i Nowoczesnej.

/nt/

Źródło: obywatelerp.org, natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
LusiaZbyszekObserwatorJotPaweł Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Jak zwykle – mają rację.

Paweł
Paweł

Takie działania mogą tylko zaszkodzić.

Jot
Jot

Opozycja jest tak bierna że zastanawiam się czy przypadkiem nie jest w zmowie z PIS-em.

Maciek123454321
Maciek123454321

Niech stoją jak wyrzut sumienia. Może zresztą opozycja już ruszyła w teren. Może już działają w terenie… cicho, bez rozgłosu… Jeżeli tak jest, to pewnie niebawem się dowiemy.

Obserwator
Obserwator

Popieram. To nie jest tylko ich sprawa jak mają zamiar iść do wyborów, nie wystarczy tylko zapewnić sobie stołki w Sejmie i Senacie i „przekimać” do nowych wyborów- TERAZ! trzeba walczyć o odsunięcie „dobrej zmiany” i zapobiec TOTALNEJ dewastacji Ojczyzny a nie kierować się własnymi ambicjami- i mówię to do wszystkich opozycyjnych partii.

Zbyszek
Zbyszek

No w końcu.

Lusia
Lusia

Uważam, ze te pikiety są całkowicie bez sensu, podobnie jak listy wybierane w prawyborach. Tak naprawdę nie ma większej różnicy, czy listy układane są przez partyjnych wodzów czy w prawyborach. Prawybory dają złudną nadzieję na jakiś wpływ na to że wybrani zostaną najlepsi kandydaci. Jeżeli będzie koalicja to kandydaci na listach zostaną ustaleni wg negocjacji koalicyjnych. trudno jeszcze do tego mieszać jakichś kandydatów z prawyborów. Powiedzmy, że odbędą się jakieś prawybory, to kto będzie wybierał i kim będą kandydaci? Szeregowi członkowie danej partii? To jest dla mnie trochę tak, jakbym miała zespół do wykonania jakiegoś projektu, znani mi i kompetentni… Czytaj więcej »