Obywatele RP uniewinnieni

Pijany strażnik pacyfikował Obywateli RP przed Sejmem

Warszawski sąd uniewinnił czterech działaczy Obywateli RP, którzy zostali oskarżeni przez Marka Kuchcińskiego o zakłócanie miru domowego Sejmu. 30 listopada ubiegłego roku weszli oni na teren parlamentu, w którym debatowano nad ustawą o zgromadzeniach.

Sąd podjął taką decyzję, bo w jego ocenie teren, na który dostali się oskarżeni, nie jest w ogóle ogrodzony. – „Budynek Sejmu jest gmachem użyteczności publicznej. Nie wystarczy domniemywać limitowania dostępu. Ogrodzenie musi być konstrukcją, która w sposób istotny utrudnia jej pokonanie i wymaga wysiłku” – uzasadniał sędzia. Dodał, że po analizie monitoringu z kamer przemysłowych nie potwierdzono, by oskarżeni zakłócili pracę parlamentu. – „Z punktu widzenia Straży Marszałkowskiej zachowanie oskarżonych było uciążliwe. Ale uciążliwość wizyty nie jest wystarczającą przesłanką, by uznać ją za przestępstwo” – stwierdził sędzia.

Pawła Kasprzaka z Obywateli RP oczywiście cieszy wyrok sądu. – „Z nim w ręku będziemy stawiać się w Sejmie, by dotrzymać towarzystwa marszałkowi Kuchcińskiemu” – powiedział. Jednocześnie przypomniał, że Obywatele RP nie mogą wchodzić do gmachu Sejmu, by np. przysłuchiwać się pracom komisji. Zarządzenie w tej sprawie wydał właśnie Kuchciński.
(Źródło: wyborcza.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
antyuzurpatorMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Jeszcze są Sądy w Polsce. Ciekawe, jak długo?………..

antyuzurpator
antyuzurpator

Oczywiście też cieszę się z takiego wyroku sądu, ale mam pewne obawy co do tych uniewinnień. Przykład uchylenia już wydanego wyroku uniewinniającego działaczy KOD (protestujących przeciwko prowadzeniu kampanii wyborczej na otwarciu wystawy o gen. Andersie), idące w ślad za tym odwołania „niesłusznych” i awanse posłusznych funkcjonariuszy aparatu sprawiedliwości nie napawają optymizmem. Wiadomo, że wszelkie działania opozycyjne i prodemokratyczne są władzy nie w smak i będzie je ona tępić za pomocą wszystkich swoich resortów siłowych. Jednak przegranie sprawy już raz wygranej jest wyjątkowo dołujące i odbierające nadzieję, Oby uniewinnienia były prawdziwe (tj. faktycznie uczciwie orzeczone przez niezawisłych sędziów), a nie okazały… Czytaj więcej »