Obywatele uczcili pamięć Piotra Szczęsnego (film)

Obywatele uczcili pamięć Piotra Szczęsnego

Obywatele RP zebrali się na pl. Defilad – w miejscu, gdzie 19 października samospalenia dokonał Piotr Szczęsny. W strugach deszczu kilkaset osób uczciło jego pamięć.

Członkowie stowarzyszenia już kilka dni temu zapowiedzieli, że 10 listopada pojawią się przed Pałacem Kultury i Nauki, a nie na Krakowskim Przedmieściu, gdzie PiS zorganizował kolejną miesięcznicę smoleńską.

Na pl. Defilad zapłonęły znicze i złożono kwiaty. Odczytano list, który zostawił po sobie Piotr Szczęsny. Lider Obywateli RP Paweł Kasprzak wyrecytował wiersz Czesława Miłosza „Campo di Fiori”. Mówił też o innych osobach, które w przeszłości dokonały samospalenia. – „To w takiej samotności rodzi się pragnienie, by krzykiem jak najbardziej rozpaczliwym budzić uśpione ludzkie sumienia” – powiedział Kasprzak.

Usypano też kamienny kopiec pamięci. Pod jeden z kamieni ktoś włożył jedną z kartek z fragmentem listu, który zostawił po sobie Piotr Szczęsny. – „A ja wolność kocham ponad wszystko. Dlatego postanowiłem dokonać samospalenia i mam nadzieję, że moja śmierć wstrząśnie sumieniami wielu osób, że społeczeństwo się obudzi”.
(Źródło: wyborcza.pl)

bt

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
JanekIkaמְנֵאMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Żałuję, że nie mogłem być na pl. Defilad. Bardzo żałuję.

Janek
Janek

A co ,o pewnie Kaczor zabronił?

מְנֵא
מְנֵא

„Pod Pałacem Kultury i Nauki w piątkowy wieczór zgromadziło się kilkadziesiąt osób, które oddały hołd Piotrowi Szczęsnemu. W tym miejscu mężczyzna 19 października podpalił się, a po 10 dniach zmarł w szpitalu. „Jego samotny protest i jego śmierć dotyczą nas bezpośrednio i bardzo boleśnie” – można przeczytać w oświadczeniu Obywateli RP. ” Pytanie – zagadka: na jakim portalu napisano zacytowane słowa ? Komu zależy na tym, by umniejszyć wkład Obywateli RP w uczczenie pamięci Piotra Szczęsnego i tak drastycznie zaniżyć frekwencję ?

Ika
Ika

Nie obudzi. Suweren ma gębę zapachną 500+ i cokolwiek zrobi Kaczyński i jego poplecznicy przechodzi bez echa – łamanie Konstytucji, rozbicie TK, pisowska szarańcza w spółkach państwowych, wystawny styl życia rządu, obłęd Antoniego, obsesje Kaczyńskiego…dlatego szkoda życia pana Piotra, naprawdę. Polaków obudzi dopiero wstrzymana wypłata 500+, ale rząd ukradnie nam, zapożyczy się, poprowadzi kraj na dno, a te ochłapy spragnionym wypłaci. Oto Polska własnie…

Janek
Janek

Ciekawe zdjęcie- wygląda na nim, że uczestnicy wyraźnie podnoszą prawe ręce w hitlerowskim pozdrowieniu. To już wolno? Wszystkim, czy tylko niektórym? I tak będzie co miesiąc? Nowa miesięcznica- Kaczor zarządził zakończenie smoleńskich, ale widać natura nie znosi próżni.