Ochranianie Macierewicza kosztuje kilkadziesiąt tys. zł miesięcznie?

Ochranianie Macierewicza kosztuje kilkadziesiąt tys. zł miesięcznie?

– „To ewidentne obejście prawa, bezprecedensowa sytuacja. Antoni Macierewicz jest dziś szeregowym posłem i szefem podkomisji smoleńskiej pracującym społecznie. Ochronę Żandarmerii Wojskowej, zgodnie z prawem może mieć tylko minister i podsekretarz stanu” – stwierdził Tomasz Siemoniak, były minister obrony za rządów PO–PSL. Były szef MON Antoni Macierewicz wciąż jest chroniony i wożony przez Żandarmerię Wojskową. Jego ochrona może kosztować dziesiątki tysięcy złotych miesięcznie – podaje „Rzeczpospolita”. O przyznaniu Macierewiczowi takich przywilejów zdecydował obecny szef MON Mariusz Błaszczak.

Rzecznik Żandarmerii Wojskowej nie odpowiedział na pytania rp.pl., dotyczące ochrony Macierewicza – „Szczegółowy zakres ochrony jest informacją niejawną. Żołnierze Żandarmerii Wojskowej realizują czynności ochronne w ramach działalności służbowej” – powiedział ppłk Artur Karpienko. Nie podał także, czy Macierewiczowi przysługuje ochrona z powodu prac w podkomisji smoleńskiej czy też z innego powodu. Jak zauważa rp.pl, szefom Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych nigdy nie przysługiwała żadna forma ochrony czy służbowe auto.

Jednak jeśli Macierewicz ma tzw. ochronę bezpośrednią, czyli 24-godzinną ochronę uzbrojonego żandarma plus auto z kierowcą, to według „Rz” – wymaga to zatrudnienia 10 funkcjonariuszy miesięcznie. Średnia pensja żandarma wynosi ponad 5 tys. zł brutto. Do tego trzeba jeszcze doliczyć koszty związane z samym samochodem. – „To może kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie” – uważa Siemoniak.

bt

Źródło: rp.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Polka gorszego sortuWojciech K.PawełAntonPiJar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

A czego on się tak boi?

PiJar
PiJar

Najbardziej boi się chyba tego, że ludzie zobaczą, iż tak naprawdę nie ma się czego bać. Bo wówczas przestanie być Kimś Bardzo Ważnym.

Zwinka
Zwinka

Chyba masz rację…

Anton
Anton

Szlachta się bawi to koszta się nie liczą.

Zwinka
Zwinka

Jaka tam znów szlachta. Zwykli samozwańcy wyniesieni na pagórki (, bo nawet nie szczyty), przez motłoch.

PiJar
PiJar

Masz rację Zwinko. Czekamy na nowego Trepkę, który napisze współczesną wersję „Liber chamorum”.

Paweł
Paweł

A koszty rozbijanych kolejno limuzyn?

Wojciech K.
Wojciech K.

A mnie zastanawia jedna rzecz.Ewidentnie łamane jest prawo przez faszystów i ich zwolenników,a jakoś nikt nie bierze się za to poważnie.Pan Siemoniak,mając możliwości znacznie większe,niż zwykły „obatel gorszego sortu”powinien złożyć dosiesienie do prokuratury,a nie tylko informować o popełnieniu przestępstwa.Dotyczy to zresztą zdecydowanej większości opozycji.Jakoś banda piżdzielska pod byle pretekstem wyssanym z kaczej płetwy,zamyka opozycję w więzieniu,a „opozycja”(cudzysłów celowy)kulturalnie informuje.Powiem szczerze,zaczyna mnie to wkurzać coraz bardziej.Owszem,każdy z nas może wysłać takie doniesienie do prokuratury.Tylko że to obowiązek opozycji.To oni są politykami,są naszą reprezentacją.Za pilnowanie przestrzegania prawa dostają od nas,czyli podatników i ich wyborców,pieniądze.Oni mają obowiązek znaleźć czas na składanie zeznań.Każdy z… Czytaj więcej »

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

W sumie racja.