Ochrona – na „polecenie z góry” – nie pozwoliła niepełnosprawnemu wręczyć petycji Beacie Szydło

Niepełnosprawni czują się oszukani przez premiera – 500 zł nie dla wszystkich

Niepełnosprawny Piotr i jego ojciec Jakub Owsianka podczas otwartego spotkania z Beatą Szydło w Gorlicach chcieli jej wręczyć petycję dotyczącą osób z niepełnosprawnościami.

– „Chcieliśmy dostać się jak najbliżej pani premier. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że może to okazać się jakimkolwiek problemem. Wszyscy podchodzili bliżej sceny. Nas jednak zatrzymało trzech ochroniarzy i powiedzieli, że nie możemy podjechać dalej, takie mają „polecenie z góry”. Zastanawiam się, kto z nas stanowi większe zagrożenie dla władzy. Ja, pchający wózek, czy Piotrek, który na nim siedział?” – opowiedział Jakub Owsianka w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. 18-letni Piotr choruje na rzadką chorobę genetyczną – tzw. rybią łuskę. Powoduje ona rogowacenie naskórka, często współtowarzyszy jej niepełnosprawność ruchowa.

Jakub Owsianka nie kryje rozgoryczenia. – „Politycy PiS w świetle kamer i w obecności dziesiątek osób jawnie nas dyskryminują. Pokazał to prezes Kaczyński podczas ostatniego spotkania w Krakowie, pokazała to premier Szydło w Gorlicach. Aż wstyd mi dzisiaj przyznać, że też byłem działaczem PiS. W zeszłym roku protestującym pod Sejmem powiedziano, że pieniędzy dla nas nie ma. W tym roku okazuje się, że w budżecie znalazły się środki i na 500+, i na dopłaty dla krów i tuczników. To dla nas jasny sygnał: w tym ogniwie jesteśmy niżej niż zwierzyna” – mówił „GW”.

Ostatecznie udało się wręczyć Szydło petycję. Zrobiła to matka Piotra, która na spotkanie z wicepremier w Nowym Sączu poszła sama, bez niepełnosprawnego syna.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Maciek123454321JabisMariaPiJar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar
PiJar

W roku 1947, przed obchodami osiemsetlecia Moskwy, władze przeprowadziły „czyszczenie” miasta z wszelkiej maści inwalidów, których mnóstwo było po wojnie. Po prostu psuli wizerunek miasta, więc wywieziono ich do zamkniętych zakładów, gdzie oficjalnie mieli być pod lepszą opieką, ale tak naprawdę chodziło o to, by szybciej zmarli. Każdy system totalitarny czy autorytarny stawia tylko na zdrowych i sprawnych – chorzy i ułomni nie są potrzebni, nie pasują do propagandowej wizji państwa. PiS także dąży do pozbycia się osób niepełnosprawnych, i choć nie w tak drastyczny sposób jak w Rosji za Stalina, to jednak cel jest ten sam – mają zniknąć… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

Mam apel do niepełnosprawnych:
Popierajcie PiS-dów czynem
Umierajcie przed terminem.

Maria
Maria

A po co by mieli wręczać petycję i tak by nie zrozumiała, a jeszcze mogłaby się „zarazić niepełnosprawnością”.
Pamiętamy jak ta dama oraz inni posłowie PiS starali się omijać protestujących i w popłochu uciekali za kotary.
Tak wygląda chrześcijańskie miłosierdzie wg. PiS.

Jabis
Jabis

Bećce zabrakło rozumu czy refleksu?
Gdyby przyjęła … byłby to prztyczek do jej następcy, który tak podle pozbawił ją stołka. 😉