Od czasu jak się okazało, że 50 tys. wchodzi do koperty, byłbym ostrożny z żartami ile miliardów kto może gdzie zakopać

Od czasu jak się okazało, że 50 tys. zł wchodzi do koperty, to byłbym ostrożny z tymi żartami nt. ile miliardów kto może gdzie zakopać

„Z każdą minutą nabieram przekonania, chociaż intuicja mi to już wcześniej mówiła, że celem komisji jest wykonanie tego, co już zaplanowano wcześniej, a nie odnalezienie prawdy” – powiedział Tusk podczas trwającego od godz. 11. przesłuchania przed sejmową komisję śledczą ds. VAT.

Wszystko zaczęło się od kłótni: „Mam nadzieję, że komisji chodzi także o prawdę, a nie tylko o slajdy” – powiedział były polski premier Tusk w nawiązaniu do raportów KE, na które powoływał się przewodniczący komisji Marcin Horała z PiS: Tutaj wszystko mamy” – stwierdził, wskazując na slajdy.

To jednak najwyraźniej nie zadziałało, bo przewodniczący RE odpalił mu z miejsca: „Jestem już za stary i to nie jest moja pierwsza komisja. Bywałem w trudniejszych sytuacjach w życiu i mnie nie tak łatwo zbyć tego typu komunałami. Czy może pan precyzyjnie powiedzieć, na jaki raport się powołuje i jaka jest data ogłoszenia tego raportu? Jak wyglądała ocena skali zjawiska w roku 2011, 2012, 2013 i 2014. Będziemy wtedy bliżsi prawdy” – domagał Tusk.

Gdy Horała próbował „odesłać” Tuska, do „raportów dostępnych na wszystkich internetowych stronach Komisji Europejskiej”, były premier mu nie odpuścił.

„Jest to klasyczna manipulacja” – oświadczył. „Przecież nieprzypadkowo proszę pana o przedstawienie dat raportów, i z którego roku jest raport i czym różni się raport z roku 2014 r. od raportów z lat poprzednich. Ma to dość istotne znaczenie odnośnie pytania, bo pyta mnie pan o moją ocenę w roli premiera” – powiedział Tusk.

I dodał: „Jeśli pyta pan o raport, w którym dane są zdecydowanie najwyższe, to raport jest z 2014 r., kiedy kończyłem karierę w roli polskiego premiera. Co w żaden sposób nie zwalnia mnie z odpowiedzialności za moje rządy w latach 2007-2014. Chciałbym abyśmy uniknęli fałszywego wrażenia, które pan sugeruje, że od wielu lat Komisja Europejska alarmowała o nadzwyczajnie trudnej sytuacji w Polsce, bo to byłaby nieprawda” – dokończył Donald Tusk.

Na pytanie Horały o stanowisko Polski i przesłuchiwanego wobec zmiany unijnej dyrektywy vatowskiej z 2009 r., w którym rozszerzano zakres towarów, na które państwa członkowskie mogą wprowadzać odwrócony VAT bez zgody Komisji Europejskiej, Tuska podkreślił, że do zadań premiera nie należało wówczas formułowanie konkretnych zapisów w tego typu opiniach czy dokumentach.

„Sam pan przewodniczący zwrócił uwagę, że czuje się zobowiązany, by prostować kwestie, które uważa za nieprawdziwe, więc ja też się czuję zobowiązany. Przede wszystkim, by zrozumieć o co panu chodzi. Jeśli mówimy o kwestii tzw. odwróconego VAT-u, to ona budziła kontrowersje i budzi do dzisiaj. Nie chcę ferować żadnych, a szczególnie personalnych wyroków, ale odnoszę wrażenie, że najwięcej wątpliwości dotyczących odwróconego VAT-u pojawiało się w szeregach naszych oponentów” – odpowiedział Tusk.

Zwrócił też uwagę, że „do dziś opinie na temat skutków tzw. odwróconego VAT-u są opiniami sprzecznymi, zarówno w Polsce, jak i całej Unii Europejskiej. Uczciwie mówmy, że decyzje dotyczące zmian w podatku VAT nigdy nie były i nie będą czarno-białe” – oświadczył przewodniczący Rady Europejskiej.

/j/

Źródło: TVN24/money.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ZbyszekpisoffNihilewadaroo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Horała i Tusk…………… Ludzie, chyba pęknę ze śmiechu.

daroo
daroo

A to „Horała” to co to takiego? pytam bo nie znam egzotycznych gatunków 😐

ewa
ewa

Horała musisz sie jeszcze sporo nauczyć i napracować żeby dojść do takiej politycznej inteligencji jaka ma Tusk, oj potrzebujesz lat świetlnych. możecie sobie tworzyc te komisje wszyscy wiemy o co w nich chodzi.

Zbyszek
Zbyszek

W latach świetlnych mierzy się odległość.

Nihil
Nihil

To sobie Horała pogadał, po przewodniczył w komisji i po dośpiewywał. I został całkiem delikatnie potraktowany przez Tuska.
Jak te wszy nienawidzą Tuska za jego inteligencję, pozycję na scenie Europejskiej i nie tylko. Za jego sprawne przebrnięcje kryzysu.
Ale ta nienawiść kiedyś się odwróci i będzie to przysłowiowy cios Tysona

pisoff
pisoff

Jestem pełen uznania dla Tuska, jego opanowania, inteligencji i subtelnego sposobu pokazywania tym pisuarskim nieudacznikom jacy są nieudolni umysłowo i malutcy duchowo.
Te powtarzane w koło Macieju propagandowe i prowokacyjne pytania, jednoznacznie sugerujące stronę w/g nich winną, byłe kulturalnie i inteligentnie pacyfikowane przez Tuska.BRAWO!!!