Od dzisiaj „służbowe pobyty” w hotelach to już przeszłość?

Od dzisiaj "służbowe pobyty" w hotelach to już przeszłość?

Od 7 listopada w naszym kraju zamknięto hotele dla ruch turystycznego. Ta decyzja jest konsekwencją restrykcji wprowadzonych przez rząd w celu ochrony przed koronawirusem. Zgodnie z rządowymi przepisami  hotele są: „dostępne jedynie dla gości przebywających w podróży służbowej, medyków, pacjentów i ich opiekunów” – czytamy na rmf24.pl.

 

Aby sprostać wymogom obowiązujących przepisów wystarczyło podpisanie oświadczenia w hotelu, że właśnie przebywa się w delegacji. W związku z powyższym wczorajszy korek na zakopiance wynikał nie tylko ze złych warunków pogodowych ale przede wszystkim z tego, że do domu postanowili wrócić rodacy, którzy przebywali na „służbowym” weekendzie w górach.

Po dzisiejszym oświadczeniu wicepremiera Gowina wydaje się, że to chyba koniec uprawiania „służbowej” turystyki:Będą kontrole od dzisiaj i mówię to z wielkim żalem. Zwracam się z apelem do przedsiębiorców, aby przestrzegali przepisów; inaczej muszą się liczyć nie tylko z mandatami, ale i zawieszeniem pomocy, która opiewa łącznie na ok. 40 mld zł.”

 

Przedsiębiorcy będą otrzymywali dwie kary za nieprzestrzeganie przepisów. Najpierw mandat wielkości nawet do 30 tys. zł. „Drugą karą natomiast może być wykluczenie z otrzymywania państwowej pomocy, czyli m.in. dotacji, dopłat do zatrudnienia, a także zwolnień z podatków”. Od dzisiaj także zaczyna obowiązywać zasada, że jeśli: „przedsiębiorca choć raz zostanie „złapany” na łamaniu koronawirusowych zakazów, to straci wsparcie do rządu”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Branża hotelarska na łopatkach

/as/

Źródło: rmf24.pl  

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
30 listopada 2020 15:51

Czyli jak to w UE, za łamanie prawa wstrzymanie wypłaty dotacji. Czy mogę to zawetować?

smętek
smętek
30 listopada 2020 20:24
Reply to  Zbyszek

W kraju Polską zwanym można się odwołać do kaczafiego.