Od soboty koniec z noszeniem maseczek na ulicach. W przyszłym tygodniu pójdziemy do kin i teatrów.

Obowiązek maseczki to fikcja

Koniec z noszeniem maseczek na zewnątrz i to już od najbliższego weekendu poinformował premier Mateusz Morawiecki. „Usta i nos trzeba będzie zakryć w tramwaju, urzędzie czy sklepie. Na ulicy czy w parku natomiast można będzie chodzić bez maseczki.” – czytamy na portalu wp.pl. Rozporządzenie będzie obowiązywało od 30 maja – warunek konieczny to zachowanie dystansu społecznego w przestrzeni publicznej

 

Jakie restrykcje będą obowiązywały w sklepach: „od soboty zniesione zostaną ograniczenia w handlu i gastronomii: przestaną obowiązywać limity dot. liczby klientów” – powiedział premier. W dalszej części swojej wypowiedzi ujawnił, że: „od niedzieli, zniesione zostaną limity dot. liczby wiernych w kościołach. „Chcemy dopuścić możliwość zgromadzeń do 150 ludzi” – donosi rmf24.pl.

Od 6 czerwca wprowadzamy odmrożenie funkcjonowania kin, teatrów, filharmonii czy cyrków. Pod trzema warunkami. To nie jest obowiązek, a możliwość. (…)

 

Wypełniamy pojemność widowni do 50 proc., tak żeby ten kontakt był rozluźniony oraz nosimy maseczki” – uzupełnił Piotr Gliński. Wicepremier dodał, że będzie możliwe organizowanie wesel do 150 osób.

Na pytania dotyczące argumentów, które pozwalają ograniczać konkretne obostrzenia minister zdrowia Łukasz Szumowski odpowiedział: „epidemia występuje tylko w kilku województwach. I podkreślił, że na terenie Polski to pojedyncze ogniska podbijają statystyki nowych zachorowań. Mowa tu przede wszystkim o Śląsku, a w ostatnich dniach również o Mazowszu”.

/as/

Żródła:rmf24.pl, wp.pl, onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
malgoskaMadzienaBartANTOna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ona
Ona

Ile trzeba było zjeść śniegu by popierać i głosować na to badziewie PiS?

ANT
ANT

Kiedy granice?

Bart
Bart

Ja się do żadnego kina nie wybieram, nie jestem samobójcą.
Czy policja będzie teraz wlepiać mandaty za noszenie maseczki? Pewnie uchwalą jakiś paragraf o szerzeniu paniki albo coś w tym stylu.

Madziena
Madziena

Policja nie może dać mandatu to.sa.zalecenia a nie nakazy zakazy, nie ma stanu epidemii.

malgoska
malgoska

A ja się wyłamię i będę nosić maseczkę i unikać zgromadzeń. Posłucham specjalistów, a nie aparatczyków.