Od soboty place zabaw dla dzieci miejscem radości czy powodem frustracji ich rodziców?

Od soboty place zabaw dla dzieci miejscem radości czy powodem frustracji ich rodziców?

Opina publiczna zdaje się być podzieloną w kwestii terminów znoszenia kolejnych restrykcji związanych z epidemią koronawirusa. Od wczoraj wiemy, że np. od przyszłego weekendu będziemy mogli pójść do kina. Problem w tym, że operatorzy kin sieciowych wcale nie są pewni  tego, że we wspomnianym terminie zaproszą nas do swoich obiektów.

 

Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach. Na naszym portalu będziemy sukcesywnie przypatrywali się rozwojowi wypadków w tym konkretnym temacie. Teraz o dość szczególnym beneficjencie wczorajszej decyzji Premiera. Mowa o…placach zabaw, które od najbliższej soboty mają ponownie przynosić radość bawiącym się dzieciom.

Jak donosi rmf24.pl „żeby wejść na plac zabaw, będziemy musieli się upewnić, że da się zapewnić 2 metry odstępu od innych dzieci”. Zdaniem dziennikarza powyższe oznacza, że: będziemy zmuszeni „unikać zatłoczonych placów zabaw”. Jak wytłumaczyć taki stan rzeczy dzieciom, które od tygodni marzą aby powrócić do swoich ulubionych zabaw? W rozporządzeniu przygotowywanym w Ministerstwie Zdrowia mają pojawić się zapisy zgodnie z którymi: „rodzic wchodzący na plac zabaw z dzieckiem ma mieć zasłonięte usta i nos – np. maseczką. Tego typu restrykcje nie dotyczą dzieci”.

 

W myśl wspomnianych przepisów to właściciel placu zbaw ma dbać o: „stałą dezynfekcję huśtawek, zjeżdżalni i innych sprzętów. Będzie to jednak trudno wyegzekwować w praktyce. Eksperci radzą, by w tej sytuacji nosić ze sobą płyn odkażający i samemu dezynfekować powierzchnie, z których ma korzystać bawiące się dziecko”….

Doświadczeni życiem ludzie mówią: papier wszystko przyjmie. Można zapisać jakiekolwiek rozporządzenia i ująć je w paragrafy, artykuły i punkty. Problem w tym aby przystawały one jednak do rzeczywistości. Czy w nowej jej odsłonie place zabaw będą miejscem beztroskiej zabawy zarówno dla dzieci jak i ich opiekunów?

/as/

Źródło: rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
FranioPolka gorszego sortumalgoska Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
malgoska
malgoska

Co tu komentować. Tego nie można komentować. Morze wulgaryzmów i wyzwisk.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Już widzę oczyma duszy mej, jak dzieciaki karnie przestrzegają dystansu, zwłaszcza w piaskownicy. 😉 No i jak niby przeprowadzić dezynfekcję tejże? W jakich odstępach czasu i czym? Ale łaskawcy znoszą kolejne obostrzenia, a realizację wytycznych zwalają na samorządy i administratorów obiektów. Tym sposobem z góry wskazują winnych wzrostu liczby zakażeń w niedalekiej przyszłości.

Franio
Franio

Nareszcie! Nie ma co trzymać dzieci w klatkach,tym bardziej że ciepła słoneczna pogoda w Polsce nie trwa cały rok. Te osoby, które nie potrafią zrozumieć statystyki poprawnie, niech siedzą w domu całe lato i się trzęsą ze strachu. Na pewno to wzmocni ich odporność. Stres+brak wiraminy D=przelis na zdrowie i sukces.