Odbierzmy PiS-owi naszą kasę

Wygrana z PiS jest na wyciągnięcie ręki

Johanna Haase – jak sama o sobie pisze – szydercza dziennikarka, wkurzona aktywistka i spanikowana matka, proponuje zmianę metod działania wobec haniebnych działań PiS. Rzuca hasło – przestańmy wyrażać opinie, zacznijmy coś robić.

Zwraca uwagę, na to, że fundamentem PiS-owskiego sukcesu jest kasa. To na niej i przepływach finansowych PiS buduje swoją potęgę. Co możemy zrobić? Możemy w bardzo wielu miejscach PiS-owi – oraz jego sojusznikom – zabrać swoją kasę. Jak się okazuje, nie jest to wcale trudne.

„Kupujecie „Ludwika”? – pyta na swoim blogu Johanna Haase. – „Wspieracie w ten sposób Civitas Christiana, a ta z kolei wspiera prawicowych publicystów. Innymi słowy – myjąc w „Ludwiku”, pompujecie kasiorkę do Doroty Kani oraz wspieracie polskich nacjonalistów i antyaborcjonistów”. Jeśli 100 tys. ludzi w Polsce zrezygnuje z używania „Ludwika”, producenci na pewno od razu to odczują.

Na tym nie koniec. Państwowy koncern energetyczny Energa jest w całości obsadzony przez PiS. Nie trzeba więc kupować prądu w Enerdze. Są koncerny, które nie sponsorują PiS-u, na przykład RWE, czyli Innogy. – „Zmiana dostawcy energii to nie jest takie wielkie halo. Może nie zapłacicie mniej, ale będziecie mieć pewność, że wasza kasa nie idzie na sponsorowanie działalności wam nieprzyjaznej” – pisze Haase.

„Staropolanki” też pić nie musicie, zwłaszcza że współpracuje z Red is Bad i wspiera polskich nacjonalistów, co jest o tyle zabawne, że „Staropolanka” jeszcze kilkadziesiąt lat temu nazywała się po niemiecku, a menedżer od Cisowianki wspiera antyaborcjonistów. To samo z piwem pana Marka Jakubiaka. Piwa z browarów Ciechan, Lwówek i Bojanowo nie muszą być na Waszej liście zakupów” – czytamy na blogu.

Haase proponuje też zmianę banku lub ubezpieczyciela. – „Po przejęciu PKO, Pekao, Alliora, PZU przez „dobrozmianowców” można i warto się zastanowić nad innym rozwiązaniem. Jak najdalej oczywiście od SKOK- ów. Szerokim łukiem omijajcie też stacje Orlenu i Lotosu, które sponsorują „dojną zmianę”.

Lista jest długa – paliwa, banki, energia, ubezpieczenia, produkty codziennego użytku, książki, media, imprezy masowe sponsorowane przez „dobrozmianowe” koncerny. Wystarczy dokładnie przejrzeć nazwy sponsorów wszelkich propisowskich imprez.

„Ile ważą nasze decyzje? Bardzo dużo.Jednorazowa decyzja tylko 100 tysięcy klientów będzie od razu zauważona w statystykach banków, browarów, ubezpieczycieli, dostawców energii, paliwa. Możliwości tego rodzaju protestu są gigantyczne, bo nie dotyczą tylko pojedynczych obywateli. W opozycji do totalitarnego państwa PiS stoją przecież też duże organizmy społeczne i gospodarcze. To są już duże kwoty, idące w dziesiątki i setki milionów złotych – czytamy na blogu.

Johanna Haase zwraca uwagę, że swoją rolę do odegrania maja samorządy. – „Taka Warszawa Kraków, Wrocław czy Słupsk na energię, paliwo, obsługę bankową, przeloty, zakupy materiałów wydają pewnie dobrze ponad miliard złotych. Warszawa np. regularnie kupuje tramwaje od pewnego „biznesowego patrioty”, który wraz pewnym producentem autobusów są pupilami Kaczyńskiego i Morawieckiego. Czy Warszawa musi prowadzi kosztowne inwestycje, wybierając podpory gospodarcze rządu PiS? Nie, nie musi. Porównywalną ofertę na tramwaje przedstawił ostatnio Hyundai. Tramwaje produkuje w Polsce także Newag czy Bombardier. Autobusów jest na rynku EU tyle, że naprawdę nie musimy mieć już ani jednego Solarisa przez kolejnych 20 lat. Bo inaczej – pieniądze z podatków od mieszkańców Warszawy, Wrocławia czy Słupska pójdą do firm, które wesprą PiS, reklamą w mediach PiS-owskich, podpiszą się pod PiS-owskim programem gospodarczym, zasponsorują kolejny kongres czy lokalnych pasjonatów nacjonalizmu. Czy samorządy, firmy, organizacje muszą kupować reklamy i usługi w mediach pracujących dla PiS? Nie, nie muszą. Mogą natomiast wykupować reklamy i egzemplarze w mediach krytycznych wobec PiS”.

Czy to wszystko może zmienić sytuację – pyta na koniec swojego wywodu dziennikarka i odpowiada: „Uważam, że tak, bo choćby 100 tys. osób to 100 tysięcy świadomych decyzji konsumenckich na tak i na nie”. Dodaje, że kasa to jest jedyne miejsce, gdzie ich, czyli PiS – zaboli.
(Źródło: Johanna Haase)

/jp/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

45
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
31 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
27 Comment authors
WojciechArtiiiiJasiekMatol2Romanin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Bardzo dobra inicjatywa. POPIERAM!!! Rozpropagować listę kolaboranckich firm. LOTOS i ORLEN omijam już od dawna. PKO to też nie moja bajka, Cisowiankę też przestałem kupować, a prąd dostarcza mi INNOGY. To na początek.

Krysta
Krysta

Innogy SE is an energy company based in Essen, Germany. It is a subsidiary of the German energy company RWE. The company was created on 1 April 2016 by splitting the renewable, network and retail businesses of RWE into a separate entity. Wikipedia

Wisser
Wisser

So what? Lepiej dać Niemcowi niż pisuarowi to oczywista oczywistość. Pis to agenci putlera.

Adam
Adam

Wyjedz i nie wracaj

Pozdrawiam Pana Niemca, może przeprowadzka? ;)
Pozdrawiam Pana Niemca, może przeprowadzka? ;)

Dałam „okejkę” w dół, ale zaliczyło ją jako pozytywną… Pozdrawiam.

Adam
Adam

Jesteś zwykłym śmieciem

eugo
eugo

Jak go nie kijem,to go pałką.
Musimy porządnie dać odczuć PiS-owcom,że mamona od
ciemnego ludu i gorszego sortu może się skończyć.
Ja już przestanę kupować pewien produkt,który może
wspierać Bandę Kaczora.

Tomasz
Tomasz

I jeszcze, a może przede wszystkim, nie dawać na tacę!.

Zgredzinka
Zgredzinka

A najlepiej omijać tę instytucję szerokim łukiem … tak dla zdrowia psychicznego !!!

Krysta
Krysta

Tak jest pompujcie kase Polacy w niemieckich przedsiębiorców,az dziwne,ze jeszcze nie przywykliscie do tego,co niektórzy maja to wyssane z mlekiem matki.

Tomasz
Tomasz

Mając do wyboru niemieckiego przedsiębiorcę i polskiego zdrajcę, wybieram tego pierwszego. Ty możesz finansować zdrajców i zaprzańców, masz do tego prawo, twoje pieniądze.

Adam
Adam

Jesteś zwykłym idiotą

Zgredzinka
Zgredzinka

Pieniądze nie śmierdzą, ale mogą być użyte w „śmierdzącej sprawie”.
Więc niech lepiej obracają nimi pragmatyczni Niemcy. Może nie wykorzystają ich dla naszego zniewolenia.

smętek
smętek

Sorki, a tobie kto płaci, a?

Zgredzinka
Zgredzinka

To ty jesteś trollem ???
No popatrz jak to można się pomylić ?
Cały czas miałam cię za przyzwoitego człowieka.

magdalena
magdalena

Popieram, szczególnie ostrzegam przed PKO BP, złodziejskim bankiem. Mój znajomy od 6 miesięcy nie może odebrać pieniędzy po zmarłej matce i jeszcze pozbawili go odsetek.

Baśka
Baśka

Jeżeli nie PKO BP to co w zamian? Może Bank Spółdzielczy ?

Baśka
Baśka

Obojętnie jaki bank byle nie kaczy

Zgredzinka
Zgredzinka

I na tym robią te niespodziewane „kokosy”, które przeleją do budżetu.

Adam
Adam

Kobieto zejdź na ziemie zanim nie obudzisz się z ręką w nocniku

Zgredzinka
Zgredzinka

Do moderatora !!!

Myślę, że nie od rzeczy byłoby zamieszczenie tutaj tej listy oraz ciągłe uzupełnianie jej i to na stałe w widocznym miejscu.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

To jest doskonały pomysł.

antyuzurpator
antyuzurpator

Tak jest! Moderatorze, a właściwie admini serwisu – do dzieła!
Niech to będzie ogólnie dostępne, nie na jakichś serwisach wymagających zakładania konta, fujzbukach czy innych pudelkach. Wszystko w jednym miejscu, więc łatwe do uzupełniania, weryfikacji i szybkiego skorzystania w razie potrzeby. Jeśli każdy indywidualnie musiałby przekopywać inet w poszukiwaniu właścicieli i sponsorów, to nic by z tego nie wyszło.

Zgredzinka
Zgredzinka

MODERATORZE ….. ADMINISTRATORZE !!!!!!

Te wpisy to prośby skierowane do Ciebie.
Czekamy na ODZEW !!!!

administrator

Szanowna Pani, bardzo chętnie upublicznimy taka aplikację. Niestety szczupłe środki finansowe oraz niewielki zespół nie pozwalają dzisiaj na to abyśmy w naszym skromnym gronie zajęli się od strony finansowo-organizacyjnej tą sprawą.

lutek
lutek

Popieram! Proszę o pełną listę!

Mario
Mario

Juz od 2 lat omijam Orlen,lotos ,Energe ,PZU , przepisem wszystkie umowy na inne firmy . A ze mam swoja firmę i jak wyłączyłem to PiSowskie firmy nie dostaną ode mnie około 20.000 zł . Teraz wycofuje pieniądze firmowe i prywatne z Pekao sa a i z firma uciekam do Anglii . Proponuje wszystkim przedsiębiorcom nie płacić podatków przez 4 miesiące lub dłużej .Robmy tak ja to robią oni .

Zgredzinka
Zgredzinka

No, aż klasnęłam z radośći.
Masz jakiś pomysł jak to rozpowszechnić wśród podobnych ci ludzi ?
Jeżeli działasz na jakimś portalu społecznościowym (twitter, facebook), to rzuć tę myśl, nakręć akcję, tak jak zrobiły to parasolki.
Teraz każde działanie się liczy.
Każdy opór, nawet najmniejszy.
Cieszę się, że jednak duch oporu na narodzie nie zaginął.
Szacunek za bojową postawę.
Pozdrawiam.

Adam
Adam

Robisz to bo jestes zwykłym śmieciem wyjedź i nigdy nie wracaj

Adrian
Adrian

adam, kakalko prezesa wylizane? nie? to do roboty marsz!!!

Grzegorz
Grzegorz

a może ktoś apk na telefon zrobi – skanuję kod i wiem czy Pis’du

antyuzurpator
antyuzurpator

Może taka aplikacja już jest, do podawania info o producencie i innych cechach towaru, np. korzystając z serwisu ceneo/opineo. Wystarczyłoby ją sprząc z bazą pisiatych.

Zgredzinka
Zgredzinka

O jejku, to byłoby jeszcze lepsze.
Może jest wśród nas jakiś programista ? …. a jeżeli nie to pytajmy wśród młodych i rzutkich (dzieci, wnuków), bo oni tu pewnie nie zaglądają.
Dopilnujmy, żeby ta idea nie upadła !!!

Jakub
Jakub

Może ktoś by zrobił apke na iOS i androida, która ułatwi patriotyczne zakupy?

Zgredzinka
Zgredzinka

Pytajcie wszędzie, może ktoś to zrobi i dajcie znać jak będzie do zdobycia.

Na złość babci odmrożę sobie uszy
Na złość babci odmrożę sobie uszy

To świetny pomysł, wujku Dobra Rada, pycha! Na złość PiSowi zaszkodzić Polsce i dać zarobić Niemcom, którzy mordowali Polaków w latach 1939-1945.

Wprawdzie Rosjanie również mordowali Polaków, ale Niemcy to naród kulturalny, mordowali Polaków przy dźwiękach Bacha i Wagnera!

Antoni
Antoni

Ja tankuje tylko na lukoil. Nie będe wspierać faszyzmu. Brawo Pani Hasse

matol
matol

lukoil to rosyjska stacja matole

Matol2
Matol2

Awiesz co to jest „sarkazm” matole?

Wojciech
Wojciech

Swoje polskie stacje Łukoil sprzedał jakiemuś austriackiemu koncernowi, który miał zmienić logo. Ale na razie nic się w tej materii nie dzieje. Na co oni czekają ?
Przed napisaniem czegoś trzeba to coś sprawdzić pod kątem własności, bo można komuś zrobić krzywdę.
Jest np. grupa kolarska Katiusza, ale nie jest już rosyjską – kupił ją ponoć producent szamponów „Alpecin” co można zobaczyć na koszulkach zawodników. Na tegorocznym Tour de France w tej ekipie nie było ani jednego Rosjanina.

Artiiii
Artiiii

Nikomu nie sprzedał. Założył spółkę w Austrii bo mu sprzedaż nie idzie i bedzie robił rebranding. Nie tylko my nie lubimy kupować ruskiego paliwa.

Romanin
Romanin

A sobie bojkotujcie te marki 🙂 ile wlezie!
Jak tylko zaczniecie, gwarantuje że ludzie Wam przeciwni zaktywizują się i przesiądą natychmiast na usługi hejtowanych przez Was firm. W dodatku ma to wielką szansę zadziałać przeciwko Wam, ponieważ tych ludzi, nowych klientów może być sporo więcej aniżeli tych bojkotujących. Koniec końców zamiast osłabić te marki, tylko je wzmocnicie 🙂

Ot, taki czysto logiczny wywód w prezencie ode mnie, ponieważ widzę od dawna, że z logiką nie jesteście zbyt za pan brat 🙂

Jasiek
Jasiek

jasne, 18% społeczeństwa uratuje te marki, chyba pod warunkiem, że do tej pory nie korzystali z ich usług. Bo jeśli korzystają to ten procent się jeszcze zmniejsza.

Wojciech
Wojciech

Ty masz logikę koleś ? Taka „reklama” nie sprawdza się w 100 % przypadków i bojkot faktycznie przynosi straty.
Więc to twoja logika siada przez przywiązanie się do magicznej liczby 100 %. A na 100 % niczego nie ma i nie wszystko się sprawdza, A sprawdza poniżej 50 %.

Artiiii
Artiiii

Nie łatwiej napisać kupujcie niemieckie produkty? Po co ta ideologia Pani Johanna Haase.