Odciął głowę kobiecie. Został skazany na dożywocie w trybie terapeutycznym

Odciął głowę kobiecie. Został skazany na dożywocie w trybie terapeutycznym

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok dożywotniego więzienia dla Kajetana P. Mężczyzna jest odpowiedzialny za brutalne morderstwo lektorki języka włoskiego. Sprawca, po makabrycznym zabiciu ofiary, odciął jej głowę.

 

P.został też skazany na rok więzienia za to, że naruszył nietykalność policjantów, którzy transportowali go samolotem z Malty do Rzeczpospolitej.

Sprawca zbrodni ma też zapłacić rodzicom zamordowanej kobiety po 75 tys. zł.

P. swoją karę będzie odbywał w trybie terapeutycznym, czyli w specjalnej jednostce penitencjarnej z oddziałem psychiatrycznym. Obrona P. najprawdopodobniej będzie składała apelację, gdyż bezskutecznie próbowała dowieść jego niepoczytalności.

 

Pierwszy zespół biegłych, co ciekawe, stwierdził zresztą jego niepoczytalność… Drugi jednak ocenił, że w chwili morderstwa, działał on „jedynie” w warunkach ograniczonej poczytalności. Pozwoliło to na postawienie P. zarzutów.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Zabójstwo, jakiego dopuścił się Kajetan P., miało miejsce zimą 2016 r.  – przestępca, krótko potem, zbiegł na Maltę, gdzie został zatrzymany przez policję.

Zbrodniarz nie wykazał skruchy, twierdząc, że lektorka była przypadkową ofiarą. Tłumaczył, że zabił w ramach „pracy nad sobą i swoimi słabościami”.

/nt/

Źródło: tvn24.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments