Odczep się narodzie! Nie twoja sprawa, ile kosztowała siedziba PK

Odczep się narodzie! Nie twoja sprawa, ile kosztowała siedziba PK

Kiedy brak wiedzy i umiejętności to trzeba chociaż zadbać o tzw. oprawę zewnętrzną. Idąc tym tokiem myślenia Prokuratura Krajowa pod rządami Bogdana Święczkowskiego zainwestowała duże pieniądze w zakup i remont biurowca przy ul. Postępu 3 na warszawskim Służewcu.

Otwarcie nowej siedziby PK nastąpiło w połowie lipca. Pojawił się nawet sam Prokurator Generalny i minister w jednym, Zbigniew Ziobro. Odsłonięto tablicę poświęconą pamięci Lecha Kaczyńskiego, który swoją działalnością „w ogromnym stopniu wzmocnił zaufanie społeczne do prokuratury”.

Ponoć na zakup tego budynku posłowie przeznaczyli 140 mln zł, ale wiadomo, że to nie wszystko.

Poseł PO Arkadiusz Myrcha zwrócił się do PK z prośbą o informacje na temat całkowitych kosztów tej inwestycji i … usłyszał w odpowiedzi, że to tajemnica przedsiębiorcy i jej ujawnienie doprowadziłoby „nie tylko możliwość dokonania oceny kondycji finansowej i gospodarczej tego przedsiębiorcy, jego potencjału na rynku, lecz także wykorzystania tych informacji przez działających na rynku konkurentów”.

Poseł nie odpuścił. Odwołał się od decyzji PK do samego Ziobry, które jednak podtrzymał stanowisko Święczkowskiego, co zapewne nikogo nie dziwi. Wniósł więc skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, w której przekonuje, że pieniądze na zakup i remont generalny nowej siedziby PK pochodzą z kieszeni podatników, więc w tej sytuacji mają oni prawo do informacji o koszcie całej tej imprezy.

Jak mówi Iwona Palka, członkini prokuratorskiego stowarzyszenia Lex Super Omnia, „Okazało się, że wydatkowanie środków publicznych przez Prokuraturę Krajową jest najbardziej strzeżoną tajemnicą prokuratury. Chęć ukrycia przed opinią publiczną szczegółów transakcji budzi wielkie zastrzeżenia. Prokuratura powinna działać transparentnie i przestrzegać wszystkich zasad związanych z jawnością wydatkowania środków publicznych. Jeśli sama daje zły i demoralizujący przykład, to jak ma ścigać i rozliczać innych?”.

Odczep się narodzie! Nie twoja sprawa, ile kosztowała siedziba PK

Tak więc wciąż nie wiemy, jaki był koszt „zabawki” pana Święczkowskiego. W końcu on tu rządzi wraz ze swoimi kolesiami i wara nam obywatelom od danych, które raz stanowią tajemnicę przedsiębiorcy, innym zaś razem nie podlegają zasadom informacji publicznej.

Cieszmy się z tego co mamy i nie wtykajmy nosa w nie swoje sprawy. Serio,tak to powinno wyglądać?

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/do/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ech
ech
28 lipca 2021 10:46

Patologia, którą stworzył karzeł działa znakomicie. Bezkarność+, nietykalność+, niezaskarżalność+, nierozliczalność+, niepytalność+… żyć i nie umierać w pisie.

Agnieszka
Agnieszka
28 lipca 2021 10:59

Ja juz nie moge scierpiec arogancji tych przestepcow.

Janina
Janina
28 lipca 2021 11:48

Ekipa buców i arogantów, zachłannych, pazernych, gardzących „maluczkimi”. Ale jeśli chodzi o wydawanie na swoje fanaberie pieniędzy z podatków tychże „maluczkich”, to są bezczelni, pozbawieni skrupułów i sumienia. Sami stawiają się na coraz wyższych piedestałach, ale niech mają w pamięci, że z im większej wysokości spadną (a kiedyś spadną), tym boleśniej to odczują., czego im z całego serca życzę.

BarneyG
BarneyG
28 lipca 2021 13:20

„….lecz także wykorzystania tych informacji przez działających na rynku konkurentów”.

Powaznie nie mialem pojacie, ze mamy jakas alternatywna i konkurencyjna Prokurature Krajowa. Moze by tak tam zaczac kierowac sprawy?

(ironia wystapila)