Odezwa do wszystkich Polaków

Rząd przeznaczy 6 mln zł z funduszu antycovidowego na stawianie masztów z flagami

Warszawa, 3 grudnia 2016 r.

Stop dewastacji Polski!

Niemal dokładnie rok temu, 12 grudnia, protestowaliśmy po raz pierwszy przeciwko paraliżowaniu prac Trybunału Konstytucyjnego i łamaniu Konstytucji przez rząd i Prezydenta.

Dziś wiemy, że rok rządów Prawa i Sprawiedliwości to przede wszystkim czas metodycznego niszczenia Polski, jej stosunków z sąsiadami i wizerunku na świecie. To czas podporządkowywania partyjnym interesom niemal wszystkich publicznych instytucji: sądów, prokuratury, służby cywilnej i wojska. Władza przejęła publiczne media i przekształciła je w prorządową tubę, która nie waha się kłamać i manipulować. PiS chce utrudnić nam gromadzenie się i protestowanie.

Dziś społeczeństwo polskie jest, jak nigdy dotąd, dotkliwie podzielone. Odczuwamy przede wszystkim gniew z powodu poczynań rządu, większości parlamentarnej oraz Prezydenta. Władza metodycznie niszczy to, co udało się wypracować przez ostatnie dekady. Niszczy też nas jako społeczeństwo – stawia jednych przeciwko drugim, próbuje nas podzielić i skłócić.

Przygotowywane bez żadnych konsultacji i przyjmowane pospiesznie niszczycielskie ustawy mają tylko jeden cel: zwiększenie władzy PiS-u kosztem wolności obywateli. Rząd PiS systematycznie rujnuje polską kulturę, spowalnia rozwój gospodarki, przeprowadza zamach na prawa kobiet i właśnie przystępuje do forsowania reformy, która spowoduje gigantyczny chaos w polskiej szkole.

Dlatego wzywamy wszystkich – obywatelki i obywateli, nauczycieli, rodziców, pracowników służby zdrowia, górników, rolników, przedsiębiorców, twórców i dziennikarzy, sędziów, prokuratorów, policjantów i wojskowych, a także organizacje pozarządowe, partie polityczne i samorządy, organizacje związkowe, samorządy zawodowe – by się temu wspólnie przeciwstawili.

Dziś nadeszła chwila, by wypowiedzieć posłuszeństwo tej władzy.

13 grudnia wyjdźmy na ulice wszystkich polskich miast i miasteczek i pokażmy, że nie zgadzamy się na niszczenie Polski. Zaprotestujmy przeciwko aroganckiej wszechwładzy PiS. Ale też pokażmy, że potrafimy być razem. I nie dajmy się, jak pamiętnego 13 grudnia ’81 roku, ustawić przeciwko sobie, nie dopuśćmy do żadnej konfrontacji.

Nie oddamy naszej wolności. Nie oddamy kultury, edukacji, praw kobiet, praw pracowniczych, samorządów, organizacji pozarządowych, mediów, gospodarki.

Dość kompromitowania Polski na arenie międzynarodowej! Dość tłamszenia wolności i demokracji! Dość tego szaleństwa!

Sławomir Broniarz
Władysław Frasyniuk
Krystyna Janda
Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania
Jacek Karnowski, Prezydent Miasta Sopotu
Mateusz Kijowski
Marta Lempart, inicjatorka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet
Płk dypl. rez. mgr inż. Adam Mazguła, były dowódca wojskowy, harcmistrz
Ryszard Petru, Przewodniczący Nowoczesnej
Krzysztof Pieczyński, aktor, stowarzyszenie Polska Laicka
Grzegorz Schetyna, Przewodniczący Platformy Obywatelskiej
Aleksander Smolar, Prezes Fundacji im. Stefana Batorego
Lech Wałęsa

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
129 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mariola
Mariola
3 grudnia 2016 15:08

NOU COMMENTS! Będziemy! Dziękujemy! Weźmy przykład z sędzi TK Przyłębskiej, pokonajmy trudności i bądźmy!

Mariola
Mariola
3 grudnia 2016 16:14
Reply to  Mariola

Entuzjazm zaważył na braku precyzji. Z tą Przyłębską to chodzi o L4, bo może pod koniec roku ktoś już nie ma urlopu na żądanie.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
3 grudnia 2016 16:38
Reply to  Mariola

„NOU” ??? Znowu yntelygencja w pełnym rozkwicie… ;)))

Zgredzinka
Zgredzinka
3 grudnia 2016 16:57
Reply to  Mariola

A więc jednak masowa absencja chorobowa.
No cóż, kto powiedział że zaraza pisowska nie może dotknąć też przyzwoitych ludzi.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
3 grudnia 2016 19:53
Reply to  Zgredzinka

Masowa absencja chorobowa emerytów… Władza padnie od razu… ;))))))))))))))))))))))))))))))))

karol
karol
4 grudnia 2016 22:29

Bo ty młody człowieku nie strajkowałeś tak jak my emeryci i możesz się schować pod sukienkę mamusi jak to zrobił Jaro zbaw Polskę

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
5 grudnia 2016 21:00
Reply to  karol

Zdziwiłbyś się, staruszku… ;)))

Jan
Jan
6 grudnia 2016 11:24
Reply to  Mariola

I prokurator kijanko niech bedzie ta od ambera na zwolnieniu

אֱלָהָא
אֱלָהָא
3 grudnia 2016 15:16

Czy ktoś w sposób logiczny potrafi mi wytłumaczyć o co właściwie chodzi w tej odezwie. Czy o rzeczywiste nieposłuszeństwo wobec obecnej władzy, czy to tylko zwykłe wezwaniem do przeprowadzenia demonstracji w dniu 13.grudnia, które zapewne skończą się, jak wszystkie dotychczasowe; ludzie wyjdą na ulice, pokrzyczą, potrąbią, przywódcy wygłoszą okolicznościowe apele a w Warszawie będą się tradycyjnie przepychali, by być jak najbliżej Mateusza Kijowskiego, bo wtedy pokażą ich w telewizji. No a potem wszyscy rozejdą się do domów, sygnatariusze odezwy ogłoszą, że w demonstracjach wzięło udział 500, 600, może nawet 900 tysięcy ludzi, reżimowa telewizja znowu poda, że poparcie dla odezwy było nikłe i nie przekroczyło w skali kraju 10, 15 może 20 tysięcy i będzie git. Natomiast skoro się nawołuje do nieposłuszeństwa obywatelskiego, wypadałoby podać przeciętnym zjadaczom chleba (bo sukces tej akcji zależy głównie od nich a nie od sygnatariuszy odezwy) na czym ma ono polegać – np na niepłaceniu abonamentu radiowo-telewizyjnego, niepłaceniu za gaz i energię elektryczną (to chyba jednak zły pomysł, bo przyjdą i odetną), niepłaceniu składek OC, włoski strajk we wszystkich urzędach (tu np mógłby się sprawdzić jeden z sygnatariuszy), itp. – to musi być coś o masowej skali, ale coś takiego, co ta władza zauważy, co ją dotknie i dotrze do niej, że to rzeczywiście nieposłuszeństwo obywatelskie a nie grymaszenie rozkapryszonego salonu.

Piotr
Piotr
3 grudnia 2016 16:08
Reply to  אֱלָהָא

Władza ma coś zauważyć, żeby do niej dotarło? Żart. Oni doskonale wiedzą co robią, mają plan polityczny i resztę gdzieś. Im nie chodzi o poparcie tych, którym się coś nie podoba, Postanowili przekupić przekupną część społeczeństwa nieswoimi pieniędzmi, a reszta niech pożałuje. Zadowolonych z 500+ itp. trzymają dalej do wyborów, kontrolując media gdzie tylko mogą. Rydzyk i Putin pokazali jak to skutecznie działa.

Ela
Ela
3 grudnia 2016 17:05
Reply to  Piotr

Wszystko to prawda. I wobec tego co? Co dalej?

Paweł
Paweł
5 grudnia 2016 08:49
Reply to  Piotr

postanowili „przekupić przekupną część społeczeństwa” – czyli ta druga „część” ma już pełne kieszenie hahaha

Zgredzinka
Zgredzinka
3 grudnia 2016 16:53
Reply to  אֱלָהָא

A jak zrobiły to „parasolki”?
Trzeba skonsolidować się w mediach społecznościowych i przeprowadzić masową akcję. Podkreślam słowo „masową”. Przecież nie po to tworzymy w terenie społeczeństwo obywatelskie, żebyśmy w razie potrzeby nie byli w stanie się zorganizować. Od czego jest w końcu chociażby ten portal? To tu w ślad za zamieszczeniem odezwy, powinien pojawić się konkretny plan działania.
Akurat święto wypada w dzień roboczy, więc tym bardziej należy się dobrze zastanowić, jak to nieposłuszeństwo obywatelskie skutecznie przeprowadzić.

Misio
Misio
3 grudnia 2016 18:17
Reply to  Zgredzinka

Parasolki naklamayly i wylazly na ulice przeciwko ustawie rzadu, ktorej nie bylo…. Tak ludzi tylko raz w trabe mozna zrobic…

Grzegorz
Grzegorz
4 grudnia 2016 08:27
Reply to  Misio

Tej ustawy jeszcze nie było ale za parę dni miała być i tylko protest parasolkowy powstrzymał pisowskich fundamentalistów przed jej uchwaleniem. Czemu nie używasz polskich liter? Nie ma ich w komputerze w Chicago? Skoro tak pięknie w Polsce, czemu uciekasz?

Tom
Tom
5 grudnia 2016 11:19
Reply to  Grzegorz

Nie używa polskich liter bo pewnie nie jest „prawdziwym Polakiem”.

DziadekTadek
DziadekTadek
4 grudnia 2016 08:38
Reply to  אֱלָהָא

Chodzi o to, żeby wyjść z cienia, z miejsca gdzie stoi „ZOMO” i przejść w stronę światła.

adama
adama
3 grudnia 2016 15:25

Dziękuję za tę akcję – to pokrzepiające że jest tyle osób które decydują się działać, mimo że moga spodziewać się hejtu propagandy pisowskiej i innych kłopotów. Szacunek dla organizatorów. Do listy hańby Pisu, czyli tego jak niszczy Polskę dodałbym na pierwszym miejscu marginalizację w Europie. Walczmy o polskę europejską – te wszystkie postulaty zawierają się w tym jednym – Polska w Europie. A wśród spraw krajowych na pierwszym miejscu są prawa kobiet i postulaty 'Parasolek' z czarnego protestu.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
3 grudnia 2016 18:01
Reply to  adama

Hahaha, 8 lat rządów PO-PSL i „prezydentura” Tuska w RE sprawiły, że Polska jest państwem, z którym liczą się wszyscy. Do tego stopnia, że z polskiej (!) instrukcji do piekarnika światowej marki Electrolux mogę się dowiedzieć jak upiec tradycyjny biszkopt… rumuński… ;)))))))))

Zgredzinka
Zgredzinka
3 grudnia 2016 15:34

No dobrze i co dalej?
Chyba trzeba by to było jakoś skoordynować, a nie tak …. każdy sobie rzepkę skrobie.
Zorganizowały sìę „parasolki”, to trzeba dalej iść za ciosem i wykorzystując zdobyte doświadczenie, podjąc konkretne skuteczne działania, które poderwałyby masy do działania.
Rozpuście wici i wskażcie metodologię działań !!!

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
3 grudnia 2016 18:04
Reply to  Zgredzinka

Jak to co dalej ? To:

Hej szable w dłoń! Łuki w juki, a łupy wziąć w troki
Hajda na koń! Hajda na koń! Okażemy się godni epoki, ach epoki
Ruszamy w bój aby Polskę uwolnić od zbója
Kaczyński zbój, okrutny zbój, nie zwycięży nas nigdy tralala

ludzik
ludzik
7 grudnia 2016 15:40

… a może to PAJACU … tekst waszego wieszcza Rymkiewicza …
Do Jarosława Kaczyńskiego

Ojczyzna jest w potrzebie – to znaczy: łajdacy
Znów wzięli się do swojej odwiecznej tu pracy
Polska – mówią – i owszem to nawet rzecz miła
Ale wprzód niech przeprosi tych których skrzywdziła
Polska – mówią – wspaniale lecz trzeba po trochu
Ją ucywilizować – niech klęczy na grochu
Niech zmądrzeje niech zmieni swoje obyczaje
Bo z tymi moherami to się żyć nie daje
I znowu są dwie Polski – są jej dwa oblicza
Jakub Jasiński wstaje z książki Mickiewicza
Polska go nie pytała czy ma chęć umierać
A on wiedział – że tego nie wolno wybierać
Dwie Polski – ta o której wiedzieli prorocy
I ta którą w objęcia bierze car północy
Dwie Polski – jedna chce się podobać na świecie
I ta druga – ta którą wiozą na lawecie
Ta w naszą krew jak w sztandar królewski ubrana
Naszych najświętszych przodków tajemnicza rana
Powiedzą że to patos – tu trzeba patosu
Ja tu mówię o sprawie odwiecznego losu
Co zrobicie? – pytają nas teraz przodkowie
I nikt na to pytanie za nas nie odpowie
To co nas podzieliło – to się już nie sklei
Nie można oddać Polski w ręce jej złodziei
Którzy chcą ją nam ukraść i odsprzedać światu
Jarosławie! Pan jeszcze coś jest winien Bratu!
Dokąd idziecie? Z Polską co się będzie działo?
O to nas teraz pyta to spalone ciało
I jest tak że Pan musi coś zrobić w tej sprawie
Niech się Pan trzyma – Drogi Panie Jarosławie

Milanówek, 19 kwietnia 2010 r.

… i na koniec może wszyscy na kolana … ???

eugeniusz
eugeniusz
3 grudnia 2016 15:34

Ważne! Jacek Pałasiński zażyczył sobie 2 miliony protestujących. Panie Jacku będzie tyle!

Zgredzinka
Zgredzinka
3 grudnia 2016 16:35
Reply to  eugeniusz

Nie wiem czy tyle mamy emerytòw i rencistòw, bo dziatwa szkolna i lòd pracujący zajęty będzie prozą dnia codziennego. Akuratnie w tym roku kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego wypada we wtorek. Trudno podejrzewać, że większość obywateli wykaże się tak małą obowiązkowością jak pisowscy sędziowie Trybunału Konstytucyjnego i pozałatwia sobie gremialnie lewe zwolnienia lekarskie, by móc masowo wziąć udział w manifestacjach.
Byłoby dobrze gdyby inicjatorzy tej akcji nakreślili plan działania, tak by była ona jak najbardziej skuteczna. Zawsze to lepiej działać według jakiegoś planu, a nie tak chaotycznie.

Magdalena
Magdalena
4 grudnia 2016 17:11
Reply to  Zgredzinka

Ja pracuję, mogę i będę dobrze po 17.00 przed TK

Rebeliancik
Rebeliancik
3 grudnia 2016 15:46

Proponuje Strajk Domowy od 14.XII, nie wychodzimy z domu i nic nie robimy przez 3-5 dni,
by mieć prezent pod choinkę tj Polskę Wolną od PiS.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
3 grudnia 2016 16:42
Reply to  Rebeliancik

Ja proponuję inny strajk dla młodzieżówki KOD: przez 3-5 dni nie chodzimy do lekarza (geriatry, ma się rozumieć), dzięki czemu służba zdrowia trochę odetchnie… ;)))

maciejzzadupia
maciejzzadupia
3 grudnia 2016 19:26

leć na strony gazety „polskiej” trochę sobie poużywać…

Zwinka
Zwinka
3 grudnia 2016 21:15
Reply to  maciejzzadupia

Daj mu spokój. Zakochał się w Kaczyńskim, a miłość jest ślepa ! :)))))

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
4 grudnia 2016 10:46
Reply to  Zwinka

Nie dość, że antysemitka, to jeszcze homofob… Chrubieszowski, ma się rozumieć… ;)))

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
5 grudnia 2016 17:58

Czyli chomofob…

Małgoś
Małgoś
4 grudnia 2016 06:24

jaki ty wesolutki jestes de..u
brak słów

adama
adama
3 grudnia 2016 16:07

Musimy pokazać społeczeństwu pozytywny program, cos co łączy na przyszłość. Taki hasłem jest Polska w Europie. Pis robi z Polski zaścianek i tego nikt nie chce.

Jack
Jack
3 grudnia 2016 17:56
Reply to  adama

chyba trudno wymyślić większego suchara niż to hasło. Ludzie raczej wiedza, że żyją w Europie, „Polska w Europie” to hasło dla kompleksiarzy, którzy na dodatek nie wstydzą się ekspresji swoich kompleksów.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
3 grudnia 2016 16:44

Wyklęty powstań ludu ziemi,
powstańcie, których dręczy głód (sushi i kawusi w Starbucks)

Zgredzinka
Zgredzinka
3 grudnia 2016 17:14

Coś taki osierocony na tej barykadzie?
Napisz lepiej co zrobić, żeby nie doszło na narodowego mordobicia, bo jak widzisz sytuacja dojrzewa do radykalnych rozwiązań.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
3 grudnia 2016 19:59
Reply to  Zgredzinka

Jaki osierocony ?… Na jakiej barykadzie ?… I to ja mam WAM radzić jak nie doprowadzić do narodowego mordobicia, które WY chcecie wywołać ??? Proste: nie wywołujcie…

P.S. Usługi konsultingowe są płatne i to nie są tanie rzeczy… ;)))

Zgredzinka
Zgredzinka
3 grudnia 2016 21:27

Żadnej działalności pro bono?
Żadnej wolnej nieopłaconej myśli?

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
4 grudnia 2016 21:41
Reply to  Zgredzinka

Od pro bono masz NGO… 😉

joanna
joanna
5 grudnia 2016 08:31

Teraz wszystko jasne. PIS Ci płaci za takie a nie inne wypowiedzi. Tylko tacy ich popierają.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
5 grudnia 2016 18:08
Reply to  joanna

Konsulting i płatny trolling to dwie różne sprawy. ja specjalizuję się w pierwszym, na temat drugiego najlepiej byłoby pytać panią Kopacz – ona ma spore doświadczenie w tej dziedzinie…

Janik
Janik
5 grudnia 2016 21:26

Usługi są płatne… Czyli bierzesz. A od kogo chyba wiadomo!

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
5 grudnia 2016 21:33
Reply to  Janik

Od każdego kto z nich korzysta. To chyba oczywiste.

Misio
Misio
4 grudnia 2016 12:24
Reply to  Zgredzinka

osierocony, bo cenzory wycina polowe wpisywanych komentarzy. Mam nadzieje, ze ten si ukarze, zeby pokazac, ze to nieprawda…..

Andrzej
Andrzej
3 grudnia 2016 18:44

Jestem za i będę razem a Wami. Nie odbierze nam ten śrup z Żoliborza wolności.
Chodźcie z nami, bądźcie z nami – to Wasz obowiązek wobec Waszych dzieci i wnuków, to jest obowiązek dla Was.

Zgredzinka
Zgredzinka
4 grudnia 2016 20:18
Reply to  Andrzej

Gdzie i o ktòrej?

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
4 grudnia 2016 21:42
Reply to  Zgredzinka

Obojętnie gdzie, obojętnie o której, byle punktualnie !

Zgredzinka
Zgredzinka
5 grudnia 2016 21:44

Postaram się !

Izabella
Izabella
3 grudnia 2016 18:52

Oczywiście będę dziękuje

adama
adama
3 grudnia 2016 19:21

13 grudnia to dobra rocznica żeby pokazać społeczeństwu czym jest PiS – że stoi tu gdzie wtedy ZOMO i niszczy wolność indywidualną i społeczną i nadzieje na lepszą Polskę, tak jak wtedy gdy władza niszczyła Solidarnośc. Dziś wielcy ludzie Solidarności to opozycja wobec Pis.

Zgredzinka
Zgredzinka
3 grudnia 2016 21:32
Reply to  adama

Teraz to oni stoją tam gdzie kiedyś stało ZOMO. Trzeba ich przesunąć, bo robią się tak samo niebezpieczni.

Danuta Rzepecka
Danuta Rzepecka
3 grudnia 2016 20:03

Panie Mateuszu,otrzymal Pan ode mnie wiele zapytan jak i krytyki. Musze Panu wyjasnic co sie dzieje … Nawiazalam na Facebooku kontakt z Pania Anna Skrzypek i po dosc goracej wymianie zdan, zaczelam myslec i to myslec dosc intensywnie i zastanawiac sie nad moja niecierpliwoscia i nad podejsciem do Pana dzialalnosci. Pani Anna na prawde mi pomogla. Przejrzalam, zaczelam nie poddawac sie opinni i wypowiedziach niektorych KODowcow i zdalam sobie sprawe z tego, ze nie tedy droga. Nagle spokoj ogarnal mnie, zaczelam na spokojnie czytac Pana wypowiedzi i z ogromnym zadowoleniem przyznaje, ze Pan ma racje, absolutna racje. Dziekuje Pani Annie i Panu Panie Mateuszu. Abslutnie jestem z KODem. Ciezka droga przed nami, ale jesli wiecej takich jak ja zacznie myslec spokojnie i rzeczowo, wowczas wszystko bedzie szlo do przodu. Powodzenia,podziwiam Pana spokoj!!!

Zwinka
Zwinka
3 grudnia 2016 21:11

Warto było posłuchać dzisiaj prof. Karola Modzelewskiego. On doskonale wie, co to jest państwo policyjne. bo je na własnych plecach przerobił. Cóż jednak poradzić, kiedy teraz najmądrzejsi są ci, którzy wtedy, kiedy trzeba było mieć prawdziwą odwagę, sikali jeszcze w majtki, albo ich jeszcze w ogóle nie było ? Ale teraz, fiu fiu, ho ho i jeszcze trochę. ONI wszystko zrobiliby lepiej, tyle że … nie zrobili nic. Teraz pyskują, bo przecież nikt im za nie przestawi facjaty. Wręcz przeciwnie, pewnie ochoczo staną z pałami przeciwko braciom…co też przewiduje p. Karol…

mateusz
mateusz
3 grudnia 2016 22:16

Faktycznie trochę przeginają, ale nie lepiej po prostu poczekać do kolejnych wyborów? Przeciez wciąż mają największe poparcie więc o co tu protestować, Jeżeli większości się podoba to co robią to mniejszość musi się dostosować, taka jest demokracja. Argumenty typu iż tylko 50 procent ludzi glosuje są bez sensu ponieważ to znaczy ze reszta ma w dupxx co się dzieje na scenie politycznej.

piciu60
piciu60
4 grudnia 2016 08:09
Reply to  mateusz

Nie, bo te wybory będą tylko rytuałem. Niegłosujący nie mają głosu, tak samo jak w doopie mają wybory,tak nie interesuje ich pozycja Polski w globalnej i europejskiej polityce, budżet i gospodarka, edukacja i, osobliwie, TK. Ich to dotknie, ale może być zbyt późno by straty odrobić.

oprawca_absurdu
oprawca_absurdu
5 grudnia 2016 14:36
Reply to  mateusz

To istniejące wciąż w sondażach większe poparcie PIS świetnie wyjaśnił Pan Jacek Santorski.
– Jeśli ktoś kupi sobie wymarzoną rzecz, którą uważał za najlepszą w danej chwili, a później ta rzecz zaczyna się psuć lub zawodzić to nie przyzna się od razu, że dokonał złego wyboru, bo mu głupio. Będzie udawał, że nie widzi jej wad i będzie jeszcze długo ją wychwalał, mimo, że już sam w to nie wierzy. Tak jest z wyborcami głosującymi za PIS i Prezydentem.

Beata
Beata
3 grudnia 2016 23:07

Kto się nie sprzedał za 500+ zawsze poprze

אֱלָהָא
אֱלָהָא
4 grudnia 2016 12:35
Reply to  Beata

No to mamy problem, bo Szanowna Pani ze swoją tezą trafiła kulą w płot. Przy takim założeniu może Pani liczyć jedynie na „młody” aktyw 60+, rodziny bezdzietne lub te bogatsze z jednym dzieckiem, oraz młodzież bez zobowiązań (choć akurat ona w swojej zdecydowanej większości wcale KOD-u nie popiera). Osobiście nie znam rodziny z dwójką i więcej dziećmi, która w geście protestu zrezygnowałaby z osławionego 500+. No bo skoro nawet część sygnatariuszy tej odezwy pobiera zasiłek 500+, to na kogo właściwie może Pani liczyć ?

bernardo
bernardo
3 grudnia 2016 23:37

Piekna idea ale skazona polska mentalnoscia, zbyt mocni w pojedynke, zbyt slabi jednoscia. Rozumiem, ze podpisani u dolu VIPY pragna cos ugrac dla siebie przy okazji. Nalezalo by wstepnie obrac lidera i grac na niego. Lider moze byc tylko jeden i zarazem skuteczny a jedyna sila sprawcza na dzien dzisiejszy jest PLTFORMA OBYWATELSKA ze swymi istrukturami i swa sila, natomiast rodrobnienie jedynie oslabi nasz ruch. Apeluje zatem by wylonic lidera a potem poslugiwac sie pospolstwem!

Zgredzinka
Zgredzinka
4 grudnia 2016 00:08
Reply to  bernardo

No nie wiem.
Ta skompromitowana PO powinna raczej sięgnąć po lisie metody. Zmienić szyld i leadera, by uwiarygidnić swoją przemianę. W przeciwnym razie nie zyska nowego elektoratu. Nikt nie pòjdzie już głosować na PO. Tylko tak ruszą do przodu i nie zmarnują potencjału tkwiącego w członkach.

Małgoś
Małgoś
4 grudnia 2016 06:28
Reply to  Zgredzinka

ja mimo wszytsko pójde, choc szetyny nie trawie.
chyba ze Razem bedzie na podorędziu

ryszard
ryszard
4 grudnia 2016 07:10
Reply to  bernardo

Ja na Schetyne i jego stara świtę na pewno nie zagłosuję. A rani mnie widok Kijowskiego ściskającego ręce Schetyny. To nie przysparza KODowi zwolenników

Monika
Monika
4 grudnia 2016 18:28
Reply to  ryszard

Schetyna i ten „mędrzec Petru az mnie mdli na ich widok

Zgredzinka
Zgredzinka
4 grudnia 2016 20:29
Reply to  Monika

No i tu ewidentnie potwierdza się moja teza, że musi powstać jeszcze coś innego …. świeżego !!!

hanka
hanka
4 grudnia 2016 23:47
Reply to  Monika

a mnie nie,wrecz przeciwnie:pan Petru wielu Polakom imponuje lub budzi zazdrosc.I dobrze

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
7 grudnia 2016 12:10
Reply to  hanka

Umów się z nim na randkę w święto Sześciu Króli…

ludzik
ludzik
7 grudnia 2016 15:46

może przy słowach słynnej pieśni … cyt.” Marsz, marsz Dąbrowski,
Z ziemi polskiej do Wolski. …”

piciu60
piciu60
4 grudnia 2016 08:02
Reply to  bernardo

Ja twojego stanowiska nie rozumiem, Kto z podpisanych chce coś dla siebie ugrać? Ci ludzie mają stanowiska z perspektywą kontynuacji (wyjąwszy może Petru i Schetynę). Ich zamiarem było zasygnalizować i uwiarygodnić problem, który w krótkiej perspektywie odbije się na nas wszystkich, z tym że na nich najmniej. Mimo to protestują, min. dla ciebie.
Chce führera? Ja wolę dyskusję i wypracowanie rozwiązania, rozwiązania wskazanego i uargumentowanego przez decydentów.

אֱלָהָא
אֱלָהָא
4 grudnia 2016 12:42
Reply to  piciu60

Szanowny Pan zapomniał o najważniejszym, plasującym się dokładnie w połowie stawki sygnatariuszy. To akurat on ma najwięcej do ugrania i najwięcej do stracenia (perspektywa zostania bezrobotnym na utrzymaniu żony, nie jest chyba zbyt pociągająca).

piciu60
piciu60
4 grudnia 2016 14:10
Reply to  אֱלָהָא

Mylisz się, bo stanowiska w SSP i tak nie dostanie. Może liczyć na reelekcję lub, w przyszłości, na karierę w organizacjach międzynarodowych.:- ))

אֱלָהָא
אֱלָהָא
4 grudnia 2016 15:56
Reply to  piciu60

W pewnym sensie potwierdził Pan swoim wpisem moją diagnozę. Wiem co nieco o tarciach wewnątrz przywódców KOD (choćby na podstawie wpisów omawianej osoby) i ta reelekcja nie jest wcale taka pewna. Co do kariery w organizacjach międzynarodowych, to bez wsparcia liczących się partii politycznych (mam tu na myśli przede wszystkim PO a z tego co zauważyłem, to Schetyna będzie się przede wszystkim troszczył o swoich a nie o polityczną konkurencję – tak, tak, konkurencję). albo rządów lub ludzi finansujących te organizacje, szanse są niewielkie. Pozostaje tylko gra na siebie (jak się wejdzie między wrony….) lub walka o wsparcie możnych tego świata (albo bezrobocie – tak na marginesie Jan Maria Rokita też sądził, że wiele może a skończyło się tak, jak zwykle w takich sytuacjach).

piciu60
piciu60
4 grudnia 2016 18:15
Reply to  אֱלָהָא

Wy, pisi, nie rozumiecie i nie zrozumiecie demokracji, musicie być krótko za pysk trzymani. Wypracowywanie koncepcji działania można nazwać tarciami.:- ))

אֱלָהָא
אֱלָהָא
5 grudnia 2016 20:15
Reply to  piciu60

Pozwoliłem sobie wczoraj odpowiedzieć na Pański wpis w sposób rzeczowy, wyważony, bez używania obraźliwych słów, posiłkując się dodatkowo linkami wpisów omawianej osoby na portalu na:Temat. Niestety cenzura (tak, tak – tu działa cenzura, jak za najlepszych lat PRL-u, najwyraźniej ciągnie wilka do lasu) nie przepuściła mojego wpisu uznając zapewne, że godzi w podstawy demokracji. Czy to tez w ramach wypracowywania koncepcji ?

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
5 grudnia 2016 21:36
Reply to  אֱלָהָא

Witaj w klubie… 😉

Zgredzinka
Zgredzinka
5 grudnia 2016 21:48

Jak to miło, że ktoś nas jednak chroni przed tą prowokacją !!!!

אֱלָהָא
אֱלָהָא
7 grudnia 2016 19:06
Reply to  Zgredzinka

Jeśli ten wpis skierowała Pani do mnie, proszę mi odpowiedzieć, w którym moim wpisie zobaczyła Pani tę prowokację.

Zgredzinka
Zgredzinka
8 grudnia 2016 13:29
Reply to  אֱלָהָא

Stwierdziłam to tak ogólnie, ale jeżeli nie zaliczasz się do trollstwa, to serdecznie przepraszam.

piciu60
piciu60
6 grudnia 2016 14:00
Reply to  אֱלָהָא

Rozumiem, że chodzi o określenie „pisi”, jako obraźliwe. Cóż, ja osobiście zostałem, ex drabinka, gorzej określony. Uważam, że to ogólne i skrótowe określenie wszelkiej maści członków i zwolenników partii PIS w komentarzach na forach pasuje najbardziej.:- ))
Linki przechodzą na naprawdę nielicznych forach, to do nich nie należy.
Sprawę pewnego „narzucenia” przez Kijowskiego postawy KOD-u znam i dlatego napisałem, co napisałem, może liczyć na reelekcję LUB, w przyszłości, na karierę w organizacjach międzynarodowych,:- ))

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
6 grudnia 2016 16:00
Reply to  piciu60

Jak na przedstawiciela elyty yntelektualnej kiepsko kombinujesz Jasiu… 😉

אֱלָהָא
אֱלָהָא
7 grudnia 2016 19:02
Reply to  piciu60

Szanowny Panie. Proszę przeczytać uważnie i ze zrozumieniem swój wpis i wyobrazić sobie, że został on skierowany do Pana a nie do mnie. Słowo „pisi” (które mnie ani ziębi ani grzeje i wcale nie uważam go za obraźliwe) niech Pan zastąpi dowolnym innym epitetem, jaki Panu do głowy przyjdzie a następnie odpowie sobie na pytanie; czy taki wpis ocenia Pan jako kulturalny czy mało grzeczny (że nie użyje bardziej dosadnego słowa).

dobrozmianowiec
dobrozmianowiec
4 grudnia 2016 09:16

Czas rozpocząć aresztowania zdrajców z KODu. Pachołków Putina destabilizujących Polskę i nawołujących do wyrzucenia Polski z UE.

hanka
hanka
4 grudnia 2016 23:54

Pewnie jestes prawdziwym katolikiem!Brawo,ze sie tak obnazasz,Wymien tych „zdrajcow’a ja podam nazwiska

prawziwych zdrajcow Narodu,o ktorych wiedza wszyscy,tylko nie pis

Damian
Damian
4 grudnia 2016 09:57

Jak ojczyzna w potrzebie to musimy pomoc!

mac
mac
4 grudnia 2016 10:03

Takiego wała.

Irena
Irena
4 grudnia 2016 13:08

Wypowiedziec posluszenstwo tej władzy to jedyne wyjście !!! To OBOWIAZEK wszystkich NORMALNIE MYSLACYCJ POLAKOW !!! Czy to w marszu czy na stanowisku pracy wszędzie tam gdzie się da. !!! Badzmy ODWAZNI ….mamy swietne wzorce z czasów SOLIDARNOSCI….no i jeszcze PAMIEC szczęśliwie !!!

adama
adama
4 grudnia 2016 13:12

Data 13 grudnia powinna łączyć we wspólnym oporze wobec władzy. Schetyna i Petru muszą sie dogadać. W PO trwa wymiana pokoleniowa, co pokazuje ich 'Gabinet cieni'. A ludzie starej Solidarności jak Frasyniuk czy Wałęsa moga być gwarantem takiego porozumienia, jego wiarygodności.

Andrzej
Andrzej
4 grudnia 2016 15:32

Artykuł Konstytucji RP na który powołują się obie strony:
„Art. 197. Organizację Trybunału Konstytucyjnego oraz tryb postępowania przed Trybunałem określa ustawa.”
brzmi jak wyżej, ale PiS-owcy czytają go jakby brzmiał jak poniżej:
„Art. 197. Organizację Trybunału Konstytucyjnego oraz tryb postępowania Trybunału określa ustawa.” (vide wypowiedź Jarosława Zielińskiego w materiale Szkła Kontaktowego z dnia 20.8.2016 oraz pana A. Dudy w programie „Kawa na ławę” w dniu 4 grudnia 2016).
Inaczej; PiS-owcy usuwają jedno słowo „przed” a to zmienia sens. Wzorują się tutaj na chwycie znanym z „afery Rywina”.
Moim zdaniem jest to warte uwagi i nie musimy tłumaczyć na czym polega, znany z logiki „paradoks kłamcy” sformułowany przez pewnego znanego starożytnego filozofa z Krety, choć ma to swoje uzasadnienie.
Panie Prezydencie PiS – proszę dokładnie cytować artykuły Konstytucji RP i nie przekręcać ich brzmienia!

Rebeliancik
Rebeliancik
4 grudnia 2016 16:48

Proponuję zaprzestać roztrząsania PiS-u i Kukiz’15, „szkoda czasu i atłasu”.
Teraz najważniejsze to doprowadzić do zjednoczenia opozycji by była ona w stanie wygrać najbliższe wybory samorządowe i do sejmu. A już tylko mniej niż 2 i 3 lata pozostało.
Partie opozycyjne dalej grają na własnych instrumentach i w oczach nas obywateli brzmi to jak niespójna kakafonia.

Drugim najważniejszym celem jest przedstawienie jak ma wyglądać państwo i naród po PiS-ie. Tylko w ten sposób można zmotywować obywateli na głosowanie na opozycję. To powinien być jeden wspólny dla całej opozycji przekaz.
Pragnę zauważyć, że PiS i jego notable będą zdeterminowani aby wygrać i zrobią wszystko by być może zmanipulować wybory jakiekolwiek, bo tylko wtedy unikną odpowiedzialności za to co się dzieje teraz.
Dlatego już dziś opozycja powinna się zjednoczyć, naprawdę to ostatni dzwonek. Bajanie, że zrobimy to póżniej jest zgubne.

piciu60
piciu60
4 grudnia 2016 18:29
Reply to  Rebeliancik

Ciężko będzie, obie partie chcą spróbować osobno, nie biorąc pod uwagę inicjatyw obywatelskich, a te w wyborach samorządowych zagrają pierwszą rolę, i planktonu politycznego.
Pisi natomiast potraktują wybory samorządowe jako poligon doświadczalny, unijne jako próbę generalną, a parlamentarne, cóż, możemy zostać zaskoczeni…

Zgredzinka
Zgredzinka
4 grudnia 2016 20:44
Reply to  Rebeliancik

Święte słowa !!!

Monika
Monika
4 grudnia 2016 18:22

No rzeczywiście podpisali sie obrońcy Polski,którzy przez lata obłowili sie przy korycie ,których rządy śmierdzą do dziś niewyjasnionymi aferami ,którym chyba brakuje na ośmiorniczki.
Nie jestem zwolenniczką Pis ale równiez te nazwiska budzą we mnie obrzydzenie .Tyle Panowie potraficie zrobic co podrzegnywac ludzi do pustych protestów?? Brawo zal mi Was

Magdalena
Magdalena
4 grudnia 2016 19:10
Reply to  Monika

To podłe co Pani napisał, część tych ludzi osiągnęła taki status w II RP dzięki swoim umiejętnościom, talentowi, hartowi ducha i pracy.
Rozumiem, że nie brzydzą Pani Misiewicze żrący ośmiorniczki?
Być może jest Pani za młoda by pamiętać, jak w latach 80-tych wychodziliśmy protestować. Tez władze PRL nazywały to pustymi protestami. A teraz PIS urządza nam PRL bis a tego ja sobie nie życzę, nie w moim państwie. I mam zamiar protestować
Konstytucja RP (jeszcze PIS nie może jej wrzucić do kosza)
Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów….
Art. 57. Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich. Ograniczenie tej wolności może określać ustawa…

Teraz PIS rodem jak komuna za PRL wprowadza ustawę, która ma spętać wolnych obywateli jeszcze demokratycznego Państwa zakazując im wolnych pokojowych zgromadzeń pod pozorem wprowadzaniu ładu i porządku. To hańba i to budzi we mnie obrzydzenie.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
5 grudnia 2016 21:07
Reply to  Magdalena

Który przepis projektu nowej ustawy „zakazuje im wolnych pokojowych zgromadzeń pod pozorem wprowadzaniu ładu i porządku” ?…

Zgredzinka
Zgredzinka
4 grudnia 2016 20:47
Reply to  Monika

Po co więc piszesz?

Rebeliancik
Rebeliancik
4 grudnia 2016 20:12

13.XII wypowiedzmy posłuszeństwo temu niechcianemu rządowi i paskudnemu PiS-owi,
od 14.XII proponuje Strajk Powszechny, nie wychodzimy z domu do pracy, do szkół,…..
Trzeba zrobić zapasy na 7 dni…..

Lech
Lech
4 grudnia 2016 22:20

sio komuchy !

karol
karol
4 grudnia 2016 22:45

Panowie posłowie opozycji mam do was pytanie bo nie znam się na prawnych konsekwencjach co by było gdybyście wszyscy złożyli rezygnacje z mandatów poselskich i sam PIS został by w sejmie .Bo to co teraz się wyrabia w czasie sesji to jest gorsze niż cyrk bo wyście są potrzebni PIS by była odpowiednia liczba posłów do głosownia.

piciu60
piciu60
5 grudnia 2016 08:15
Reply to  karol

Ależ do odpowiedzi na to pytanie nie trzeba posła. Gdy z bieżącego składu Sejmu wypada poseł, na opuszczone miejsce wchodzi następny z tej samej listy wyborczej. Kiedy to się stanie, decyduje marszałek. Zapewniam, że gdyby zmiennicy też unieśli się honorem, Sejm do końca kadencji mógłby funkcjonować bez opozycji, gdyż jest to indywidualna decyzja zmiennika, złożona przed marszałkiem, pisi by się połapali. Istnieje druga strona takiej decyzji, spisiały Sejm, w moment, uchwaliłby nową Konstytucję. Sięgnij pamięcią, opozycja utrzymuje obecność w Sejmie, natomiast pisi potrafią salę opuścić in gremio.:- ))

adama
adama
5 grudnia 2016 01:01

Austria wybrała! Populiści i faszyści przegrali. I tak będzie w całej Europie. Pisowcy szykować tyłki będzie lanie.

Michał
Michał
5 grudnia 2016 09:07

Za nawoływania do stworzenia drugiego majdanu powinny być wyciągnięte konsekwencje prawne.

piciu60
piciu60
5 grudnia 2016 13:52
Reply to  Michał

Znaczy, wszystko w porządku. Przecież pierwszego jeszcze nie było.;- ))

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
5 grudnia 2016 21:08
Reply to  piciu60

Był – w Kijowie.

piciu60
piciu60
6 grudnia 2016 00:51

Możecie obaj donieść Ukraińcom, może i wcześniej, dużo wcześniej, wasi przodkowie to praktykowali, ale to bezskuteczne. Natenczas ich prokuratura może nam skoczyć.:- ))

Fikander
Fikander
5 grudnia 2016 14:34

Nie wiem tylko czy to jest bardziej śmieszne czy żenujące.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
5 grudnia 2016 17:53

Hahaha, kto to powiedział:

„Nie wiem natomiast kogo w tym otoczeniu miałby reprezentować pułkownik Mazguła? Człowiek, który wymyślił dopisanie tego pana do listu, jest naiwny politycznie lub niepokojąco infantylny.”

???

A to:

„Szanowni państwo, a sam stan wojenny… Czy oprócz tego, że byli ludzie internowani, to przecież byli internowani w sposób… No nie powiem, oczywiście były tam jakieś bijatyki, były jakieś ścieżki zdrowia, ale generalnie rzecz biorąc, najczęściej jednak dochowano jakiejś kultury w tym całym zdarzeniu. Ja przeżyłem już stan wojenny, byłem już dorosłym oficerem i nie pamiętam, żeby po ulicach działy się jakieś dziwne rzeczy, jakiś szczególne prześladowania i tak dalej. ”

???

„Płk rez. A. Mazguła, buntownik: od 1977 czł. PZPR. Z opinii, lata 80: W pełni popiera ideę soc. odnowy i akc. konieczność wprow. stanu woj.”

A wy się czepiacie Piotrowicza, który swą mową „oskarżycielską” wybronił opozycjonistę Pikula od więzienia…

Mr Ed
Mr Ed
5 grudnia 2016 18:22

A to dobrze. Mazguła przyda się do zasypywania podziałów. Ma dobre koneksje w PiSie, zna na pewno tow. Marcina Wolskiego, tow. Jana Pietrzaka, tow. Krzysztofa Czabańskiego i tow. Jerzego Targalskiego. Takich ludzi nam potrzeba.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
5 grudnia 2016 19:47
Reply to  Mr Ed

Jak najwięcej takich ludzi wam potrzeba ! Redaktorzy Barański i Tumanowicz też są z wami, pozyskajcie jeszcze kpt. Piotrowskiego, to wam opowie jak kulturalnie obszedł się z ks. Popiełuszko…

Marcin
Marcin
5 grudnia 2016 18:33

Lekka żenada. Zapraszajcie dalej byłych SBków na swoje zloty to już na pewno wszyscy będą was oceniać tak jak będą. Sami szkodzicie swojemu wizerunkowi robiąc durne i głupie akcje….w tym to wyżej. Wiecie, że w świetle obowiązującego w Polsce prawa i zgodnie z konstytucją RP można teraz was wszystkich wymieść do czysta, zgarnąć i pozamykać? Nie tędy droga i nie w ten sposób. Legalnie wybrana władza jest ? Jest. Nie „obalać” i nie odwalać tu jakiegoś puczu tylko zrobić tak, żeby były przedterminowe wybory. Na razie tylko sobie szkodzicie.

Zgredzinka
Zgredzinka
5 grudnia 2016 21:57
Reply to  Marcin

A jak to zrobić, żeby były przedterminowe wybory?
Masz może jakiś sposób na podjęcie uchwały w sprawie przeprowadzenia w tej sprawie referendum przez sejm w którym rządzący mają większość?
Dużo widziałeś idiotów, którzy podcinają gałąź na której siedzą?

adama
adama
5 grudnia 2016 19:02

Coraz więcej wiadomo o wyborach w Austrii. Decydującą przewagę zrobiły młode kobiety! W Polsce też taką przewagę robią 'Parasolki'! I PiS nie ma na to odpowiedzi, pokazuje kobiety, które w poglądach nie różnia się od facetów-polityków. Schetyna, Petru, musicie iść na czele z 'Parasolkami'!

Longiner
Longiner
5 grudnia 2016 20:09

Kto wogóle zredagował ten tekst? Co oznacza „wypowiedzmy posłuszeństwo władzy”?
Takich zwrotów wogóle nie powinniście używać, bo będą wykorzystane przeciwko Wam.
Wogóle to może trochę mniej tej zbędnej egzaltacji a więcej konkretów. Może w końcu zabierzcie się do pracy u podstaw, twórzcie program, dzięki którym będziecie w stanie wygrać wybory, nie ma co tracić czasu na darcie gęby na manifestacjach… Do konkretnej roboty, Polska czeka.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
5 grudnia 2016 21:10
Reply to  Longiner

„Kto wogóle zredagował ten tekst?”

Gen. (jeszcze) Wojciech Jaruzelski.

piciu60
piciu60
6 grudnia 2016 01:20
Reply to  Longiner

Odnośnie programu, on będzie się tworzył do samych wyborów, ze względu na nieustanne działania pisich przy psuciu państwa, napisanie konkretów teraz jest niemożliwe. Natomiast zainteresować programem szersze rzesze ludzi, potencjalnych wyborców, może tylko siła polityczna z poparciem „a priori”, że to poparcie jest, trzeba niestety wyjść na ulicę i pokazać.:- ))

Chris
Chris
5 grudnia 2016 20:28

A może bardziej demokratycznie byłoby wygrać wybory? Czyżby wybory demokratyczne nie mieściły się w głowie obrońców demokracji?

tankred
tankred
5 grudnia 2016 20:41

No buntownicy, to już wasze końcowe dychanie, kodomici są od roku i wystarczy. Nawet organizacje zwyrodnialców i wszetecznic/wiedźm feministek, moralnie i wizualnie szpetnych nic nie dadzą rady pomóc.

Zgredzinka
Zgredzinka
5 grudnia 2016 22:00
Reply to  tankred

Ulżyło ci?

adama
adama
5 grudnia 2016 21:48

O pojawiły się pisowskie trolle w większej ilości. Znaczy PiS sie boi. Hej trolle, czujecie jak się wam parasolka w tyłku otwiera?

piciu60
piciu60
6 grudnia 2016 01:01
Reply to  adama

Właśnie to miałem napisać, parobasów konusa „jak mrówków”, czyżby w ten sposób i na tym forum chcieli ludzi zniechęcić do manifestowania? Może trzeba rozważyć deratyzację forum, bo demokracja demokracją, ale jakiś porządek musi być.:- ))

Dominik
Dominik
6 grudnia 2016 12:13
Reply to  piciu60

„demokracja demokracją, ale jakiś porządek musi być” to Wasze hasło przewodnie?

piciu60
piciu60
6 grudnia 2016 23:59
Reply to  Dominik

Turlaj dropsa pisi. Mordka zwiastująca ironię jest immanentną częścią mojego komentarza.:- ))

Dominik
Dominik
6 grudnia 2016 11:46
Reply to  adama

nie 🙂

bibliofil
bibliofil
6 grudnia 2016 00:20

„I nie dajmy się, jak pamiętnego 13 grudnia ’81 roku, ustawić przeciwko sobie, nie dopuśćmy do żadnej konfrontacji.”
To jedno zdanie traci Urbanem, Jerzym zreszta.

Lechosław
Lechosław
7 grudnia 2016 10:27

Polska w niebezpieczeństwie! Rusz tyłek z fotela i przyjdź!!!

Wiesław Antoni Dębski
Wiesław Antoni Dębski
7 grudnia 2016 15:00

Jak wszystkim wiadomo,obecnego „PROBLEMU”Polski i Polaków nie jest możliwe rozwiązać w MANIFESTACJACH POKOJOWYCH.27 lat to praktycznie lata stracone,w których dominującą rolę odegrały pseudo polityczne partie.Ograniczony dostęp do WŁADZY SAMORZĄDÓW,DOPROWADZIŁ DO MARAZMU GOSPODARCZEGO POLSKI.Czas na negocjacje pokojowe się skończył,bo i kończą się ogromne DOTACJE Z UE.MUSI NASTĄPIĆ RADYKALNA ZMIANA,puki nie jest za późno i jeszcze nie w padliśmy w bagno gospodarcze.Ale to nie wszystko.Ograniczanie na wielką skalę swobód DEMOKRATYCZNYCH NA MIARĘ EUROPY,TO TYLKO JEDEN Z PRZYKŁADÓW.Z mojego bogatego doświadczenia,jednoznacznie wynika,że żadna „PARTIA”,nie jest w stanie zaproponować coś sensownego dla Polski i społeczeństwa.Zaczął dobrą robotę, WIELKI EKONOMISTA LESZEK BALCEROWICZ.To ON ruszył zniszczoną gospodarkę Polski.A drogę,którą obrał nie była przyjazna dla wszystkich.-takie są prawa ekonomiczne.Z mojej „skromnej” wiedzy w zakresie Organizacji i Zarządzania,to brakło w programie reorganizacji państwa polskiego.System administracyjny PAŃSTWA POLSKIEGO,to system dla stanowisk politycznych,który nie pozwala się rozwijać.Nie ma bodźców do rozwijania władzy w terenie a co najważniejsze gospodarki z uwagi na posiadane środki FINANSOWE.Nie ma możliwości konkurowania między GMINAMI,ponieważ OBSZAR GMIN jest szalenie zróżnicowany-Wrocław ponad 600 000 mieszkańców i GMINA mająca kilka set.To jest celowe działanie wszystkich bez wyjątku rządzących „PARTII.Jest to celowe działanie,aby wymusić u słabeuszy POSŁUSZEŃSTWO.To jest droga prowadząca do zaniku zainteresowania prowadzenia działania w zakresie społeczeństwa OBYWATELSKIEGO.
Czy ten stan rzeczy można zmienić:Myślę z doświadczenia,że tak.Należy pilnie przekształcić- z dnia na dzień,POWIATY w GMINY i odpolitycznić WŁADZE.Nie kosztuje takie posunięcie zbyt wiele,bo dotychczasowe władze małych gmin,tworzą jedną WIELKĄ GMINĘ,gdzie na przemian np.pół roku zarządza jeden z BURMISTRZÓW OBECNYCH MAŁYCH GMIN.To pozwoli na znaczący rozwój gospodarczy-finanse publiczne GMIN są znacznie wyższe.Ale nie tak do końca.Rządzące władze Polską,muszą mieć ograniczoną WŁADZĘ,choćby w BUDŻECIE państwa.Na początek wzorem SZWECJI 10 % dochodu brutto na mieszkańca Polski rocznie ,dotacja na rzecz GMIN.Gwarantuję,że pieniądze będą wydane z „GŁOWĄ” I Z POŻYTKIEM DLA WSZYSTKICH,również dla PAŃSTWA-zaczną się zmniejszać zaciągane bez końca zadłużenia dla ratowania BUDŻETU.
To działanie,pobudzi władze terenowe do nowego sposobu myślenia.
Czy na tym koniec,NIE!Pozostałą jeszcze sprawa dzisiejszych WOJEWÓDZTW.To wyjątkowe GNIAZDO DARMOZJADÓW,-politykierów,którzy tak na prawdę,przeszkadzają w rozwoju gospodarki polskiej.-należy jednak w pierwszej fazie zatrzymać się na GMINACH,które pokażą,że może być inaczej.
Reasumując:Podstawą do osiągnięcia znaczącego rozwoju GOSPODARCZEGO,jest ORGANIZACJA-leży na całego,ZARZĄDZANIE-bez polityków,uruchomienie zrezygnowanego społeczeństwa a wyniki ekonomiczne będą znaczące.Temat jest znacznie ROZLEGŁY i aby go zrealizować potrzeba dalsze 10 lat,WŁADZY,która w swym działaniu ujawni wszystko bez owijania w „bawełnę” społeczeństwu.To o czym piszę,to nie jest teoria z KSIĘŻYCA.
Tak to robią kraje skandynawskie-SZWECJA,która jest wzorem a w Polsce z lekceważona.Dlatego jesteśmy w ogonie,nie tylko EUROPY.Pomyślcie drodzy moi,czy nie mam RACJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I jeszcze ostatnie zdanie:to co proponuje,zacznie w pływać na zanikanie podziału na Polskę „A”-Warszawa,Polskę „B”,Kraków,Katowice Wrocław i jeszcze kilka dużych miast,Polskę „C”-Średnie i mniejsze miasta,miasteczka,a nawet „D” tak, tak którzy nie dość że nie mają dostępu do wody pitnej -studnia bez dozoru sanitarnego,to jeszcze borykają się z podstawowymi zasobami ENERGETYCZNYMI.
O to co nam zafundowali „politycy”

Pawel
Pawel
12 grudnia 2016 10:24

Na początku zaznaczę, że nawet w najmniejszym promilu swoich poglądów nie popieram PiS. Jednak…
Osobiście uważam, że wzywanie nauczycieli, pracowników służby zdrowia, sędziów, prokuratorów, policjantów i wojskowych oraz samorządy do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy powinno skończyć się szybkim procesem i długim więzieniem!
Sami sobie zgotowaliśmy ten los, jednak myślę, że przekraczacie dopuszczalną granicę „bycia w opozycji”.

Józef
Józef
12 grudnia 2016 12:41

A czemu Józef Stalin się POdpisał? xDDD

Tobiasz Budzyński
Tobiasz Budzyński
12 grudnia 2016 14:30

Podpisuję się pod tym. Choć generalnie 500+ podoba mi się i widzę ogrom zaniedbań i łamania prawa przez poprzednie ekipy rządzące.

Slawo
Slawo
19 grudnia 2016 02:34

Jakos wam nie wyszło panie Petru! Robicie sztuczne zamieszanie i wszyscy jestescie nic nie warci! Czy to PIS czy tez PO są nic nie warci! Wstyd dla wszystkich polakow co wy tam wyprawiacie w tym kraju! Zrobia z wami porzadek!

Jan
Jan
20 grudnia 2016 17:52

Kodowca bierz z gumowca !!! Jebać Platformę !