Odkrycie towarzyskie prezesa PiS Julia Przyłębska działała w młodzieżówce komunistów

Przyłębska nie przyjdzie do Senatu bo "narusza (…) nie tylko rudymenty, ale także kanon kultury rozmowy”

Julia Przyłębska – towarzyskie odkrycie Jarosława Kaczyńskiego – podczas studiów była działaczką Socjalistycznego Związku Studentów Polskich – wynika z akt IPN, do których dotarł onet.pl. Istniejąca w PRL organizacja była w pełni kontrolowana przez władze. Obecna prezes TK zapisała się do SZSP na pierwszym roku studiów i działała w niej przez kilka lat. Dzisiaj w jej oficjalnym życiorysie próżno szukać tej informacji. Przyłębska twierdzi natomiast, że była w opozycyjnym Niezależnym Zrzeszeniu Studentów.

Z kolei jej mąż Andrzej Przyłębski, dziś ambasador Polski w Niemczech, podczas studiów działał w innej komunistycznej młodzieżówce —Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej. Z dokumentów IPN wynika, że deklarował się jako ateista i zwolennik marksizmu. Został zarejestrowany w SB jako tajny współpracownik o pseudonimie „Wolfgang” (tak na marginesie – takie imię nosił jego teść, a ojciec Przyłębskiej).

 

„Sędzia Przyłębska była w komunistycznej młodzieżówce. Kolejny dowód, że tzw. reforma sądownictwa działa odwrotnie, niż głosi PiS. Zamiast naprawiać, psuje, a zamiast usuwać sędziów wychowanych w duchu komunizmu, wprowadza ich na najwyższe stanowiska sądowe” – podsumował na Twitterze prof. Marcin Matczak. A Michał Szułdrzyński z „Rzeczpospolitej” pytał: – „Czy w tzw. reformie sądownictwa nie chodziło o zakończenie kariery sędziów z komunistycznym rodowodem?

Sprawę komentowali też inni internauci: – „Piotrowicz, Kujda, jej mąż, a teraz ona sama, towarzyskie odkrycie Wielkiego Dewelopera”; – „Odznaczony przez władze PRL krzyżem zasługi Stanisław Piotrowicz, zaorał polskie sądownictwo. Żona TW, Julia Przyłębska, działająca w młodzieżówce komunistów, orzeka, co jest konstytucyjne. Do tego duetu brakuje sędziego Kryże jako I prezesa SN. Fajny ten PiS, taki prawy”;

 

– „Czego nie rozumiecie lewaki? To nasza komunistka. Swoja, posłuszna, bierna, na naszej krwi wyhodowana. Nie to co Wy! Ubeckie wdowy, gorszy sorcie, kanalie, cykliści, złodzieje i wegetarianie”;„A co my tu mamy? Towarzyszka Wolfgangowa, żona TW Wolfganga, kucharka jaśnie pana Jarka, aktualnie prezes TK, odebrała staranne komunistyczne wykształcenie, w młodości. Jak tam humor, prawaczki? Raz sierpem, raz młotem? Tak to leciało?”.

bt

Źródło: onet.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
SebsJacek DolińskiHerodAntypisJędrzejgołębica z poznania Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gołębica z poznania
gołębica z poznania

Poprzedni prezes TK był w PZPR to było wycie choć on tego nie ukrywal. Wolfgangowa gotuje tradycyjne polskie dania dla TW Balbiny i jest git.w sumie może i należała zsp ale już o tym zapomniala Czy coś jest. niejasne ?

Jędrzej
Jędrzej

Mnie w 1990 r. zwolnił z Urzędu Miejskiego w Toruniu(komuszy urzędnik) facet z 24-ro letnim stażem w PZPR – gdy ja nawet w zuchach nie byłem

HerodAntypis
HerodAntypis

Wychodzi na to, że w 2015 skorzystano z okazji do Wybudzenia Śpiochów zaprogramowanych jeszcze za Breżniewa. Ciekawe, czy jest tam w PiS chociaż jeden sprawiedliwy i prawy? Ślady w papierach starannie zatarte lub zniszczone ale mentalność, poglądy, bezwzgledność w dążeniu do wytyczonych celów wyraźnie wskazuje na PZPR -; jak to powiedział pan Moczulski : Płatni Zdrajcy Pachołkowie Rosji. Czyje brudy wyjdą jeszcze na jaw? I czy wyborcy PiSu to też wybudzone śpiochy?

Jacek Doliński
Jacek Doliński

„czy jest tam w PiS chociaż jeden sprawiedliwy i prawy?”
To pytanie mnie nurtuje w kontekście większości sejmowej PiS-u z przystawkami (raptem 236 głosów, czyli o 6 więcej niż wynosi połowa liczby posłów). I w ciągu prawie 4 już lat nie znalazło się w tej grupie 7 (słownie siedmiu) posłów, którzy powiedzieliby za prymasem Wyszyńskim „non possumus” i przestaliby wspierać czynnie destrukcję państwa polskiego???

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Kaczyńskiemu przecież bardzo odpowiada ustrój PRL – i usilnie pracuje nad konwersją III RP na PRL-bis. Jedyne co mu nie pasuje – że to nie on był I sekretarzem KC PZPR.

Sebs
Sebs

Co znaczy ten PROF. przed Julia Przyłębska?