Odlot Dudy w gazecie. KE zmusza nas do promowania neomarksizmu?

Odlot Dudy w gazecie. KE zmusza nas do promowania neomarksizmu?

Szef sejmiku małopolskiego, Jan Duda, udzielił wywiadu „Dziennikowi Polskiemu”. Mówił m.in. o wojewódzkiej uchwale wymierzonej w tzw. ideologię LGBT.

„My, jako radni, niczego nie zabraniamy, ale z Komisji Europejskiej dochodzą do nas sygnały, że mamy obowiązek promowania różnorodności preferencji seksualnych. Oznacza to zmuszanie nas do promowania neomarksistowskiej ideologii gender, którą uważamy za społecznie szkodliwą. I mamy do tego prawo” – stwierdził.

 

Przypomnijmy, że KE grozi odebraniem dotacji Małopolsce.

Stwierdził też, iż uchwałę wprowadzono po antykatolickich atakach na świątynie.

„Kontekst był taki, że grupy zradykalizowanych lewicowców atakowały świątynie, malowały sprayem hasła po murach kościołów, bezkarnie obrażały nasze uczucia religijne” – dodał, choć uchwałę przyjęto jeszcze przed Strajkiem Kobiet, kiedy to rzeczywiście doszło do bardzo nielicznych aktów wandalizmu przeciwko klerowi.

Jan Duda przedstawił również swoją autorską wersję definicji „ideologii gender”: „Według tej ideologii można zmienić płeć na podstawie mniej lub bardziej przemyślanych odczuć, bo wtedy człowiek ma jakoby osiągnąć szczęście. I gdy już to nastąpi, wtedy można zmienić sobie rodzinę, partnerów”.

 

W dalszej części wystąpienia oskarżył on UE o „przeideologizowanie”, które wiąże się z rzekomą nadreprezentacją marksistów w Parlamencie Europejskiej (w rzeczywistości grupy komunistyczne są w PE w zdecydowanej mniejszości).

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Na zakończenie odpowiedział na pytanie dot. weta prezydenta ws. Lex TVN.

Andrzej Duda – jak zaznaczył Jan Duda – jest „zwolennikiem wolnych mediów”… Ojciec nie wie jednak, czy jego syn zdecyduje się zawetować ustawę.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lehoo
Lehoo
13 września 2021 17:11

Typowy przypadek paranoi eklezjogennej. Wygląda na nieluleczalny

Marek
Marek
13 września 2021 20:33
Reply to  Lehoo

Do tego ciężki przypadek indoktrynacji ideologią katolicką, a może i kato-faszystowską.

roman
roman
13 września 2021 17:21

My, my, i my…my z bożej łaski król Anglii? Cóż wspólnego ma „neomarksizm” z gender? Czy ten niesympatyczny dziadek mógłby rozwinąć czym jest marksizm, neomarksizm, gender? Bo zdaje się nie mieć o tym zielonego pojęcia

Marek
Marek
13 września 2021 20:35
Reply to  roman

To zależy od języka jakim się Pan posługuje. Polskim normalnym językiem, czy językiem prawicowym. W prawicowym wszystkie łączenia pojęć są możliwe.

Andrzej
Andrzej
14 września 2021 07:04
Reply to  roman

Nie ma bowiem pismo zwane, nie wiem dlaczego ,święte nie pozwalało mu postudiować,chociażby trochę filozofii,Dla niego wyłącznie tomizm,o ile wie co to znaczy.

Predator
Predator
13 września 2021 19:26

Powybierajmy do sejmu, do senatu, na prezydenta chorych psychicznie, na pewno będzie to lepiej wyglądało niż dzisiaj. duda , ojciec dudy, partia pis i ich elektorat, są nieuleczalnie chorzy, a chorych psychicznie można leczyć.

Dron
Dron
13 września 2021 20:28

Nie masz, dudo, prawa nikogo dyskryminować!!! Czy oni wszyscy są w pełni władz umysłowych???

daroo
daroo
14 września 2021 11:24

A ja się zastanawiałem po kim Andriu taki „bystry” jest :/

erwinek
erwinek
14 września 2021 12:07

Jak patrzę na fotkę to widzę tępego zawziętego mściwego człowieczka i nic więcej.