Odlot Korwin-Mikkego: „Określam się jako TRANSSPECJALNY SMOK”

Odlot Korwin-Mikkego: „Określam się jako TRANSSPECJALNY SMOK”

Janusz Korwin-Mikke znów uderzył swoimi oryginalnymi tezami na Twitterze. Zdeklarowany prawicowiec tym razem skomentował wpis dodany przez kolektyw Stop Bzdurom, który zarzucił, że redaktor Beata Lubecka z Radia Zet przeprowadziła wywiad z aktywistką Margot w transfobicznym i nagannym stylu.

Beata Lubecka z Radia Zet dostała nominacje do Grand Press z Redakcji Press za wywiad z Margot. Ten transfobiczny wysryw nie zasługuje na uwagę i nominacja powinna polecieć do Margot za cierpliwość. Zachęcamy do pisania maili w tej sprawie do redakcji” – napisali prorównościowi aktywiści.

Sama Margot krytykowała już Lubecką za jej, rzekomo, nieneutralne podejście. Dziennikarka miała m.in. zarzucić transseksualnej aktywistce prowokowanie, gdyż ta w trakcie nagrania miała „wyzywająco” odsłonięte ramiona.

Korwin-Mikke odpisał na wpis Stop Bzdurom w zaczepny sposób, sugerując, że Margot, jako osoba transseksualna, domaga się specjalnego traktowania. Prawicowiec wykpił też w (pseudo)ironiczny sposób osoby transpłciowe.

Jeśli każdy może sobie wybrać płeć, to czemu nie gatunek? Ja określam się jako transspecjalny smok i żądam by te zacofane drakofoby traktowały mnie odpowiednio. Aha: nie lubię baraniny, proszę o dobrze wysmażone schabowe. Dziewice, z uwagi na mój wiek – w umiarkowanych ilościach” – napisał.

Wpis Korwin-Mikkego naszym zdaniem nie jest zabawny, ale po prostu promujący szkodliwe uprzedzenia względem osób transseksualnych i niebinarnych. Przedstawiciel Konfederacji ponadto powinien zapoznać się z pojęciem znanym jako „płeć społeczno-kulturowa”, bo najwidoczniej ma duże braki.

Większość użytkowników sieci surowo odniosła się do transfobicznych słów polityka.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Proszę się dokształcić z biologii. Nikt sobie niczego nie wybiera, ani nikt nie decyduje w jakim ciele, ani o jakiej orientacji się urodzi. Ale o własnym dzbaństwie można decydować, czego Korwin jest przykładem” – napisała jedna z internautek.

nt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gekon
Gekon
4 grudnia 2020 06:59

O ile pamiętam, to Frasyniuk głosił dużo poważniejsze homofobiczne „wysrywy”. Nie pisaliście wtedy o jego „dużych brakach”.

Andrzej
Andrzej
4 grudnia 2020 07:24

Ten idiota chce być oryginalny a jest żałosny.

Zbyszek
Zbyszek
4 grudnia 2020 08:49

No niestety, tego że jest idiotą Korwin zmienić nie może.

Marek
Marek
4 grudnia 2020 09:04

To wariat, ale tym razem dobrze powiedział. Chłopak chce, żeby uznawano go za dziewczynę – absurd. Nie ma „płci społeczno-kulturowej” – to antynauka. Jest płeć biologiczna – męska lub żeńska, a wszystko poza tym to zaburzenia różnicowania płci.

Rafapon
Rafapon
4 grudnia 2020 18:30
Reply to  Marek

Tak, antynauka. A o co idzie? Jeśli nie wiadomo o co, to idzie o pieniądze. Te zaburzenia mentalno- fizjologiczne, że je tak określę, powinny być korygowane przez psychologów, lub psychiatrów, ale oni sobie z tym zupełnie nie radzą. To najsłabiej rozwinięta dziedzina medycyny. I tu na scenę wkraczają „utalentowani chirurdzy”. Nie podoba ci się, że jesteś babą, albo chłopem? No problem. My ci wytniemy to, przyprawimy tamto, i będziesz wyglądać, jak tylko chcesz. Oczywiście nie za darmo. I biznes się kręci.

Zwinka
Zwinka
4 grudnia 2020 10:29

Cóż, taki sobie cudak obrał sposób na życie. Pies z nim tańcował.

Obserwator
Obserwator
4 grudnia 2020 10:58
Reply to  Zwinka

„…to mezalians byłby dla psa”

Rafapon
Rafapon
4 grudnia 2020 17:16

Brawo KRUL! Żeby tylko politycznie-poprawni nie zechcieli pana przeprowadzić pod Wawel, do smoczej jamy.