Odlot! Ziobro twierdzi, że polityka UE doprowadzi do likwidacji państw narodowych

Odlot! Ziobro twierdzi, że polityka UE doprowadzi do likwidacji państw narodowych

Zbigniew Ziobro pojawił się w skrajnie prawicowej telewizji internetowej Marcina Roli. Wypowiedział się w niej m.in. na tematy związane z budżetem Unii Europejskiej. Twierdził, że jego partia, od początku, działała przeciw decyzjom z nim związanym, które rzekomo zmierzają do ograniczenia kompetencji poszczególnych państw.

 

 

Te decyzje, w tym Funduszu Odbudowy, zmierzają w zupełnie przeciwnym kierunku, w kierunku celu, którego nie ukrywa znaczna część lewicowo-liberalnego establishmentu brukselskiego, czyli budowy państwa federacyjnego, co oznacza anihilację, czyli likwidację państw narodowych. My się na to stanowczo nie zgadzamy” – podkreślił.

Ziobro, oprócz tego, straszył m.in. rzekomymi niebezpieczeństwami związanymi z przyjęciem Funduszu Odbudowy, w tym ze wzrostem zadłużenia.

Głoszone przez niego poglądy bliźniaczo przypominają te prezentowane przez Konfederację. Nic dziwnego, że w trakcie wywiadu powiedział też, iż wiele łączy jego ugrupowanie, Solidarną Polskę, z partią kierowaną przez skrajną prawicę.

 

Wskazał przy tym na różnicę dzielącą obydwa ugrupowania – jest nim stosunek do Rosji. „My jesteśmy zdecydowanie antyrosyjscy jako Solidarna Polska” – powiedział.

Internetowa stacja Roli była już wielokrotnie blokowana w social mediach, co wiąże się z udostępnianiem przez nią nienawistnych i, jak się okazuje, fake’owych treści.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Ziobro, pokazując się w takim medium, legitymizuje jego działalność.

/kw/

Źródło: gazeta.pl                                                                                                                         

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
15 maja 2021 00:06

Ziobro jest tak niedouczonym tempakiem, ze nie zna wogole historii UE. Deklaracja Szumana zakladala utworzenie federalnego panstwa europejskiego juz w 1951 roku. A jesli do tego dojdzie to cale szczescie. Panstwo narodowe juz nie ma sensu a ten nieuk Ziobro zyje w XIX wieku i swoim intelektualnym i kulturalnym ograniczeniem mysli, ze przekona ludzi, ze Ue niszczy panstwa. Po co nam polakom byle jakie panstwo z byle jakim rzadem tepakow…

Stanisław
Stanisław
17 maja 2021 13:12
Reply to  Agnieszka

cyt.”Panstwo narodowe juz nie ma sensu”- poważnie tak Pani sądzi? To sens istnienia bezcennego Izraela też Pani kwestionuje?

Ramzes
Ramzes
17 maja 2021 14:05
Reply to  Stanisław

A do jakiej „Unii” należy Izrael jako państwo?

Dron
Dron
15 maja 2021 09:47

Sądzę, panie Z., że najlepiej byłoby panu w Korei Płn. To jest kraj z zamkniętymi granicami, nikt nie ma prawa wtrącać się w jego politykę, gospodarkę, trzymanie ludzi w obozach, rozstrzeliwanie za nic, głód, itp. To jest kraj wprost stworzony dla pana.