Odmowa wszczęcia śledztwa ws. polityków PiS, którzy 10 kwietnia na Wawelu nie zachowali środków ostrożności w związku z pandemią

Odmowa wszczęcia śledztwa ws. polityków PiS, którzy 10 kwietnia na Wawelu nie zachowali środków ostrożności w związku z pandemią

Prokuratura w Krakowie odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie obecności polityków PiS na Wawelu bez zachowania środków ostrożności związanych z pandemią koronawirusa. Pisaliśmy o tym w artykule „Cała delegacja ostentacyjnie łamiąc prawo pojawiła się na Wawelu (…) wyślemy w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury”.

 

Rzeczone zawiadomienie złożył Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. – „Szef Prokuratury Okręgowej w Krakowie Rafał Babiński stwierdza, że zawiadomienie jest „lakoniczne” i w związku z tym „brak jest podstaw do wszczęcia procedury prawno-karnej”. Wg niego opieranie się tylko na doniesieniach medialnych jest niewystarczającym powodem do wszczęcia postępowania” – napisano na Facebooku Ośrodka.

Dodajmy, że na dziedziniec Wawelu z… powodu pandemii koronawirusa nie wpuszczono dziennikarzy i fotoreporterów, poza oczywiście wybranymi przedstawicielami mediów.

 

Działacze Ośrodka nie kryją oburzenia z powodu decyzji prokuratury. – „Nie jest to pierwszy raz, gdy prokuratorzy starają się wykorzystywać kruczki prawne, by uniemożliwić nam, jako obywatelom, dochodzenie swoich praw. Jednak i tym razem nie pozostawimy sprawy samej sobie, podejmujemy kolejne działania” – zapowiedzieli.

bt

Źródło: wyborcza.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smętek
smętek
9 maja 2020 16:37

Ile jeszcze musi czasu minąć żebyśmy zrozumieli, że wszelkie nakazy i zakazy obowiązują przeciętnego Polaka. Wybrańcy nie muszą się do niczego stosować. Do stu par beczek i kartaczy, czy naprawdę nie zależy nam na ochronie godności każdego z nas i szacunku dla nas.

Aleksander
Aleksander
9 maja 2020 18:12

Są równi i równiejszy.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
9 maja 2020 23:23

Szkoda, że nikt ich tam przypadkiem nie obkaszlał. Nigdy nikomu źle nie życzyłam, ale przecież to choróbsko nie jest równoznaczne z wyrokiem śmierci, a poza tym opiekę lekarską zapewnili sobie na wysokim poziomie. Wystarczyłoby, żeby się jeden z drugim poważnie pochorował i na jakiś czas zniknął ze sceny. Taka nieobecność tego czy owego mogłaby sporo zmienić.

andrzej
andrzej
9 maja 2020 23:57

Bo to są ” pany”

Dorota
Dorota
10 maja 2020 09:24

Odmowa wszczęcia śledztwa oczywiście jest draństwem, ale widok pisowskich nadludzi narażających się na zakażenie budzi nadzieję…

andrzej
andrzej
10 maja 2020 21:49

Pany są ponad prawem.