Odwołanie Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP to kolejna ustawka?

Jacek Kurski zdecydował (za Dudę), że nie będzie już żadnej debaty? Przedstawiciel TVP o prezydencie: "Nie wiadomo, jak wypadłby w takim starciu"

Podczas nocnej konferencji w Pałacu Prezydenckim przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański powiedział, że zarządził korespondencyjne głosowanie nad odwołaniem Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP. Jak stwierdził wczoraj, spośród 5 członków Rady – czworo opowiedziało się za odwołaniem Kurskiego. Dziś ponoć już wszyscy się pod tym podpisali.

 

Sprawa jest też żywo komentowana w sieci. – „Sprawa Kurskiego jest mało istotna w haniebnym podpisie Dudy (bo decyzja jest Kaczyńskiego). Paradoksalnie, dla Jacka Kurskiego może być to korzystne. Doprowadził TVPiS do finansowej zapaści, moralnego i etycznego dna, a teraz biorąc olbrzymią odprawę, zejdzie z linii strzału”;

– „Ustawka jak stąd do San Escobar. Sam Kurski „oddał się do dyspozycji” Dudy, Duda wykazał się „asertywnością”, a prezes ciućka landrynki i wzdycha jaka ta ciemna hołota naiwna. Kurski wróci i to za jeszcze większe pieniądze niż do tej pory”; – „Odwołają go, zostanie p.o. do czasu rozstrzygnięcia „konkursu” i potem „wygra” konkurs”; – „W państwie Jarka to nie ma znaczenia, kto jest na czele TVP, bo i tak wiadomo, że wszystko będzie robione tak, żeby się Jarkowi podobało. Zresztą Rachonie, Holeckie, Ogórkowe i Ziemkiewicze zostają” – pisali internauci.

 

W wielu komentarzach pojawia się wątek poprzedniego – nieudanego – odwołania Jacka Kurskiego. Próbowała tego dokonać Rada Mediów Narodowych w sierpniu 2016 r. Jeszcze tego samego dnia – po spotkaniu Czabańskiego i Lichockiej z Jarosławem Kaczyńskim – decyzja została zmieniona.

„W związku z pogłoskami o dymisji Kurskiego przypominam, że podobna ustawka już była. Za Tuska dziadka z Wehrmachtu wyleciał lipnie na kilka miesięcy z PiS. Właśnie w trakcie kampanii prezydenckiej 2005. Potem go przywrócono” – przypomniał Waldemar Kuczyński jeszcze jedną sytuację sprzed lat.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ZwinkamarianMaciek123454321Jacek DolińskiPolka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Ciekawa jestem, jaką część z tych 2 miliardów Kura weźmie w postaci odprawy.

Zwinka
Zwinka

E, jakieś drobne miliony…

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Za dużo było objawów świadczących o ostrym konflikcie między Kurskim i jego stronnikami (w tym Kaczyńskim) a Dudą, żeby potraktować wywalenie Kurskiego jako ustawkę. Jest oczywiste, że współmafiosi nie dadzą mu zginąć – bo zna zbyt wiele wspólnych sekretów. A czy w TVP coś się zmieni? Może tam dojść do wewnętrznej wojny pomiędzy osobnikami „powieszonymi pod” Kurskiego a ich konkurentami, ale jakaś zasadnicza zmiana linii w 1/3 kampanii wyborczej Dudy raczej nie wchodzi w grę. Chyba, że Kaczyński, który nigdy nie przegrywa i nigdy nie wybacza, naciśnie hamulec na kampanię wyborczą Dudy, bo będzie wolał mieć do czynienia z prezydentem… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

Wreszcie ktoś publicznie nazwał kurskiego (Jacka, nie Jarosława – żeby nie było wątpliwości) skurwysynem. Dziękuję.

marian
marian

Na wywalenie tej całej bandy nie potrzeba wcale pieniędzy. Wystarczy podjechać taczkami pod wszystkie ibstytucje i po ptokach. Tylko trochę odwagi rewolucjoniści