Odwołanie wiceministrów to tuszowanie afery z nagrodami dla rządu

Odwołanie wiceministrów to tuszowanie afery z nagrodami dla rządu

– „Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że 17 wiceministrów zmieni swoje wizytówki. Nie będą wiceministrami, ale – jak pan Piotr Woźny – będą pełnomocnikami. To jest oszustwo i fikcja, robienie Polaków w balona, mówiąc kolokwialnie. To jest kolejna próba oszustwa i zapudrowania tej skrzeczącej rzeczywistości, która od wielu miesięcy uwiera Polaków, bo to są nagrody, premie, które wypłacają sobie” – powiedział w Sejmie Sławomir Neumann z PO. To jego komentarz na temat odwołania przez Mateusza Morawieckiego 17 wiceministrów.

Według Mariusza Witczaka z PO, „szykują się duże podwyżki dla członków rządu. Premier Morawiecki chce podsekretarzy stanu przesunąć do korpusu służby cywilnej na najwyższe stanowiska urzędnicze w tymże korpusie i od razu w kategoriach bezkonkursowych oni będą otrzymywali najwyższe wynagrodzenia w służbie cywilnej”. Jak zaznaczył, służba cywilna przed „dobrą zmianą” była wykwalifikowana i apolityczna. – „Służbę cywilną PiS od razu po przejęciu władzy zniszczył, bowiem wpuścił polityków do służby cywilnej, zrezygnował z konkursu i rozmaici działacze PiS-owscy zostali wpuszczeni na bardzo wysokie stanowiska urzędnicze” – podkreślił Witczak.

Podobnie krytycznie wypowiedziała się Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej. – „Ciekawą filozofię ma ten rząd: najpierw utuczyć się do niebotycznych rozmiarów, a potem odchudzać. Okazało się, że był to pierwszy w historii rząd, który tak sowicie się nagrodził, w związku z tym w tej chwili premier Mateusz Morawiecki dostał zadanie, żeby „posprzątać”, więc „sprząta”. Okazuje się, że każdy zwalniany minister czy wiceminister jest tym, który wcześniej dostał nagrodę lub premię od rządu. W związku z tym my już za nich zapłaciliśmy” – stwierdziła szefowa Nowoczesnej.

„Skoro dziś zwalniają tych ludzi, to znaczy, że byli niepotrzebni, czyli przez pewien czas pieniądze publiczne były marnotrawione. I chyba to jest w tym wszystkim najgorsze. To nikt inny jak m.in. pan Morawiecki jako wicepremier dopuścił do tego, żeby było 126 wiceministrów, a teraz mówi, że będzie odchudzał” – stwierdził rzecznik PSL Jakub Stefaniak.

bt

Źródło: onet.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
AlkaPlus ujemnyJacek Doliński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacek Doliński
Jacek Doliński

Udało mi się rozszyfrować ten algorytm służący do obliczenia liczby wiceministrów w rządzie, o którym w wywiadzie dla Rzeczpospolitej mówił min. Dworczyk: (Prezes do premiera przy okazji niedzielnego obiadu u swoich przyjaciół): – Mateusz, coś ty, q…, na głowę upadł!? Ponad setka wiceministrów w rządzie! Co to ma być? I jeszcze te 15 baniek które Antoni wydał na karty służbowe! Przecież totalna opozycja tylko na to czyha! Już podnoszą jazgot, a jak to dotrze do naszego ciemnego ludu, to nawet nasi komisarze i Sąd Najwyższy nam nie pomogą – trzeba im będzie przed wyborami dać 1000+ – a z pustego… Czytaj więcej »

Plus ujemny
Plus ujemny

A gdzie komentarz pana Marcina? Czemu nie daje odporu wrażym knowaniom!

Alka
Alka

Jeszcze nie dostal przekazu dnia.