Odwołano kolejne spotkanie z narodowcem Jackiem Międlarem – tym razem w Łodzi

Parasol ochronny prokuratury nad Międlarem?

Prawie 20 organizacji pozarządowych i partii politycznych, a także środowiska antyfaszystowskie i studenckie zaprotestowały przeciw przyjazdowi antysemity i nacjonalisty, byłego księdza Jacka Międlara do Łodzi. Stowarzyszenie Robotników Chrześcijańskich, które miało udostępnić mu salę na spotkanie autorskie, poinformowało, że wycofuje się z umowy. – „Decyzją Zarządu SRCh sobotnie spotkanie z Jackiem Międlarem zostaje odwołane” – napisano na Facebooku Stowarzyszenia.

Decyzją Zarządu SRCh sobotnie spotkanie z Jackiem Międlarem zostaje odwołane.

Opublikowany przez Stowarzyszenie Robotników Chrześcijańskich w Łodzi Piątek, 10 sierpnia 2018

„Wygraliśmy! @jacekmiedlar – faszyzm w Łodzi nie przejdzie! Dziękujemy wszystkim za solidarny odważny opór i obronę konstytucyjnego porządku Rzeczypospolitej” – napisano na Twitterze Łódzkiej Arki Demokracji. – „Być może Międlar znajdzie inną salę do jutra. Możliwe jest też, że spotka się ze swoimi fanami na ulicy, tak jak zrobił to we Wrocławiu. Będziemy wszędzie tam, gdzie będzie i on” – powiedziała „GW” Katarzyna Knapik z Obywateli RP.

Podobnie było we Wrocławiu, o czym pisaliśmy w artykule „Klub po masowych protestach odwołał spotkanie z antysemitą Międlarem”. Były ksiądz zorganizował jednak spotkanie na pl. Gołębim. Jego zwolennicy szarpali i obrażali przeciwników narodowca.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
MarekAndrzejObserwatordPo2SZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Powstało nowe słowo – „wymiędlaraj”. I już wszyscy wiedzą, o co chodzi.

Zwinka
Zwinka

Brawo, Skoro przedstawicielom władzy faszyści nie przeszkadzają, a nawet głaszczą ich po wygolonych łbach, to Obywatele sami muszą zatroszczyć się o społeczne bezpieczeństwo.

Zbyszek
Zbyszek

Ten Polak Katolik pójdzie za to co czyni do nieba?

Andrzej
Andrzej

Do pierdla.

dPo2S
dPo2S

Fajnie się uprawia ideologiczny terror, prawda?

Obserwator
Obserwator

Takiego gościa należy „na kopach” wymiędlarać za drzwi.

Marek
Marek

Lepszy „ideologiczny terror” (co za absurdalny zarzut) niż zezwolenie na szerzenie ideologi nienawiści. Jeśli już ktoś marzy o wprowadzenie „ideologicznego terroru” (w rozumieniu zezwolenia na tylko jedną ideologię pod groźbą terroru właśnie) to tym kimś jest właśnie Międlar i jego „nacjonaliści” (a tak naprawdę faszyści albo gorzej).