Ofiara księży pedofilii przez lata zwracała się o pomoc do Dziwisza, ale…kardynał milczał

Ofiara księży pedofilii przez lata zwracała się o pomoc do Dziwisza, ale…kardynał milczał

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski upublicznił dzisiaj list jednej z ofiar pedofilów kościelnych, skierowany do kardynała Stanisława Dziwisza.

Jego autor był wielokrotnie krzywdzony przez księży z archidiecezji krakowskiej i ks. Z. z archidiecezji Newark w stanie New Jersey w USA, którą kierował wówczas kardynał Theodor McCarrick, usunięty z kapłaństwa za skandale obyczajowe.

 

Ks. Isakowicz-Zaleski przypomina, że pokrzywdzony mężczyzna zgłaszał swoją sprawę Dziwiszowi już od 2005 roku. Opisywał w swych pismach znane mu przypadki pedofilii i homoseksualizmu wśród księży archidiecezji krakowskiej, ale przez lata kardynał milczał.

W liście z 2015 roku, który dzisiaj został upubliczniony, czytamy: „Jako przełożony pełniący funkcję Metropolity Krakowskiego w pełni Wasza Ekscelencja ponosi odpowiedzialność za podległych sobie kapłanów, za ich proceder, należy tutaj powołać się KONKORDAT”.

I dalej: „Nie można tu tracić z pola widzenia faktu, że Wasza Ekscelencja był świadomy, poinformowany o tym, czym zajmują się kapłani, dowodem są pisma kierowane do Waszej Ekscelencji i dwukrotna rozmowa z moją osobą na audiencji u Waszej Ekscelencji, nadto dokumenty nadesłane mojej osobie przez Stolicę Apostolską JEGO ŚWIĄTOBLIWOŚCI PAPIEŻA FRANCISZKA. Niniejszym informuję, że charakter tej sprawie będzie nadany jawny, publiczny”.

Dowodem na to, że list został przekazany do adresata jest potwierdzenie jego odbioru pieczątką postawioną przez przedstawiciela kurii 11 października 2015 roku.

 

Mimo że 22 lutego 2021 roku Prokuratura umorzyła ponownie sprawę, powołując się na jej przedawnienie, choć jednak uznała wiarygodność zeznań pokrzywdzonego, Tadeusz Isakowicz-Zaleski nie odpuszcza.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Będzie kontynuował swoje działania, bo chce, by wreszcie sprawiedliwości stało się zadość, by pomóc temu człowiekowi odzyskać choć odrobinę spokoju.  Ma też świadomość, jak bardzo kościół zniszczył życie swej ofiary, która dzisiaj żyje w nędzy, jest wrakiem człowieka, wykończonym psychicznie, ale jednocześnie nadal pozostaje osobą silnie wierzącą w Boga.

Oby więcej było takich księży jak Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Oby Dziwisz i jemu podobni wreszcie pochylili z pokorą głowy i usunęli się w cień, bo dość zła swoim milczeniem zrobili.

Tamara Olszewska

Źródło: wyborcza.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafapon
Rafapon
1 marca 2021 22:59

On nawet swojego szefa, dzięki któremu w ogóle do czegoś doszedł, zrobił w konia. Wyjątkowo obrzydliwy typ. Nie tylko z wyglądu.

Leszek
Leszek
1 marca 2021 23:25

Nie bądźmy naiwni. Dziwisza nie ruszy nikt ! Na Ziemi.

Rafapon
Rafapon
3 marca 2021 16:54
Reply to  Leszek

Dopiero pod ziemią. Ale nawet te robaki będą rzygać.

HerodAntypis
HerodAntypis
2 marca 2021 02:11

No dobra, pdofil w czarnej sukience zgwałcił dzieciaka dawno temu i zgodnie z kulawym prawem jego zbrodnia się przedawniła, ale przecież przestępstwo ukrywania pedofilii nie może ulec przedawnieniu. Nieważne, czy dziwisz dowiedział się o tym 5 czy 50 lat temu. Jeśli nie ujawnił zbrodni ani nic z tym nie zrobił, to znaczy że nadal tkwi w przestępstwie. Nie może ulec przedawnieniu coś, co nadal trwa. Jeśli ktoś ukradł samochód 20 lat temu, to kradzież się przedawniła, ale jeśli ten ktoś codziennie kradnie samochód, to występuje ciągłość przestępstwa. Póki co, przedawnionym pedofilom mus jest odpuścić, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby ścigać hienarchów za ukrywanie pedofilów, krzywoprzysięstwo i mataczenie.

Last edited 1 miesiąc temu by HerodAntypis
Gekon
Gekon
2 marca 2021 18:27
Reply to  HerodAntypis

Nie, radco prawny od siedmiu boleści, prawo nie działa w ten sposób. Długo nad tym myślałeś?

HerodAntypis
HerodAntypis
2 marca 2021 22:42
Reply to  Gekon

Kto ci wmówił że prawo tak nie działa? Plejada pisowskich odpadów prawniczych czy może jednokierunkowe cwaniaki z ordojuris? Jak mi światło nie działa to włączam włącznikiem, ale ciemniak na to nie wpadnie i będzie siedział w ciemnościach dopóki słońce nie wzejdzie.

Ksiądz wikary z onr
Ksiądz wikary z onr
2 marca 2021 03:39

Postulaty prawdziwych Polaków-młodych patriotów IP dzisiaj 10:24

1. Wypowiedzieć haniebny konkordat z tzw. „stolicą apostolską”

2. Odciąć kościół watykański od pieniędzy państwa polskiego

3. Znacjonalizować OLBRZYMI kościelny majątek (pochodzący najczęściej z grabieży dóbr słowiańskich społeczności plemiennych)

4. Uwolnić szkoły i przedszkola od religii

5. Traktować kościół jak każde inne przedsiębiorstwo

6. Winnych czynów pedofilskich i ich ukrywaczy ukarać przed sądem powszechnym

7. Uwolnić instytucje państwowe od kasożernych kapelanów

8. Odebrać klerowi stopnie wojskowe, kasę z armii i dostęp do wojska

9. Odciąć kler od uroczystości państwowych

10. Usunąć krzyże z instytucji państwowych i samorządowych, w tym z sejmu i senatu

11. Usunąć z kodeksu karnego bezsensowny artykuł o obrazie uczuć religijnych

12. Zlikwidować złodziejski fundusz kościelny

13. Usunąć wydziały teologiczne z polskich uczelni państwowych

14. Znacjonalizować wszystkie cmentarze

P.S.

Dokąd w Polsce będzie rządził nuncjusz apostolski z klerem, to Kaczyńskiego możecie pocałować w du.. !
Kaczyński, Morawiecki, Duda, Ziobro, Szydło, to marionetki w rękach biskupów.

Kaczyński mając, co niedzielę do dyspozycji tubę propagandową w postaci 11000 ambon i dziesiątek tysięcy konfesjonałów śmieje się w nos opozycji !

Skąd biskupi mają pałace ?
https://oko.press/ile-ksieza-musza-placic-kurii/?u=true

Ksiądz wikary z onr
Ksiądz wikary z onr
2 marca 2021 03:43

Jak to jest ?

Polska wydaje z naszych podatków miliardy złotych na kulturę fizyczną i zdrowie (lekcje WF w szkołach, sport, rekreację, służbę zdrowia itp), po to między innymi, aby Polacy byli zdrowi, zdolni do pracy, zakładania rodzin, a kobiety do rodzenia zdrowych i pełnosprawnych dzieci.

A z drugiej strony PiS z przedstawicielami watykańskiego okupanta – nuncjuszem apostolskim i klerem oraz fundamentalną sektą Ordo Juris, propagując średniowieczną ciemnotę i ideologie katolicką, na chama, wbrew woli większości Polaków, wymusza na kobietach rodzenie niepełnosprawnych dzieci i mutantów ludzi !

Ordo Juris, zbrojne ramię Watykanu, została już dawno wygoniona na zbity pysk ze wszystkich krajów Europy. Tylko w Polsce, wspólnie z klerem sieje średniowieczną ciemnotę, wywołuje konflikty oraz dzieli i szczuje ludzi !

Maja
Maja
2 marca 2021 07:45

Dziwisz to postać budząca skrajne obrzydzenie, Całe życie robił draństwa, na ostatniej prostej – nie lepiej.
Ciekawe, czy on naprawdę wierzy, że dozna zbawienia po śmierci. Stoicki spokój, z jakim – podobnie jak Głódź, a wcześniej Gulbinowicz – na nią czeka, wskazuje, że dobro ludzi nic go nie obchodzi.

Zwinka
Zwinka
2 marca 2021 11:40

Kardynał milczał, bo milczeli wszyscy. Zgodnie z papieską instrukcją omerty Crimen Sollicitationis.