Ofiary tylko w małych kopertach bo „wielkiej koperty nie da rady włożyć do takiej skarbony”. „Niech się to nigdzie nie zapląta”

NIK bada przyznanie prawie 1 mln zł z resortu zdrowia fundacji Tadeusza Rydzyka

Wirtualna Polska napisała o najnowszym apelu T. Rydzyka, w którym redemptorysta domaga się od wiernych kasy na zakup nowego wozu transmisyjnego dla toruńskiej rozgłośni. Okazją do zbiórki na ten cel będzie zapowiedziana na najbliższy weekend 28. pielgrzymka „Rodziny Radia Maryja” do Częstochowy.

„Zapraszamy wszystkich – przybywajcie osobiście, w grupach zorganizowanych i indywidualnie, różnymi środkami lokomocji. W domach niech zostaną tylko chorzy” – napisał duchowny.

Apel nie pozostał bez zgryźliwych komentarzy, bo choć Rydzyk skarży się, iż dotychczasowy sprzęt, jakim dysponuje radio liczy sobie już 16 lat, jest zdezelowany i bez 5 mln zł nie uda się go zastąpić nowym lepszym, to nie wszystkim ta nienowa inicjatywa redemptorysty przypadła do gustu.

 

Pikanterii dodaje jej precyzyjny instruktarz: „…prosimy o pomoc, o symboliczną ‘Różę’ dla Matki Najświętszej – dla Jej radia, bo to jest Jej radio. Te ofiary składamy w małych namiotach pomiędzy namiotami Fundacji ‘Nasza Przyszłość’, w małych kopertach, podpisanych imieniem, nazwiskiem i adresem dla podziękowania – równocześnie zaznaczenia, że ofiara doszła. Wkładamy je do skarbon dostosowanych do małych, a nie wielkich kopert. Nie wielkie koperty. Tej wielkiej koperty nie da rady włożyć do takiej skarbony, a nie chcielibyśmy, aby to było gdzieś z boku. Niech się to nigdzie nie zapląta. Niech dotrze pod właściwy adres” – apeluje Rydzyk do fanów swojej rozgłośni.

Grupa internautów zareagowała nie przebierając w słowach: „że też tego ciula jeszcze nikt nie odstrzelił…”, „powiesić w końcu tego lumpa”, „TY ŻEBRAKU PASKUDNY TY LEPIEJ ZBIERAJ DLA SIEBIE NA SZNUREK”, „Tylko batem po grzbiecie tego naciągacza…” – cytuje komentarze przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą Ryszard Nowak, grożąc portalowi i autorom wpisów konsekwencjami prawnymi. Sugeruje, że wiele z nich nawołuje do zabójstwa duchownego. O możliwości popełnienie przestępstwa napisał do prokuratora generalnego, twierdząc że stoi za tym jakaś opłacana grupa.

/p/

Źródło: Wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
5 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
GrzegorzZwinkaSawonarolaObserwatorMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

On został już teraz uznany za świętego i za te wszystkie poczynania nie spotka go żadna kara.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

A podatku od darowizny nie będzie musiał płacić jako kościelna fundacja

Marek
Marek

…..a banknoty najlepiej w nominale 500 żł, może być też 100 Euro, bo brak ludzi do liczenia drobiazgu.

Maciek123454321
Maciek123454321

Dobre 🙂

Obserwator
Obserwator

Może lepiej po złotówce od pielgrzyma, będzie miał od razu informację o ilości swoich wyznawców(słuchaczy).

Grzegorz
Grzegorz

W ten sposób to na wykałaczki nie zarobi.

Jantar
Jantar

„…w małych kopertach, podpisanych imieniem, nazwiskiem i adresem…” – przepraszam bardzo, ale jakim prawem wyłudza dane osobowe? Nie ma prawa tego żądać! Prokuratura powinna się tym zająć, ale Rydzyk oczywiście jest nietykalny.

Maciek123454321
Maciek123454321

Potem będzie, że dostał od babć i dziadków. Niestety zmarli…………….

Sawonarola
Sawonarola

Guru toruńskiej sekty znowu zaktywizował „strzyżenie owieczek”! A gdzie podziały się pieniądze z cegiełek na ratowanie stoczni?
Bezczelny geszefciarz żerujący na łatwowiernych, biednych, starczych ludziach, których mami i doi ile wlezie. Potrafi wyciągnąć każdy, ostatni wdowi grosz.
W każdym normalnym kraju to były by sprawy dla prokuratora!

Jantar
Jantar

Ktoś kiedyś zacytował Rydzyka na jakimś portalu. Nie pamiętam, czy to było z anteny Radia Ma-Ryja, czy z nagranego ukrytą kamerą jakiegoś spotkania w wąskim gronie. Cytat był następujący: „Ale te stare baby dobrze się doi!”.

Zwinka
Zwinka

No proszę, jaki skromny zakonnik. A mógł przecież wywiercić w skarbonie większą dziurę.