Ogary poszły w las. PiS otworzył sezon polowań w Senacie

KO chce przeforsować w Senacie poprawki do ustawy ws. Funduszu Odbudowy

PiS rozpaczliwie szuka poparcia w Senacie, dla swojego kandydata na RPO, Bartłomieja Wróblewskiego, którego Sejm na to stanowisko wybrał  15 kwietnia.

Wróblewski został wybrany głosami posłów Zjednoczonej Prawicy, podczas gdy kandydaci zgłoszeni przez  kluby parlamentarne – prawnik Sławomir Patyra i działacz społeczny Piotr Ikonowicz – zostali odrzuceni, czego można się było od początku spodziewać.

Sam Bartłomiej Wróblewski stara się jak może zrobić dobre wrażenie. Do senatorów trafiło pismo, w którym Wróblewski prosi o wskazanie kandydata na zastępcę RPO. Jednocześnie sam też namawia ich do poparcia własnej kandydatury.

Jacek Bury, Senator Polski 2050 był już trzykrotnie namawiany do poparcia Wróblewskiego. Jak mówi, „Kandydat na RPO odwołuje się m.in. do hobby poszczególnych senatorów, np. chodzenia po górach. Deklaruje, że sam wszedł na Aconcague, najwyższy szczyt Ameryki Południowej”.

PiS z uporem maniaka wciska ciągle tego samego kandydata na RPO. W tej chwili w Senacie opozycja ma większość. Dlatego PiS robi co może żeby któregoś z senatorów przeciągnąć na swoją stronę.

Do poparcia Wróblewskiego  namawiano również również senator ze Śląska,  Halinę Biedę z klubu Koalicji Obywatelskiej.

Przedstawiciele opozycyjnych ugrupowań zapowiadają, że Bartłomiej Wróblewski nie otrzyma poparcia Senatu. Tymczasem PiS wykonuje taniec świętego Wita aby senatorowie poparli jego kandydata.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Bartłomiej Wróblewski obiecuje, że będzie ambasadorem praw polskiej rodziny,prawa rodziców do wychowywania dzieci zgodnie ze swoimi poglądami,  będzie wspierał najsłabszych, bronił wolności i praw rolników i liberalnych wolności.

Na razie opozycja ma w Senacie większość, a PiS wykonuje taniec świętego Wita, żeby kogoś z senatu przeciągnąć na swoją stronę.

/OE/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Shaq
Shaq
22 kwietnia 2021 08:25

W tej całej kandydaturze Wróblewskiego nie ma nic poza powodami do zażenowania. Człowiek bez dorobku, bez osiągnięć, nikt go nie lubi ani nie popiera, zaro autorytetu. Tyle że posłuszny. No i wiadomo, że o to chodzi pisowi – żeby gość, znany tylko z tego, że przyczynił się walnie do zakazu aborcji nie przeszkadzał władzom w łamaniu praw obywatelskich. Równie dobrze mogli na to stanowisko wysłać jakiegoś Asta albo Kaletę.

daroo
daroo
22 kwietnia 2021 08:30

„Obiecanki macanki a głupiemu stoi” katotalib który „wyprowadził ” w 2020r dla zaspokojenia swojej chorej pseudokatolickiej ambicji dziesiątki jeśli nie setki tysięcy protestujących teraz łże w żywe oczy że chce być ich obrońcą? No koń by się uśmiał ( gdyby to choć odrobinę zabawne było) 🙁

HerodAntypis
HerodAntypis
22 kwietnia 2021 08:49

Debil źle usłyszał i cały czas myśli, że to ma być Rzeźnik Praw Obywatelskich; na to stanowisko rzeczywiście się nadaję, tak samo jak i na Rzecznika Praw Żebraków.

Jantar
Jantar
22 kwietnia 2021 12:55

Jeśli Wróblewski przejdzie głosami senatu na RPO to kto stanie przeciwko rządowi w imieniu obywateli, jak Czarnek od września zmieni obowiązujące przepisy, w wyniku czego religia stanie się przedmiotem obowiązkowym dla każdego ucznia? W Gazecie Polskiej bowiem Czarnej zapowiedział wykreślenie przepisu umożliwiającego uczniom rezygnację z zajęć religii lub etyki i wprowadzenie tych przedmiotów jako obowiązkowych. Ponieważ nauczycieli etyki nie ma, a tam, gdzie jest prowadzona, lekcje prowadzą katecheci, a także dyrektorzy szkół odmawiają prowadzenia etyki dla pojedynczych uczniów, de facto religia stanie się obowiązkowym przedmiotem dla każdego dziecka. I to się nazywa „edukacja świecka”, „państwo świeckie”, „wolność wyboru wyznania”. Nasze konstytucyjne prawa zostaną w bestialski sposób złamane i RPO, który zapisał się jako katolicki fundamentalista nie kiwnie nawet palcem w naszej obronie!

Marek
Marek
22 kwietnia 2021 13:41

Nawet się nie wysila aby zdobyć głosy. Pieprzy tylko farmazony prawicy. obrona rolników? Serio? Jakieś prawa rolników są zagrożone, czy odbierane? Chyba dodawane, dodatkowe przywileje. A tych naprawdę narażonych, tych którym naprawdę odbiera się podstawowe prawa on nawet nie ma odwagi nazwać, taki on niezależny.
I jeszcze obrona „liberalnych wolności” czy prawicowiec, konserwatyzmy fanatyk i religijny fundamentalista w ogóle rozumie co to jest liberalizm? Wątpię.