Ojciec Andrzeja Dudy: „Obecna dyskusja [o księżach pedofilach] jest sztucznie wywołana”

„Złote myśli” ojca prezydenta Rzeczpospolitej

Prof. Jan Duda zabrał głos w sprawie dokumentu braci Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele. Filmu wprawdzie nie widział, ale zamierza obejrzeć, bo lubi „analizować zjawiska”.

„Uważam, że obecna dyskusja jest sztucznie wywołana. To sztucznie wytworzony problem. Przedstawiciele Episkopatu wypowiedzieli się w filmie i ich stanowisko było bardzo czytelne. Ze zjawiskiem pedofilii walczymy z każdej strony. Także Kościół walczy z tym zjawiskiem. Nie jest tajemnicą, że Kościół od zawsze miał wrogów. Teraz też ich ma. Ci wrogowie mają tubę, więc dzisiaj korzystają z niej” – powiedział wp.pl ojciec prezydenta. Prof. Duda jest wykładowcą na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i radnym PiS w tym mieście.

Może jak Jan Duda obejrzy film, to dotrze do niego, że „przedstawiciele Episkopatu” odmówili Sekielskim komentarza. Wypowiedzieli się dopiero po emisji dokumentu.

– „Sztucznie wytworzony problem?? AGH powinno się wstydzić takiego profesora”; – „Kościół walczy z pedofilią mniej więcej tak jak Związek Radziecki walczył o pokój”;

– „Jakie drzewo taki klin, jaki ojciec taki syn” – komentowali internauci. Przypomnijmy więc reakcję prezydenta, o której pisaliśmy w artykule „Duda odniósł się do „Tylko nie mów nikomu”, nie pisząc słowa o księżach pedofilach!”.

bt

Źródło: wp.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ZwinkaMaciek123454321IrenaMIrandaPiJar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Zadziwiające, że krytykanci tego filmu w większości go nie widzieli. Odezwał się Strażnik Moralności (SM – sklerosis multiplex) od siedmiu boleści.

PiJar
PiJar

Tak właśnie klerykalna propaganda (nie mylić z przekazem Ewangelii!) zniewala i dogmatyzuje umysły. Człowiek, który od dziecka jest wdrażany do ślepego posłuszeństwa i uległości wobec sutanny, przyjmie każdy absurd i nonsens jako oczywistość, jeżeli tylko wyjdzie z ust kościelnego autorytetu. I nie pomoże tu bycie profesorem – jedno słowo duchownego powoduje automatyczne wyłączenie myślenia. Profesor Duda być może „zanalizuje zjawisko”, ale można założyć z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, iż utwierdzi się jedynie w swoim przekonaniu, że „Kościół od zawsze miał wrogów. Teraz też ich ma”. Oto modelowy UMYSŁ ZNIEWOLONY!

MIranda
MIranda

jak Duda senior lubi „analizować zjawiska” , to niech przeanalizuje błędy w wychowaniu Dudy juniora , że jest on dziś „sztucznym prezydentem”.

Irena
Irena

Mala dziewczynka , przed pierwsza komunia sw. zostaje zbrukana …bo jej ksiądz kaze jej ……jej małymi raczkami masturbować swoje genitalia …..obrzydliwość !!! Ojciec prezydenta nazywa to ….”sztucznie wywołanym problemem”……w tym wieku osoba powinna mieć więcej rozumu !!!

Maciek123454321
Maciek123454321

Bo też ten problem został sztucznie wywołany – rękami siedmiolatki. Dudy oba – junior i senior – po prostu się ośmieszają wygadując wzgl. pisząc brednie. Po tym filmie już nic nie pomoże klerowi. Wcale się nie dziwię, że szeregowi, przyzwoici księża patrzą na walący się gmach KK ze smutkiem. Naprawdę nie powinniśmy się cieszyć, że jeden z elementów naszej tożsamości narodowej właśnie się samozaorywuje.

Zwinka
Zwinka

Mam w dudzie, czy to się staremu Dudzie podoba, czy nie. Przy takiej mentalności to pewnie i na ciumkanie synka przez jakiegoś klechę przymykał oko.