Ojciec Dudy w radzie NCBiR – instytucji znanej ze sprawy Szumowskich – zarobił 168 tys. zł

Ojciec Dudy w radzie NCBiR - instytucji znanej ze sprawy Szumowskich – zarobił 168 tys. zł

Prof. Janowi Dudzie, ojcu prezydenta, od czasów przejęcia władzy przez PiS wiedzie się coraz lepiej. Sam przyznał, że wysokie dochody to w jego przypadku sprawa ostatnich lat. – „To, że teraz mam dochody (…), to jest błysk spadającego meteorytu. (…) Wcześniej przez lata żyliśmy na granicy ubóstwa, 20 lat jeździliśmy maluchem. Może i wyszło dużo, ale nadal z żoną jesteśmy ubodzy duchem” – cytuje Jana Dudę oko.press.pl.

 

Jak podaje portal, ojciec prezydenta jest radnym PiS, pracuje na dwóch etatach na uczelniach i ma emeryturę. W latach 2014-2018 zarabiał średnio 360 tys. zł rocznie.

Jan Duda zasiada także w radzie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, do której został powołany w listopadzie 2016 r. przez ówczesnego wicepremiera i ministra nauki Jarosława Gowina. Od tego czasu ojciec prezydenta zarobił 168 tys. zł: w 2016 r. – 4 tys. zł (za 1 miesiąc) w 2017 – 48 tys. zł, w 2018 – 48 tys. zł, w 2019 – 48 tys. zł, i w 2020 – do maja – 20 tys. zł.

 

A o Centrum zrobiło się głośno za sprawą braci Szumowskich. Pisaliśmy o tym m.in. w artykule „Dostaliśmy potwierdzenie z Ministerstwa Nauki, że Łukasz Szumowski kłamie”.

„Trzeba nie mieć umiaru, być pozbawionym przyzwoitości. Zarówno ojciec, jak i syn”; -„Rodzina na „swoim”. Toż to tacy uczciwi, porządni katolicy”; – „Oni się niczego nie wstydzą. Premier i Kaczyński bronią Szumowskiego, czyli wszystko im wolno, a w szpitalach brakuje wszystkiego”; – „Program ” Rodzina na Swoim ” kwitnie. Jednak jak blado wyglądają te sumy w porównaniu z tymi ” wypracowanymi ” przez rodzinę Szumowskich…” – komentowali internauci.

bt

Źródło: oko.press.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
TomaszEwaZwinkaJowitaShaq Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
B.M.Luklinski
B.M.Luklinski

BANDA SZUBRAWCOW ,OSZUSTOW – RODZINNY INTERES..!!!!!!!!!!!!!

Shaq
Shaq

Rozumiem, że błogosławionym piersiom, które go karmiły (czyli mamie) też coś skapnęło?

Jowita
Jowita

przez 4 lata 168 tys to przecież bardzo mało – chyba że miał jeszcze jakieś inne dochody.

Zwinka
Zwinka

Jak widać, to Narodowe Centrum Badan i Rozwoju to jest prawdziwy Sezam dla Ali Baby i jego rozbójników …

Ewa
Ewa

Ubodzy duchem. To się zgadza, a nawet opłaca.

Tomasz
Tomasz

Banda złodziei grabieżców mafia rodzinna razem z Rydzykiem czy to z PO CZY Z PiS lub innej partii nienażarte świnie wiecznie głodne wszystkich polityków po 89 wraz z rodzinami powinno się deportować na sibir rozgrabili rozkradli sprzedali zrujnowali POLSKĘ a najwięcej w rządzie żydzi