Ojciec prezydenta zgarnia większe sumy niż jego syn! Ujawniono ile!

W Małopolsce „z całą pewnością nic nikomu nie zagraża ze względu na preferencje seksualne” – powiedział Jan Duda.

Ojciec prezydenta, prof. Jan Duda, zarobił w ub.r. więcej pieniędzy niż jego syn. Mężczyzna pracuje jako przewodniczący sejmiku małopolskiego z ramieniu PiS. Oświadczenie majątkowe  polityka wykazuje, iż na koniec ub.r. miał ponad 38 tys. zł oszczędności, papiery wartościowe na kwotę ponad 29 tys., był współwłaścicielem domu o wartości 340 tys. i mieszkania wartego 410 tys.Łączne dochody prof. Dudy tylko w 2019 r. wyniosły ponad 340 tys. zł!

 

Ojciec prezydenta, oprócz działalności w sejmiku, jest też wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. „Dorabia” też jako członek Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Dochody z samego „stosunku pracy” profesora wyniosły równo 178 450,92 zł. Mniejsza kwota, bo 47 587,50 zł wpłynęła na jego konto z umów o dzieło i zleceń. Przychody ojca prezydenta objęły także pieniądze pochodzące z diet – 28 616,01 zł. Najmniej zarobił jednak z tytułu praw autorskich, co pozwoliło mu otrzymać 2 375 zł.

Należy też wspomnieć o olbrzymiej, jak na polskie standardy, emeryturze profesora. Miesięcznie dostawał on ok 6,9 tys. zł – w skali całego roku dało to 83 680,49 zł! Podobne przychody z emerytury płyną na konto prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Mówiąc o majątku prof. Dudy należy też wspomnieć o aucie, którym się porusza. Samochód ten to KIA Rio z 2017 r. o wartości 40 tys. zł.

 

Co ciekawe, jeszcze w ub.r. ojciec prezydenta mówił o tym, że wywodzi się z biedy. „To, że teraz mam dochody (…), to jest błysk spadającego meteorytu” – powiedział. „Wcześniej przez lata żyliśmy na granicy ubóstwa, 20 lat jeździliśmy maluchem. Może to nasze skromne życie też ukształtowało naszego syna, jego wyczulenie na potrzeby społeczne” – dodał prof. Duda, który najwidoczniej pozuje na społecznika.

W podobnym tonie wypowiedział się on przed czterema laty dla „Super Expressu”. „Może i tak wyszło (że tyle zarabiamy – aut.), ale nadal jesteśmy ubodzy duchem”.

Zarobki prof. Dudy mogą budzić wyłącznie zazdrość zwykłych obywateli Polski. Prezydent, co ciekawe, jest uboższy niż jego własny ojciec.

Andrzej Duda w ubiegłym roku zarobił „tylko” 243 tys. zł!

/nt/

Źródło: wp.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smętek
smętek
6 lipca 2020 19:47

To jest żenujące, ale to G. Orwell w „Folwarku zwierzęcym” napisał „Wszystkie zwierzęta są równe ale niektóre….”. W XX wieku uczciwi, a więc i moralni ludzie wiedzieli, że nie je się dwóch obiadów naraz.

Grzegorz
Grzegorz
7 lipca 2020 09:26

Przestańcie jątrzyć. Im to się po prostu należy.

Grzegorz
Grzegorz
7 lipca 2020 11:07
Reply to  Grzegorz

Modły Dudy o Ojczyznę dojną zostały wysłuchane.