Ojciec Rydzyk do zbierania pieniędzy wciągnął posłów i senatorów

„Chryja pod Radiem Maryja" odbędzie się – sąd uchylił zakaz pisowskiego wojewody

Pomysł o. Tadeusza Rydzyka urzeka prostotą. Pomożemy Ci wypełnić PIT, a Ty przeznaczysz 1 % podatku PIT dla fundacji Nasza Przyszłość. Dla żądnych informacji: za sprawą 1% fundacja Nasza Przyszłość zbiera rocznie 5 mln złotych – tyle wpłat wykazano w ostatnim raporcie z 2016 roku. – „Gdyby milion ludzi, chociażby tylko po złotówce płaciło, to już mamy milion złotych. Niech nikt tego nie zmarnuje. To będzie zapisane w Niebie” – zaapelował ojciec Rydzyk w osobiście prowadzonej audycji.

Rzeczywiście pod względem wpływów z 1 proc. fundacja jest w pierwszej dziesiątce organizacji pożytku publicznego. Dla porównania WOŚP Jerzego Owsiaka z darowizn 1 proc. PIT zbiera niewiele więcej, około 7 mln zł, jak czytamy w portalu wp.pl. Teraz jednak o. Rydzyk przymierza się do pobicia rekordu. W jego mediach trwa pełna mobilizacja. Już 28 grudnia 2017 redemptorysta otworzył sezon na zbiórkę wpłat 1 procenta z podatku PIT. Poprosił o przekazywanie datków na fundację Nasza Przyszłość. Za sobą ma wdzięcznych za okazane wsparcie polityków, kancelarie parafialne z całej Polski, no i dziesiątki wolontariuszy. „Nasz Dziennik” opublikował niedawno listę „Punktów pomocy w wypełnieniu PIT”. Co to takiego?

Jak donosi wp.pl, 55 posłów i prawie 20 senatorów – głównie z PiS – oddaje ojcu Rydzykowi do dyspozycji pracowników swoich biur poselskich i asystentów do pomocy w wypełnianiu zeznań podatkowych PIT. Chodzi o to, aby każdy z sympatyków Radia Maryja i TV Trwam rozliczając się z fiskusem, przekierował swój podatek dokładnie tam, gdzie należy – do fundacji o. Rydzyka. W ambitnie zakrojonej zbiórce pomogą między innymi: Beata Kempa, Bartosz Kownacki, Patryk Jaki, Maciej Wąsik, Stanisław Piotrowicz, no i oczywiście Jan Szyszko i Krzysztof Jurgiel. Trwają zapisy na terminy, bo tylu jest chętnych. Jak zapowiedziała współpracownica Rydzyka – Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowy wielu jego przedsięwzięć, fundacja liczy na wsparcie… kilkunastu milionów osób, czyli słuchaczy Radia Maryja i widzów TV Trwam. Jak przypomniała w TV Trwam, także osoby, które otrzymują emeryturę lub rentę też płacą podatek PIT i mają do dyspozycji 1 proc.

Jak przypomina WP, fundacja o. Rydzyka deklaruje, że zajmuje się patriotycznym wychowaniem młodzieży, opłaca stypendia najzdolniejszym studentom Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, organizuje warsztaty medialne. Dotowała pierwszą produkcję filmową Rydzyka pt „Zerwany kłos”, a także konferencję naukową ówczesnego ministra Szyszki, dotyczącą wycinki Puszczy Białowieskiej.

mpm

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
WiśniaEwkaPolka gorszego sortuZgredzinkaZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ryszard
Ryszard

A ten kochający mamonę zakonnik-biznesmen skąd wie, co będzie zapisane w niebie? Ma gorącą linię z Panem Bozią?

Zwinka
Zwinka

E tam, z Panem Bozią. Kult Złotego Cielca jest mu znany od podszewki.

Zgredzinka
Zgredzinka

On bardzo dobrze wie, że jest tylko tu i teraz, w przeciwnym razie … bałby się Boga.

Zbyszek
Zbyszek

Wielka orkiestra niebiańskiej pomocy. Rydzykowi.

Sobiepan
Sobiepan

Oj, spokojnie. Nie „do zbierania pieniędzy wciągnął posłów i senatorów”, tylko zagonil do roboty na swoje zachciewajki stado baranow.

Wiśnia
Wiśnia

Ale czy zgodne z prawem jest zatrudnianie pracowników administracji w fundacji?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

NIGDY W ŻYCIU nie dam grzybowi ani grosika. Niedoczekanie. I nie on będzie decydował co i komu będzie gdzieś zapisane. Jeszcze się na tym nieźle przejedzie.

Ewka
Ewka

To jakaś paranoja aż trudno uwierzyć do czego się jeszcze posunie wielebny jeśli chodzi o mamonę wstyd!