Ojciec Rydzyk nie odprawi już mszy w jednym z państw. Dostał zakaz

Polityk SLD grozi uczelni Rydzyka postępowaniem komorniczym

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie odprawi już mszy w parafiach w Zachodniej Kanadzie. Dlaczego? Dostał zakaz od arcybiskupa Edmontona Richarda Smitha, który postanowił ukarać go w ten sposób za antysemickie i ksenofobiczne wypowiedzi. Rydzyk nie będzie też mógł organizować spotkań na terenie parafii katolickich.

 

Rydzyk był już wielokrotnie krytykowany przez członków kanadyjskiej Polonii. W ub.r. Kanadyjczyk Thomas Lukaszuk wysłał do papieża Franciszka petycję w sprawie „ukrócenia politycznej działalności Tadeusza Rydzyka”.

Zwracamy się z prośbą o ukrócenie działalności politycznej redemptorysty Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji. Tadeusz Rydzyk, zakonnik używający katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy jest przykładem patologii występującej w polskim Kościele katolickim” – zapisano w dostarczonym Ojcu Świętemu dokumencie.

 

Oficjalny biskupi zakaz obejmuje pięć rzymskokatolickich jurysdykcji w Ameryce Płn.: Diecezję św. Pawła, Diecezję Calgary, Diecezję Mackenzie-Fort Smith, Archidiecezję Grouard-McLennan oraz ukraińską eparchię Edmonton (obrządku wschodniego).

Zostań patronem KODUJ24.PL

Zachodnia Kanada dość licznie zamieszkiwana jest przez osoby polskiego pochodzenia, stąd też zakaz wydany przez arcybiskupa będzie dla Rydzyka bolesny. Redemptorysta od dawna prowadzi swoją quasi-polityczną działalność wśród środowisk emigracyjnych, które hojnie wspierają jego „dzieła”.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
JanuszTomekSylwiaMatAntyKaczorjan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jan
jan

kanada to dziwny kraj ubecko żydowski………………………………….

SylwiaMat
SylwiaMat

To może z tego powodu kieruję się wartościami chrześcijańskimi, a nie kasą.

Janusz
Janusz

głupiś oj głupiś

AntyKaczor
AntyKaczor

Po co mu Kanada? Teraz ma w Polsce dostęp do kasy na zawołanie. Nie musi zebrać na saksach.

Tomek
Tomek

W POLSCE TEŻ DAĆ MU BANA