Ojciec Rydzyk się zgubił… w Bydgoszczy. „Błądziłem”!

Andrzej Duda musi zacząć się bać. Do walki o urząd prezydenta RP staje człowiek T. Rydzyka

Ojciec Tadeusz Rydzyk świętował urodziny Radia Maryja. W niedzielę, w ramach obchodów, przewidziano uroczystą mszę świętą w katedrze w Bydgoszczy. Założyciel imperium medialnego nie pojawił się na niej z dość nieoczywistego powodu…

 

Redemptorysta został wymieniony jako jeden z uczestników nabożeństwa. Okazało się jednak, że nie dotarł na religijną imprezę. Pod koniec mszy połączył się telefonicznie ze zgromadzonymi w świątyni wiernymi i przeprosił za swoją nieobecność, którą tłumaczył… zabłądzeniem.

„Przepraszam, że nie ma mnie (…). Błądziłem. No, nie dojechaliśmy. Kręciliśmy się w kółko, gdzieś tam… Co najgorsze, oznakowania nawet nie ma porządnego. Nie wiem, czy Bydgoszczy nie stać na oznakowanie, żeby pokazać drogę do katedry?” – przemówił biznesmen w sutannie.

 

Rydzyk nie poprzestał na krótkich przeprosinach. „Ostatnio jechaliśmy do księdza biskupa, no i nie można dojechać tam w ogóle. Co się to porobiło? Boże mój. U nas w Toruniu to wszystko widać. Nawet żeśmy się policji pytali dzisiaj, tłumaczyli nam. Niestety, jak msza święta zaczyna się i ileś już trwa to trudno żeby wchodzić. To przecież wstyd” – przyznał.

Krytyka o. Rydzyka wpisuje się w ogólny nurt wypowiedzi kujawsko-pomorskiego kleru. Już we wrześniu br. bp Jan Tyrawa napisał list do prezydenta Bydgoszczy, w którym poskarżył się na to, że przebudowa miejskiej infrastruktury znacznie utrudni dostęp do katedry.

Duchowny szczegółowo przedstawił swoje pretensje. „Oznacza to bardzo poważne utrudnienia uczestnictwa w liturgii niedzielnej Eucharystii, zwłaszcza dla tych, którzy pochodzą spoza parafii, chrztu św., małżeństwa, mszy św. pogrzebowej, w liturgii podczas uroczystości religijno-patriotycznych” – napisał katolicki hierarcha.

Apel bp. Tyrawy został poparty przez przedstawicieli miejscowej prawicy, w tym przez wojewodę Mikołaja Bogdanowicza i szefa klubu radnych miejskich PiS Jarosława Wenderlicha. Konserwatyści zażądali wyjaśnień od władz miasta.

W podobnym tonie wypowiadali się współpracownicy Radia Maryja. W listopadzie br. rozgłośnia przygotowała apel do internautów, w którym domagała się cofnięcia zakazu ruchu wokół katedry. Pod petycją podpisało się około pół tysiąca osób.

Kuriozalna sytuacja została przyjęta przez użytkowników sieci z przymrużeniem oka. Niektórzy widzą w niej kolejny „skok na kasę” autorstwa o. Rydzyka. „Trzeba będzie złożyć się na dobrą nawigację dla Ojca Dobrodzieja. Swoją drogą to, żeby Maybach nie miał miał nawigacji, to skandal” – zażartował jeden z czytelników portalu Wprost.pl.

/nt/

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Magda TatarczykMarlenaaMieszkaniecRafał PJacek Doliński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Błądzi, módlmy się aby Pan wyprostował jego ścieżki.

Obserwator
Obserwator

Zbłądziłeś i dalej błądzisz.

Maciek123454321
Maciek123454321

Jest taka teoria, która mówi, że są niewierzący katolicy. Rydzyk jest na pewno wierzący, w św.$ i w św.€. Ewentualnie św.₤. Och, zapomniałem o św.¥. Ergo, pan Rydzyk wierzy w święte $€₤¥. Tajemne znaki….. mason, czy co? ten Rydzyk…………..

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Poprawka: są niewierzący w boga hierarchowie katoliccy, którzy głoszą jego istnienie, bo to daje im władzę nad „owieczkami”. I możliwość ich strzyżenia. Nie przekona mnie nikt, że taki np. Głódź wierzy w boga. Albo pochowany z honorami biskup Wesołowski – ten od igraszek z młodymi chłopakami na Dominikanie.

Zwinka
Zwinka

Rydzol błądzi już od wielu lat i, co ciekawe, całkiem nieźle mu się to „karkuluje”. 🙂

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Niech dziękuje swojemu bogu, że błądząc po Bydgoszczy nie przywalił samochodem w jakąś latarnię – tak, jak to się kiedyś zdarzyło pewnemu biskupowi pomocniczemu archidiecezji warszawskiej

Rafał P
Rafał P

Rydzykowi najwyraźniej marzą się Bydgoskie Pola Elizejskie na wzór tych paryskich. Długie na kilka kilometrów, szerokie na pół kilometra i z wielkim łukiem tryumfalnym przed katedrą. Wtedy swoim maybachem nie będzie błądził po jakichś krętych uliczkach wybrukowanych kocimi łbami.
Chyba że mu jakiś bezdomny sprezentuje helikopter.

Mieszkaniec
Mieszkaniec

Bardzo dobrze, że istnieje takie radio. Ludzie starsi, schorowani, którzy są religijnymi osobami, a których zdrowie nie pozwala już za bardzo wychodzić z domu, to mają dzięki Radiu Maryja możliwość uczestniczenia w życiu Kościoła. I to jest najcenniejsza zasługa Radia Maryja, a jest ich wiele, bo też m.in. pomoc ubogim, i ogólnie działalność charytatywna.

Marlenaa
Marlenaa

teraz wszedzie sa jakies remonty, objazdy cuda na kiju, nie trudno zabładzić wiec co w tym takiego

Magda Tatarczyk
Magda Tatarczyk

Bardzo dobrze że istnieje takie radio. Szczególnie dla tych co nie mogą wyjść z domu do kościoła.