Ojciec Rydzyk szokuje. „Wierzymy bardziej w Chrystusa czy w wirusa”?

Oświadczenie parlamentarzystów ZP w związku z procesem Rydzyka

Ojciec Tadeusz Rydzyk zaplanował na sobotę piknik tzw. Rodziny Radia Maryja. Patronat nad nim objął szef MON M. Błaszczak i prezydent Torunia M. Zaleski. Do udziału w wydarzeniu zachęca oczywiście sam redemptorysta.

 

Podczas Dziękczynienia będzie wystawiona żywność ekologiczna, polska kuchnia, będzie można nabyć np. kożuchy od górali. Będzie fundacja „Nasza Przyszłość” z bardzo dużą ofertą dobrych, pięknych książek dla całych rodzin od dzieci do najstarszych. Będą podstawowe porady medyczne z diabetologii i kardiologii. Będzie można także zobaczyć gmach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej” – napisał w specjalnym oświadczeniu założyciel katolickiego imperium medialnego.

W następnej części wiadomości zaszokował on swoim lekkomyślnym podejściem do koronawirusa. „Serdecznie zapraszamy i przypominam, zachowujmy wszystkie przepisy sanitarne w czasie COVID-19. Nie panikujmy, nie dajmy się zwieść propagandzie, że zarazić się można tylko w kościele. Musi być bardzo pobożny ten wirus, jak powiedział ks. bp pomocniczy ze Lwowa, że jest on akurat w kościele, a nie ma go gdzie indziej. Wierzymy bardziej w wirusa czy w Chrystusa? Spróbujmy myśleć i wyciągajmy wnioski” – dodał.

 

Wspomniana impreza odbędzie się na świeżym powietrzu – w amfiteatrze w Toruniu. Poprzedzona będzie jednak mszą w sanktuarium. Po niej uczestnicy będą mogli przejść procesją i zobaczyć związany z Rydzykiem park Pamięci Narodowej.

Zostań patronem KODUJ24.PL

W skład imperium medialnego ojca Rydzyka wchodzą m.in. tytuły, takie jak: Telewizja Trwam, Radio Maryja oraz „Nasz Dziennik” – wszystkie mają charakter narodowo-katolicki i są nastawione niezwykle prorządowo.

/nt/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
4 września 2020 23:42

Pastuch zwołuje swoje barany na rzeź. Mam nadzieję, że pójdą tłumnie jak na wybory. Edukacja jest nieskuteczna, to może dobór naturalny zadziała.

Zwinka
Zwinka
5 września 2020 03:11

Ani w Chrystusa ani w wirusa. Ciemna masa wierzy w Rydzyka

Maciek123454321
Maciek123454321
5 września 2020 14:52
Reply to  Zwinka

Krążą plotki, że to przebieraniec, coś takiego, jak ten młody w „Bożym Ciele”. Tylko, że tamten robił to dla idei, a ten szybko wyczuł, że na sutannie można nieźle zarobić. Prekursor, psia jego mać! Teraz już wszyscy sukienkowi wiedzą, że na Jezusie Chrystusie można trzepać dobrą kasę. Tylko niektórzy z nich tego nie czynią. U nas zresztą jest prościej niż w Ameryce. Tam trzeba dopiero założyć jakiś związek wyznaniowy i szukać frajerów. W Polsce związek wyznaniowy już jest, a frajerzy sami się pchają, wystarczy zajrzeć do byle jakiego kościoła na wsi i zobaczyć, ile grosiwa jest na tacy. W niektórych parafiach „taca” to taki spory koszyk wiklinowy o dużych oczkach, żeby moneta przeleciała i z brzękiem spadała na posadzkę (ale wstyd!), więc dają papierki. Podobno Rydzyk specjalnie upodobał sobie króla Jana III Sobieskiego.

Jantar
Jantar
5 września 2020 18:23

Właśnie czytałam artykuł o wykorzystywaniu religii przez władzę świecką i o modelach tego wykorzystywania. Świetna lektura! Polecam gorąco!