Ojciec Rydzyk zachwycony Obajtkiem: Jest pan genialny!

Ojciec Rydzyk zachwycony Obajtkiem: Jest pan genialny!

Musimy wykonywać prawo udziału w Polska Press, bo gdybyśmy nie wykonywali, działalibyśmy na szkodę całego Orlenu” – powiedział dyrektor Radia Maryja w piątek na antenie.

 

Daniel Obajtek, w wywiadzie udzielonym Radiu Maryja, nie przejął się specjalnie wstrzymaniem przejmowania Polska Press. „Trudno wstrzymać to, co już zostało zrealizowane, my mamy już nabyte te udziały. Musimy wykonywać prawo udziału, bo gdybyśmy nie wykonywali, działalibyśmy na szkodę całego Orlenu” – zinterpretował decyzję sądu.

Przypomnijmy, że sąd podzielił wątpliwości Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara i zdecydował o wstrzymaniu realizacji jakichkolwiek praw udziałowych Orlenu w nabytych mediach do czasu rozstrzygnięcia odwołania.

 

Obajtek tłumaczył, że to nie jest koncentracja mediów, tylko zwykła zmiana właściciela. „Zamiast się cieszyć, że Polska firma wykupuje od niemieckiego właściciela (Polska Press), to cały czas prowadzi się dezinformację…To jest tak naprawdę działanie na szkodę państwa polskiego” – tłumaczył.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Słowa te zachwyciły dyrektora Radia Maryja. „Chciałem panu powiedzieć tylko: w górę serca, piorun nie uderza w to co małe. Piorunochrony to nasza motywacja…Gratulujemy panu za to, co pan robi dla Polski”.

O ile dobrze rozumiemy wyszukaną metaforę dyrektora Radia Maryja, to miał na myśli, że przejęcie Polska Press jest niezwykle ważne dla obozu władzy.

/td/

Źródło: Tok.fm

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
17 kwietnia 2021 09:19

Pisnesmen zachwycił się drugim pisnesmenem. Ty kradniesz, ja kradnę, może założymy spółkę? Razem możemy ukraść więcej.

Jantar
Jantar
17 kwietnia 2021 10:51

A po przejęciu Polska Press przyjdzie pora na kolejne media, jak np. na TVN24, które nadal jest bez przedłużenia koncesji, chociaż dokumenty zostały złożone ponad rok temu i miesiąc temu uzupełnione, jak podają wirtualnemedia. Przypominam też, że identyczną drogą odebrano koncesję naziemną kanałowi ATM Rozrywka od Solorza. Koncesję otrzymał nowy kanał od Winnickiego, który znalazł się w Biurze Reklamy TVP. To raczej nie przypadek, a sprawdzanie, na ile KRRiT może sobie pozwolić w przypadku przedłużania i wydawania koncesji na nadawanie dla stacji telewizyjnych i radiowych. A Obajtek już czeka na wykupienie TVN24. Pamiętamy przecież, że za rządów PiS były już co najmniej 2 próby wymuszenia na Scripps Networks i później na grupie Discovery sprzedaży stacji rządowi. Plotka od jakiegoś czasu krąży, że grupa Discovery ma połączyć się globalnie z grupą Disneya i jeśli to prawda to Amerykanie mogą rozważać sprzedaż kanałów newsowych, jako generujących najwyższe koszty utrzymania. Nie bez powodu w ostatnich miesiącach w TVN24 trwa restrukturyzacja i odchodzi sporo dziennikarzy i pracowników.

Waldemar
Waldemar
17 kwietnia 2021 11:35
Reply to  Jantar

Jesli tak by się rzeczy miały, to faktycznie nastanie Budapeszt w Warszawie, bo tam nie ma już ani jednej niezależnej stacji. Skończylibyśmy na internecie, który jak wiadomo, dociera tylko do części odbiorców. Ciekawe, czy Amerykanie, do tej pory ostro występujacy przeciw pisowskim kagańcom medialnym, ułatwiliby Kaczyńskiemu tego rodzaju , hm, hm, polonizację TVN. Co do Rydzyka, to zawsze zwracałem uwagę na jego wielostopniową i wymagającą egzegezy, metaforykę. Jezus, piorun , co nie trafia w małe, piorunochron, i w górę serca. Nie wiem,co o tym mysleć i mój rozum kapituluje. Ale być może nalezy się w tej językowej glatwie dopatrywać metafory zawikłanych interesów Obajtka?

Jantar
Jantar
17 kwietnia 2021 12:59
Reply to  Waldemar

Jest pewien drobiazg różniący TVN24 od ATM Rozrywki, ale chyba nie na wiele się zda. Otóż koncesja dla TVN24 jest na nadawanie satelitarne i kablowe, ATM Rozrywka miała koncesję na nadawanie naziemne. Ta różnica daje też to, że TVN24 teoretycznie może wystąpić o koncesję na nadawanie w każdym kraju unijnym – przynajmniej dopóki w UE będziemy. ATM z racji nadawania w naziemnym mux-ie musiała mieć koncesję polską. Jednak znów przy koncesji np. czeskiej, słowackiej, włoskiej, czy z innego kraju, jest problem, bo jest przy tym wymóg, że nadawca zgłaszający się po taką koncesję, musi płacić podatki w danym kraju, czyli musi mieć w tym kraju siedzibę. A siedziba TVN24 jest na Wiertniczej wraz z siedzibą pozostałych kanałów, w tym tych nadawanych naziemnie. I tu mamy problem, że TVN24 musiałby zostać wydzielony pod jakąś nową firmę zależną, której siedziba byłaby w innym kraju. I dopiero wtedy mogliby wystąpić o koncesję. Obecnie są więc postawieni pod ścianą. Koncesja TVN24 wygasa pod koniec września tego roku, a pracę kanału telewizyjnego planuje się co najmniej na pół roku z góry (część programów do ramówki trzeba przecież przygotować, zaplanować, nie wszystko jest emitowane na żywo, trzeba przecież zatrudnić dziennikarzy, ekipę techniczną, zorganizować biura korespondentów zagranicznych, etc. – tego nie robi się z dnia na dzień). Wszystko więc zmierza ku temu, że TVN24 pod koniec września zniknie z naszych kablówek i nie wiadomo, czy, kiedy i w jakiej ewentualnie formie się odrodzi.

Last edited 27 dni temu by Jantar
Piotr
Piotr
17 kwietnia 2021 22:25

Może Rydzyk oczami wyobraźni widzi bezdomnego Obajtka.

Zwinka
Zwinka
18 kwietnia 2021 00:55

Aaa, więc Rydzol ma u Obajtka udziały…jakże by inaczej. Wątroba skręca się w ósemkę, kiedy się słucha tego dziada.

Jantar
Jantar
18 kwietnia 2021 11:24
Reply to  Zwinka

To mnie nawet nie dziwi. Rydzyk chyba ma już udziały we wszystkich spółkach skarbu państwa, a te spółki powoli zaczynają wykupywać firmy Polaków, którzy bankrutują z powodu pandemii (permanentny lockdown całych branż, przez co przedsiębiorcy mają niebotyczne długi, których państwo nie umorzy, a kasa z tarcz uwarunkowana przynależnością partyjną) oraz przejmują firmy z kapitałem zagranicznym, który to kapitał powoli się wycofuje z naszego kraju. Czyli inaczej mówiąc: w najbliższym czasie wszystkie biznesy staną się własnością pisiorów, a dotychczasowi właściciele i założyciele będą niewolnikami. To są właśnie te nowe klasy społeczne, które Kaczyński buduje, a pandemia pięknie mu w tym pomogła i przyspieszyła proces.

marian
marian
19 kwietnia 2021 08:17

Chciałbym doczekać czasów gdy obu skurwieli ktoś po prostu kopnie w dupę i to publicznie – nie to niemożliwe bo jesteśmy durniami, że tak długo tolerujemy takie paskudztwa