Ok. 80 mln zł ze środków publicznych dla mediów Rydzyka

Ruch Prawdziwa Europa - to partia tworzona przez Rydzyka?

O takiej właśnie kwocie mówi poseł Nowoczesnej Adam Szłapka i zapowiada złożenie wniosków o udostępnienie treści umów zawartych przez Fundację Lux Veritatis z ministerstwami i agendami rządowymi. Szłapka poinformował także, że Nowoczesna zapytała – w trybie dostępu do informacji publicznej – o wszystkie tzw. społeczne projekty realizowane w ostatnich latach przez media Tadeusza Rydzyka.

– „Z odpowiedzi, którą otrzymaliśmy wynika zupełnie wprost, że nie chodzi absolutnie o żadne projekty społeczne, tylko chodzi o dofinansowanie mediów Tadeusza Rydzyka, konkretnie Telewizji Trwam” – powiedział Szłapka. Jak się okazało, Fundacja Lux Veritatis zawarła bardzo wiele umów z ministerstwami i agendami rządowymi – m.in. z resortem skarbu, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa czy MSZ – z których niemal wszystkie dotyczyły „realizacji i emisji spotów”. – „Jeżeli ktokolwiek zajmuje się mediami, doskonale rozumie, że to jest po prostu dofinansowanie wprost, z pieniędzy publicznych, Telewizji Trwam” – dodał.

Szłapka zapowiedział, że „żeby mieć sprawę czarno na białym”, jego ugrupowanie złoży do Fundacji Lux Veritatis kolejny wniosek o udostępnienie informacji publicznej. – „Żeby udostępnili treść tych umów. Wtedy z tych umów wprost będzie wynikać, na co zostały poszczególne pieniądze przekazane. Nie ma wątpliwości, że Tadeusz Rydzyk jest osobą bardzo ściśle związaną z PiS, że jest osobą, która realizuje politykę informacyjną tego środowiska i czerpie z tego powodu korzyści. Widać wyraźnie, to jest ok. 80 mln zł” – stwierdził poseł Nowoczesnej.

Szłapka chce także złożyć wniosek do prokuratury w sprawie działalności Polskiej Fundacji Narodowej, a także skieruje na nią skargę do Komisji Europejskiej w związku z naruszeniem ustawy o przetargach publicznych. – „PFN nie prowadzi w zasadzie żadnych przetargów, mimo że jest to fundacja, która jest powołana z pieniędzy publicznych i obejmuje ją prawo o przetargach publicznych. PFN marnotrawi nasze pieniądze, w związku z tym uważamy, że w naszym interesie jest to, żeby ta sprawa była rzetelnie wyjaśniona” – podkreślił Szłapka.

Przypomnijmy, że wcześniej poseł Szłapka zwrócił się do CBA oraz Urzędu Skarbowego w Toruniu w sprawie zbadania sprawy samochodów otrzymanych od bezdomnego przez Tadeusza Rydzyka. Pamiętamy nagranie, w którym redemptorysta przekonuje: – „Przyjechał bezdomny i dał nam dwa samochody. Pan Stanisław z Warszawy, niestety zmarł” – powiedział o. Rydzyk. O dziwnych losach tej sprawy pisaliśmy m.in. w artykule „Przerzucanie „gorącego kartofla” z Rydzykiem w tle ciąg dalszy”.

bt

Źródło: gazetaprawna.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

13
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
WaldemarMariansmętekZbigniewWaldek.Kecki Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Andrzej

Dla PIS-u Ojciec Dyrektor wart jest więcej.

Adam
Adam

Nie ma Piekła, ani Nieba, Rydzyk doskonale o tym wie… i goli kasę.

Hdjdjd
Hdjdjd

A może od razu zmusić do płacenia abonamentu? Abonament za trwam w rachunku za prąd jak miało być z tvp..przecież to tak samo nasza kasa na to idzie tylko nie do każdego dociera że wbrew jego woli ktoś dostaje jego kasę.. czy wyznawcy innej wiary mają prawo się wściekać gdy ich kasa idzie na organizację sprzeczne z jego wyznaniem?a!to chyba dlatego rząd według konstytucji miał nie okazywać żadnych poglądów religijnych..

Waldek.Kecki
Waldek.Kecki

Jak się pisze jakieś artykuły to warto pisać je rzetelnie. W tytule autorzy tekstu piszą że pieniądze dostały media Rydzyka, a w tekście piszą że Fundacja Lux Veritatis. Więc w końcu kto te pieniądze dostał Rydzyk czy Fundacja Lux Veritatis ? Odpowiedź jest prosta – pieniądze dostała Fundacja Lux Veritatis, a nie Rydzyk. Co do Fundacji to Rydzyk nie jest jej właścicielem, więc też nie można powiedzieć, żeby była ona jego. A co do środków, to jak wynika zresztą z tekstu to poszły one na cele statutowe, czyli m.in. wystawy, szkolenia itp., czy też na różne programy w TV Trwam,… Czytaj więcej »

smętek
smętek

Mówiono kiedyś: Nie kijem go to pałką. Lux Veritatis to Rydzyk i każdy średnio inteligentny człowiek wie o tym. Powinien pan, obrońca Rydzyka, wiedzieć kogo przyjmują na te niby szkolenia, kursy, etc. Ja, i mnie podobni, nie chcemy finansować krętacza z Torunia.

Waldek.Kecki
Waldek.Kecki

Ale jak Pan wie pieniądze idą na cele fundacji a nie do kieszeni prywatnej Rydzyka. Z każdej złotówki trzeba zawsze się rozliczyć, bo inaczej przepada dotacja. Nie jestem żadnym obrońcą Rydzyka, tylko wkurza mnie jak ktoś pisze farmazony. Bo to jest zasadnicza różnica kto dostał pieniądze Rydzyk czy Fundacja – oczywiście że fundacja brzmi odpowiedź. Tak samo bardzo szczytny cel robi pan Owsiak i pytanie brzmi pieniądze idą dla pana Owsiaka czy WOŚP ? – oczywiście że dla WOŚP !!! Ani pan Owsiak, ani o. Rydzyk tych pieniędzy do kieszeni prywatnej nie biorą !!! A co do szkoleń to każdy… Czytaj więcej »

Waldemar
Waldemar

Małe rekolekcje z Franciszkiem. ” My księża mamy wiele ograniczeń, jesteśmy grzesznikami, wszyscy. Ale jeśli idziemy do Jezusa Chrystusa, jeśli szukamy Pana w modlitwie, w modlitwie o wstawiennictwo, jesteśmy dobrymi księżmi, choć jesteśmy grzesznikami. (…) Jeśli zaś oddalamy się od Jezusa Chrystusa, musimy to sobie zrekompensować innymi zachowaniami, światowymi. I tak oto mamy takie postaci, księdza-kombinatora, księdza-biznesmena (…) To Jezus – przypomniał papież – musi być w centrum życia księży. – Jeśli nie jest, tracimy wszystko. I co damy ludziom? (…) Franciszek wyznał, że piękne jest to, że można spotkać księży, którzy poświęcają się ze wszystkich sił jako kapłani. –… Czytaj więcej »

Zbigniew
Zbigniew

Pieniądze dostała fundacja na konkretny cel, a nie o rydzyk do własnej kieszeni.

smętek
smętek

Witam trolle. Ciekawe ile tego będzie?

Marian
Marian

smętek mówisz o sobie tak?

smętek
smętek

Kurwizja i TT Rydzyka to tuby przekaźnikowe pisuarów. Jedna i druga żerują na nas chociaż ich nie oglądamy.

Waldek.Kecki
Waldek.Kecki

A czy Pan czyta to co napisał ? Rydzyk nienawidzi się z Kaczyńskim. Nawet ostatnio było sporo różnych filmików atakujących PiS na antenie TV Trwam. Trzeba czasem pomyśleć co się pisze, by nie pisać głupot !!!

Marian
Marian

Dostał duże dotacje które poszły na konkretne szczytne cele których listę możecie znaleźć w sieci wraz z kwotami, nie brał ich na własne luksusy, bo jak byście nie wiedzieli z dotacji się trzeba rozliczać.