Olbrzymie pieniądze znalezione w domu Nowaka. CBA w akcji

Olbrzymie pieniądze znalezione w domu Nowaka. CBA w akcji

Śledczy Centralnego Biura Antykorupcyjnego odkryli specjalnie przygotowane skrytki na pieniądze w domu Sławomira Nowaka – informuje Polsat News. Znaleziono w nich ponad 4 mln zł w gotówce (w różnych walutach: ponad 536 tys. euro, 470 tys. dolarów i 30 tys. złotych).

 

„Nowe ustalenia pozwoliły zabezpieczyć także inne składniki majątku, jakim dysponował były minister. Zajęto dwa mieszkania wycenione na 2 mln zł, a które miały zostać nabyte z pieniędzy pochodzących z przestępstw, oraz samochód marki Land Rover w luksusowej wersji”.

Zdaniem prowadzących śledztwo pieniądze oraz wspomniany samochód są efektem korupcyjnej działalności Sławomira Nowaka. Wg informatora polsatntnews.pl , osoby mającej znać szczegóły dochodzenia, „nowe ustalenia pokazują dużo większą skalę działania Sławomira Nowaka niż do tej pory sądzono”.

 

Kolejnym etapem działania śledczych ma być dalsze poszukiwanie majątku byłego ministra.

„Były minister transportu i były szef ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor Sławomir Nowak został zatrzymany w lipcu w związku z podejrzeniem korupcji, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i praniem brudnych pieniędzy. Wraz z nim zatrzymano Dariusza Z. i Jacka P” – czytamy na rmf24.pl.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Czy słynny zegarek Nowaka odmierza czas do kolejnych rewelacji CBA?

/as/

Źródła: polsatnews.pl,  rmf24.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Stary WujZenPredatorJantarMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Czy dobrze rozumiem kalendarium tych wydarzeń? W lipcu zatrzymali i dopiero w połowie września przeszukali mieszkania i znaleźli skrytki po 1-2 miesiącach? Naprawdę ciężko nie przyznać racji obrońcy Nowaka, że to tylko budowanie napięcia przed złożeniem wniosku o przedłużenie aresztu tymczasowego, którego pierwotny okres zaraz powinien się skończyć. Przy okazji widzimy w pigułce jak wspaniała jest reforma wymiaru sprawiedliwości i jak przyśpiesza ona prowadzenie spraw. Ponad miesiąc by przeszukać mieszkania podejrzanego, normalnie potęga. Drugie co wyraźnie widzimy to jak niesprawiedliwy i niewłaściwy jest areszt tymczasowy w ogóle. Jak niepraworządną i antydemokratyczną jest idea kary bez osądzenia. Warto przy tej kwestii… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

Zwracam uwagę na jeszcze jedną rzecz. Prokuratura mówi, że „przeszukała mieszkania”, ale nie mówi, czy sąd wydał nakaz rewizji. Co więcej, przy przeszukaniu nie był obecny właściciel, ani nawet jego prawnik. Można więc powiedzieć, że służby weszły do jakichś mieszkań po prostu się włamując. Bo właściciel siedział w areszcie, prawnik nic nie wiedział o przeszukaniach, nie było decyzji sądu, a mieszkania zapewne były bez lokatorów, czy współlokatorów (podobno kupione na wynajem). Wychodzi więc na to, że służby mogą wejść do dowolnie wybranego mieszkania każdego Polaka i zrobić przeszukanie o dowolnej porze nawet podczas nieobecności lokatorów, właściciela, czy nawet prawnika. I… Czytaj więcej »

Predator
Predator

A sasin z morawieckim utopili 70 baniek, plus kasa za zniszczenie i dowóz tych pakietów do niszczarki. No poprostu prawo i sprawiedliwość pełną gębą. A co z jarka wieżami??? co z pieniędzmi na różne prawicowe pseudo fundacje które płyną szeroką rzeką bez żadnej kontroli. Nie mogę się doczekać jak władza kurdupla upadnie i prawdziwa prokuratura zacznie ich rozliczać, będzie się działo!!!

Zen
Zen

CBA to KGB w pspolce..

Stary Wuj
Stary Wuj

Trzeba było czymś przykryć wyrok (na rzazie nieprawomocny) na Pinokia i Carycę. To coś się znalazło i jest o czym trąbić.