Olechowski podpadł portalowi wpolityce.pl i polskim wielbicielom ich wersji patriotyzmu

Olechowski ostrzega przed PO. „Partia bez wizji Polski po PiS”

Z inicjatywy Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, największej instytucji finansowej Polonii, na Times Square w Nowym Jorku co ok. 20 minut wyświetlany był napis „Przypominamy światu, że 80 lat temu Niemcy napadły na Polskę”, do którego dołączone było zdjęcie, przedstawiające żołnierzy niemieckich, wkraczających do Polski. W taki sposób Polonia uczciła rocznicę niemieckiej agresji i, jak twierdzi portal wpolityce.pl, wywołał on ogromne zainteresowanie przechodniów.

 

Jednocześnie portal ten zwraca uwagę na haniebne wręcz słowa byłego ministra spraw zagranicznych, Andrzeja Olechowskiego w studiu TVN24. Słowa, które wręcz obrażają i deprecjonują znaczenie obchodów tak ważnego dla Polaków wydarzenia jakim był atak nazistowskich Niemiec na Polskę.

Olechowski śmiał stwierdzić, że ma problem z tym świętem, bo gdy inne narody obchodzą rocznice zwycięstw, zakończenia wojen, my Polacy wciąż celebrujemy klęski. Dla niego to okropna data, bo „1 września jest momentem rozpoczęcia katastrofy Polski. I militarnej, no bo w końcu to była armia, która miała nie oddać ani guzika i politycznej, która doprowadziła do największej hekatomby Polaków w historii”.

 

Nie podoba mu się, że „celem praktycznym i usprawiedliwieniem dla takiego wysiłku organizacyjnego jest to, żeby powiedzieć, że Polska – może nie zamożna, może nie z silnym wojskiem, ale powinna mieć zwiększony głos w stosunkach międzynarodowych, bo była ofiarą. Ja tego nie chcę. 80 lat po wybuchu wojny, nie chcę czerpać z tragedii moich rodziców, czerpać z błędów mojego państwa”.

Mało tego, Olechowski zadrwił sobie z prezydenta mówiąc, że łatwo jest „wygłosić patetyczne przemówienie na temat tragedii II wojny światowej” i odniósł się do dzisiejszej Polski, która, jego zdaniem, jest odbierana jako kraj niemoralny. Kraj, odmawiający pomocy uchodźcom, nie angażujący się aktywnie w pomoc humanitarną. Kraj, faszystowskich marszów i prześladowania mniejszości.

Dla zwolenników prawicy taka postawa Olechowskiego jest nie do przyjęcia. Już zaczęła się nagonka na polityka, a internauci nie przebierają w słowach, pisząc „Umysłowo chory POpapraniec!”, „Olechowski, nie graj głupa, Polacy nie czczą wybuchu wojny tylko o nim przypominają. Wyjątek stanowią gdańskie platfusy pod wodzą dulkiewicz i bolka którzy chcą radośnie świętować wybuch tej wojny” czy też „Stara komunistyczna swinia”.

No rzeczywiście. Olechowski naruszył „ojczyźniane sacrum”, a tego portal wpolityce.pl i wielbiciele prawicy mu nie darują.

Tamara Olszewska

Źródło: wpolityce.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smętek
smętek
2 września 2019 10:59

Pan Olechowski wyraził opinię większości z nas. Czy przez świętowanie klęski mamy usprawiedliwiać swoją głupotę? Kaczyński nie potrafi się cieszyć z pozytywów. Jego kręciło paradowanie po Trakcie Królewskim dla upamiętnienia tragedii smoleńskiej to II WŚ zebrała więcej ofiar.

HerodAntypis
HerodAntypis
2 września 2019 11:33

Ciekawe jaka pompa będzie 17-tego września. Niemcy siedzieli w Polsce niecałe 6 lat i pozostawili trochę zagospodarowanej ziemi, ruscy siedzieli w Polsce i rabowali nas równo 54 lata a zajętych ziem nigdy nie oddali. Chyba jest sens aby Putin przyjechał i przeprosił. O odszkodowanie też można się zapytać bo gdyby Niemcy nie rozpoczęli tej wojny, zrobiliby to ruscy. Niemcy po prostu byli szybsi jak i za drugim razem gdy zaatakowali ZSRR. Kto wątpi niech przypomni sobie 1920.

Nutka
Nutka
2 września 2019 15:51

No cóż, pisowskim kundelkom zostało tylko ujadanie – nie są w stanie ugryźć, to chociaż poszczekają, a może nawet nogawkę obsikają…
PS. Kundelki – te prawdziwe – przepraszam za to porównanie.

Chermes
Chermes
2 września 2019 23:59

Jak to kiedyś rzekł pewien mądry człowiek:
„- Naród żyjący swoją tragiczną przeszłością, najczęściej czeka tragiczna przyszłość.”