Oligarchia zaczyna się od szkół. Deforma edukacji uderza w najbiedniejszych. Bogaci znajdą rozwiązanie

Oligarchia zaczyna się od szkół. Deforma edukacji uderza w najbiedniejszych. Bogaci znajdą rozwiązanie

„…jeśli odbiera się szansę na wymarzoną szkołę, to jest to dużo istotniejsze niż dawanie 500+. To właśnie najbiedniejsi, co oczywiste, nie mogą pójść do szkoły, która kosztuje kilkanaście tysięcy dolarów rocznie, jeśli zabraknie dla nich miejsca w państwowej” – uważa były poseł PiS, prof. Paweł Kowal z Polskiej Akademii Nauk.

 

W rozmowie z portalem naTemat przekonuje, że w wyniku tzw. deformy edukacji to właśnie dzieci z niezamożnych rodzin mają najmniejsze szanse na dostanie się do wymarzonej szkoły.

Mówi o paradoksie 500+ także na Twitterze. Jego zdaniem, jeśli państwo daje 500+ w celu wyrównania szans, to nie może ich odbierać na wymarzoną szkołę tym, których nie stać na szkołę prywatną.

 

 „W ostatnich dniach wkurzyłem się, że wielu komentatorów kpi sobie z tego, że obniża ona szanse. Ich rechot jest dla mnie niepoważny” – tak wyjaśniał swoje stanowisko na Twitterze.

„Oligarchia zaczyna się od szkół. Bogaci znajdą rozwiązanie. Średniozamożni i biedniejsi mają obniżoną szansę na „wymarzoną” szkołę. Może to kogoś śmieszy ale właśnie to obniżenie szansy tym, których nie stać na drogie liceum stanowi istotę problemu. Czas na gromki śmiech” – napisał były parlamentarzysta, który opuścił szeregi partii rządzącej w 2010 roku.

Chodzi o setki absolwentów gimnazjów i podstawówek, którzy nie dostali się do żadnej klasy i żadnej szkoły. I już dziś niektórzy z nich zapowiadają, że rozliczą z tego PiS przy urnach wyborczych.

/p/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MarekJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

Cytat z twittera: „PiS nie chce wykształconego społeczeństwa, oni chcą mieć średnio wykwalifikowanych robotników do pracy w montowniach.” – dokładnie o to chodzi! A w programach liceów postawiony nacisk na „wychowanie w chrześcijańskich wartościach i patriotyzmie” – MEN ogłosił właśnie program na najbliższy rok szkolny, na co mają zwracać szczególną uwagę dyrektorzy i nauczyciele w szkołach wraz z kuratoriami.

Marek
Marek

„….. I już dziś niektórzy z nich zapowiadają, że rozliczą z tego PiS przy urnach wyborczych” I na to trzeba liczyć. Chociaż tego rozliczenia może wcale nie być bo na forach nie brakuje „pożytecznych idiotów” wylewających pomyje na samorządy